Bel'Veth ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Bel'Veth ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Bel'Veth και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Bel'Veth ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Bel'Veth ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Παρανοϊκό Ξίφος, Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά και Σφαγέας Κράκεν, με Θεμελιώδη Ρούνο Φονικός Ρυθμός και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 33,3% σε 3 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Bel'Veth ξεκινούν με Τσεκούρι της Εστίας και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 22 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Bel'Veth είναι 45,5%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Παρανοϊκό Ξίφος + Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά + Σφαγέας Κράκεν | 13,6% | 33,3% | 3 |
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά + Σφαγέας Κράκεν + Αθάνατο Ασπιδοβέλος | 9,1% | 0,0% | 2 |
| Παρανοϊκό Ξίφος + Σφαγέας Κράκεν + Αθάνατο Ασπιδοβέλος | 9,1% | 0,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σφαγέας Κράκεν | 77,3% | 35,3% | 17 |
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 68,2% | 53,3% | 15 |
| Παρανοϊκό Ξίφος | 40,9% | 44,4% | 9 |
| Αθάνατο Ασπιδοβέλος | 27,3% | 33,3% | 6 |
| Χορός του Θανάτου | 18,2% | 100,0% | 4 |
| Ατσαλόκαρδος | 13,6% | 100,0% | 3 |
| Τέρμινους | 13,6% | 66,7% | 3 |
| Όψη Πνευμάτων | 9,1% | 50,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 45,5% | 30,0% | 10 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 13,6% | 33,3% | 3 |
| Περικνημίδες του Μπερζέρκερ | 9,1% | 100,0% | 2 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Τσεκούρι της Εστίας | 22,7% | 20,0% | 5 |
| Μπότες + Λεπίδα του Φύλακα | 9,1% | 0,0% | 2 |
| Ρουμπινένιος Κρύσταλλος + Κρυστάλλινος Δακτύλιος | 4,5% | 100,0% | 1 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 50,0% | 45,5% | 11 |
| E > Q > W | 18,2% | 50,0% | 4 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φονικός Ρυθμός | 45,5% | 50,0% | 10 |
| Κατακτητής | 40,9% | 33,3% | 9 |
| Διαρκής Επίθεση | 9,1% | 50,0% | 2 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής · Θρίαμβος · Θρύλος: Προθυμία · Τελειωτικό Χτύπημα · Γεύση Αίματος · Κυνηγός Θησαυρών | 27,3% | 16,7% | 6 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 90,9% | 45,0% | 20 |
| Εξάντληση + Φλας | 4,5% | 100,0% | 1 |
Περισσότερα για Bel'Veth: Bel'Veth build · Bel'Veth counters · Bel'Veth skins
Bel'Veth: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Bel'Veth: +5% στη ζημιά που προκαλεί, -5% στη ζημιά που δέχεται και +20% στην εμμονή. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | +5% |
| Ζημιά που δέχθηκε | -5% |
| Εμμονή | +20% |
Bel'Veth στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Bel'Veth: βαθμίδα B στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 110 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Bel'Veth ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Bel'Veth περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Παρανοϊκό Ξίφος | 41% | 12% |
| Αθάνατο Ασπιδοβέλος | 27% | κάτω από 5% |
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 68% | 51% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Οργισμένο Σπαθί του Γκουίνσου | κάτω από 5% | 37% |
| Χορός του Θανάτου | 18% | 36% |
| Τέρμινους | 14% | 30% |
| Σφαγέας Κράκεν | 77% | 91% |
Bel'Veth: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Bel'Veth κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Bel'Veth ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Bel'Veth σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Bel'Veth αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Bel'Veth: +5% στη ζημιά που προκαλεί, -5% στη ζημιά που δέχεται και +20% στην εμμονή. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Bel'Veth καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Bel'Veth απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Bel'Veth.
Με τι ξεκινά Bel'Veth στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Bel'Veth στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.