Aurora ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Aurora ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Aurora και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Aurora ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Aurora ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Φλόγα της Σκιάς, Ξέσπασμα Καταιγίδας και Απόηχος του Λούντεν, με Θεμελιώδη Ρούνο Ηλεκτροπληξία και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 44,4% σε 9 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Aurora ξεκινούν με Χαμένο Κεφάλαιο και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 30 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Aurora είναι 40,0%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλόγα της Σκιάς + Ξέσπασμα Καταιγίδας + Απόηχος του Λούντεν | 30,0% | 44,4% | 9 |
| Καπέλο του Ράμπαντον + Ξέσπασμα Καταιγίδας + Απόηχος του Λούντεν | 10,0% | 33,3% | 3 |
| Κακοήθεια + Κλεψύδρα της Ζόνια + Φλόγα της Σκιάς | 6,7% | 100,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλόγα της Σκιάς | 70,0% | 52,4% | 21 |
| Απόηχος του Λούντεν | 66,7% | 30,0% | 20 |
| Ξέσπασμα Καταιγίδας | 60,0% | 44,4% | 18 |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 50,0% | 33,3% | 15 |
| Ράβδος του Κενού | 30,0% | 44,4% | 9 |
| Κακοήθεια | 23,3% | 71,4% | 7 |
| Κλεψύδρα της Ζόνια | 20,0% | 50,0% | 6 |
| Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 20,0% | 33,3% | 6 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Παπούτσια Μάγου | 100,0% | 40,0% | 30 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Χαμένο Κεφάλαιο | 93,3% | 42,9% | 28 |
| Μπότες + Μαγοτεχνική Γεννήτρια | 6,7% | 0,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 90,0% | 40,7% | 27 |
| E > Q > W | 6,7% | 0,0% | 2 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ηλεκτροπληξία | 70,0% | 38,1% | 21 |
| Σκοτεινή Σοδειά | 23,3% | 42,9% | 7 |
| Άγγιγμα Θανάτου | 3,3% | 100,0% | 1 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ηλεκτροπληξία · Ύπουλο Χτύπημα · Αποκρουστικά Αναμνηστικά · Υπέρτατος Κυνηγός · Τελειωτικό Χτύπημα · Ευστροφία | 30,0% | 44,4% | 9 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 53,3% | 37,5% | 16 |
| Φλας + Φάντασμα | 23,3% | 57,1% | 7 |
Περισσότερα για Aurora: Aurora build · Aurora counters · Aurora skins
Aurora: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Aurora: +10 επιτάχυνση ικανότητας. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Επιτάχυνση Ικανότητας | +10 |
Aurora στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Aurora: βαθμίδα D στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 155 από τους 168 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Aurora ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Aurora περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Απόηχος του Λούντεν | 67% | 37% |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 50% | 28% |
| Κακοήθεια | 23% | 3% |
| Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 20% | κάτω από 3% |
| Ράβδος του Κενού | 30% | 17% |
Aurora: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Aurora κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Aurora ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Aurora σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Aurora αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Aurora: +10 επιτάχυνση ικανότητας. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Aurora καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Aurora απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Aurora.
Με τι ξεκινά Aurora στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Aurora στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.