Annie ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Annie ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Annie και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Annie ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Annie ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Κακοήθεια, Φλόγα της Σκιάς και Ξέσπασμα Καταιγίδας, με Θεμελιώδη Ρούνο Σκοτεινή Σοδειά και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 33,3% σε 3 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Annie ξεκινούν με Χαμένο Κεφάλαιο και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > W > E. Σε όλους τους 39 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Annie είναι 53,8%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κακοήθεια + Φλόγα της Σκιάς + Ξέσπασμα Καταιγίδας | 7,7% | 33,3% | 3 |
| Κακοήθεια + Φλόγα της Σκιάς + Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 5,1% | 100,0% | 2 |
| Κακοήθεια + Το Μαρτύριο της Λιάντρι + Απόηχος του Λούντεν | 5,1% | 100,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κακοήθεια | 74,4% | 55,2% | 29 |
| Φλόγα της Σκιάς | 48,7% | 52,6% | 19 |
| Απόηχος του Λούντεν | 41,0% | 56,3% | 16 |
| Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 28,2% | 72,7% | 11 |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 28,2% | 54,5% | 11 |
| Ξέσπασμα Καταιγίδας | 25,6% | 50,0% | 10 |
| Κλεψύδρα της Ζόνια | 17,9% | 14,3% | 7 |
| Ράβδος του Κενού | 10,3% | 25,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Παπούτσια Μάγου | 87,2% | 52,9% | 34 |
| Ιόνιες Μπότες της Διαύγειας | 7,7% | 33,3% | 3 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Χαμένο Κεφάλαιο | 74,4% | 55,2% | 29 |
| Τόμος Μεγέθυνσης + Χαμένο Κεφάλαιο | 5,1% | 100,0% | 2 |
| Εκρηκτικό Ραβδί + Τόμος Μεγέθυνσης | 5,1% | 50,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 74,4% | 58,6% | 29 |
| W > Q > E | 12,8% | 20,0% | 5 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά | 69,2% | 55,6% | 27 |
| Ηλεκτροπληξία | 20,5% | 50,0% | 8 |
| Άγγιγμα Θανάτου | 5,1% | 50,0% | 2 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά · Ύπουλο Χτύπημα · Αποκρουστικά Αναμνηστικά · Υπέρτατος Κυνηγός · Υπέρβαση · Επερχόμενη Θύελλα | 20,5% | 62,5% | 8 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 71,8% | 50,0% | 28 |
| Φλας + Φάντασμα | 7,7% | 66,7% | 3 |
Περισσότερα για Annie: Annie build · Annie counters · Annie skins
Annie: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Annie: -5% στη ζημιά που προκαλεί, +5% στη ζημιά που δέχεται και -10% στην προστασία με ασπίδα. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | -5% |
| Ζημιά που δέχθηκε | +5% |
| Προστασία με Ασπίδα | -10% |
Annie στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Annie: βαθμίδα A στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 50 από τους 168 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Annie ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Annie περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Απόηχος του Λούντεν | 41% | 13% |
| Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 28% | 6% |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 28% | 12% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Μαγοτεχνική Ρουκετοζώνη | κάτω από 8% | 27% |
Annie: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Annie κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Annie ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Annie σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Annie αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Annie: -5% στη ζημιά που προκαλεί, +5% στη ζημιά που δέχεται και -10% στην προστασία με ασπίδα. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Annie καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Annie απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Annie.
Με τι ξεκινά Annie στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Annie στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.