Braum ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Braum ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Braum και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Braum ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Braum ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Αγκαθωράκιση, Ατσαλόκαρδος και Έμβλημα των Σιδηρών Σολάρι, με Θεμελιώδη Ρούνο Φύλακας και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 100,0% σε 2 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Braum ξεκινούν με Ζώνη του Γίγαντα και Δάκρυ της Θεάς και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 37 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Braum είναι 59,5%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αγκαθωράκιση + Ατσαλόκαρδος + Έμβλημα των Σιδηρών Σολάρι | 5,4% | 100,0% | 2 |
| Απέραντη Απόγνωση + Κυνικός Ρυθμός + Ατσαλόκαρδος | 5,4% | 100,0% | 2 |
| Αγκαθωράκιση + Πανοπλία του Γόρμογκ + Ατσαλόκαρδος | 5,4% | 100,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ατσαλόκαρδος | 64,9% | 50,0% | 24 |
| Πανοπλία του Γόρμογκ | 43,2% | 62,5% | 16 |
| Αγκαθωράκιση | 37,8% | 57,1% | 14 |
| Κυνικός Ρυθμός | 27,0% | 70,0% | 10 |
| Έμβλημα των Σιδηρών Σολάρι | 24,3% | 77,8% | 9 |
| Όρκος του Ιππότη | 16,2% | 66,7% | 6 |
| Απέραντη Απόγνωση | 13,5% | 80,0% | 5 |
| Παγωμένη Καρδιά | 10,8% | 75,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 59,5% | 68,2% | 22 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 32,4% | 41,7% | 12 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ζώνη του Γίγαντα + Δάκρυ της Θεάς | 35,1% | 69,2% | 13 |
| Ζώνη του Γίγαντα + Ρουμπινένιος Κρύσταλλος | 29,7% | 36,4% | 11 |
| Κέρας του Φύλακα + Δάκρυ της Θεάς | 13,5% | 60,0% | 5 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 64,9% | 58,3% | 24 |
| E > Q > W | 16,2% | 83,3% | 6 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φύλακας | 64,9% | 62,5% | 24 |
| Αρπαγή του Απέθαντου | 27,0% | 60,0% | 10 |
| Γρήγοροι Ελιγμοί | 2,7% | 100,0% | 1 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φύλακας · Πηγή της Ζωής · Προετοιμασία · Πλούσια Βλάστηση · Θρύλος: Επιτάχυνση · Θρίαμβος | 37,8% | 57,1% | 14 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 81,1% | 60,0% | 30 |
| Φλας + Φάντασμα | 5,4% | 100,0% | 2 |
Περισσότερα για Braum: Braum build · Braum counters · Braum skins
Braum: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Braum: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Braum: καμία αλλαγή εξισορρόπησης στο ARAM· ο ήρωας παίζει στο ARAM ακριβώς όπως στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Braum στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Braum: βαθμίδα A στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 28 από τους 168 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Braum ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Braum περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ατσαλόκαρδος | 65% | κάτω από 2% |
| Πανοπλία του Γόρμογκ | 43% | κάτω από 2% |
| Αγκαθωράκιση | 38% | 6% |
| Κυνικός Ρυθμός | 27% | 3% |
| Απέραντη Απόγνωση | 14% | κάτω από 2% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Έμβλημα των Σιδηρών Σολάρι | 24% | 80% |
| Όρκος του Ιππότη | 16% | 56% |
| Σωλήνες του Μπαντλ | κάτω από 8% | 32% |
Braum: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Braum κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Braum ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Braum σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Braum αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Braum: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Braum καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Braum απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Braum.
Με τι ξεκινά Braum στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Braum στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.