Aatrox ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Aatrox ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Aatrox και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Aatrox ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Aatrox ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Όψη Πνευμάτων, Χορός του Θανάτου και Κατεστραμμένος Ουρανός, με Θεμελιώδη Ρούνο Κατακτητής και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 75,0% σε 4 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Aatrox ξεκινούν με Μπότες και Πολεμικό Σφυρί του Κόλφιλντ και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 23 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Aatrox είναι 60,9%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Όψη Πνευμάτων + Χορός του Θανάτου + Κατεστραμμένος Ουρανός | 17,4% | 75,0% | 4 |
| Χορός του Θανάτου + Κατεστραμμένος Ουρανός + Έκλειψη | 13,0% | 0,0% | 3 |
| Όψη Πνευμάτων + Κατεστραμμένος Ουρανός + Έκλειψη | 8,7% | 100,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατεστραμμένος Ουρανός | 78,3% | 61,1% | 18 |
| Χορός του Θανάτου | 78,3% | 61,1% | 18 |
| Έκλειψη | 43,5% | 40,0% | 10 |
| Όψη Πνευμάτων | 39,1% | 55,6% | 9 |
| Μαύρος Θεριστής | 17,4% | 25,0% | 4 |
| Πρόκληση του Στέρακ | 13,0% | 33,3% | 3 |
| Αγκαθωράκιση | 8,7% | 100,0% | 2 |
| Ατσαλόκαρδος | 4,3% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αρματωμένα Καρφιά | 43,5% | 50,0% | 10 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 34,8% | 62,5% | 8 |
| Αδηφάγες Περικνημίδες | 13,0% | 100,0% | 3 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μπότες + Πολεμικό Σφυρί του Κόλφιλντ | 26,1% | 50,0% | 6 |
| Μακρύ Σπαθί + Πολεμικό Σφυρί του Κόλφιλντ | 21,7% | 60,0% | 5 |
| Διοχετευτής + Αστραφτερός Κόκκος | 17,4% | 75,0% | 4 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 91,3% | 57,1% | 21 |
| Q > W > E | 8,7% | 100,0% | 2 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής | 95,7% | 59,1% | 22 |
| Σκοτεινή Σοδειά | 4,3% | 100,0% | 1 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής · Θρίαμβος · Θρύλος: Επιτάχυνση · Ύστατη Προσπάθεια · Γεύση Αίματος · Κυνηγός Θησαυρών | 43,5% | 50,0% | 10 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 87,0% | 60,0% | 20 |
| Φάντασμα + Θεραπεία | 4,3% | 100,0% | 1 |
Περισσότερα για Aatrox: Aatrox build · Aatrox counters · Aatrox skins
Aatrox: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Aatrox: +5% στη ζημιά που προκαλεί. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | +5% |
Aatrox στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Aatrox: βαθμίδα B στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 72 από τους 168 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Aatrox ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Aatrox περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Χορός του Θανάτου | 78% | 34% |
| Κατεστραμμένος Ουρανός | 78% | 37% |
| Όψη Πνευμάτων | 39% | κάτω από 5% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Δόρυ του Σοτζίν | κάτω από 4% | 44% |
Aatrox: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Aatrox κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Aatrox ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Aatrox σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Aatrox αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Aatrox: +5% στη ζημιά που προκαλεί. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Aatrox καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Aatrox απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Aatrox.
Με τι ξεκινά Aatrox στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Aatrox στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.