Camille ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Camille ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Camille και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Camille ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Camille ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Αδηφάγος Ύδρα, Δύναμη της Τριάδας και Χορός του Θανάτου, με Θεμελιώδη Ρούνο Κατακτητής και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 100,0% σε 5 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Camille ξεκινούν με Μακρύ Σπαθί και Λαμπερό Σπαθί και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 28 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Camille είναι 60,7%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αδηφάγος Ύδρα + Δύναμη της Τριάδας + Χορός του Θανάτου | 17,9% | 100,0% | 5 |
| Πρόκληση του Στέρακ + Δύναμη της Τριάδας + Χορός του Θανάτου | 10,7% | 66,7% | 3 |
| Δύναμη της Τριάδας + Τα Σαγόνια του Μαλμόρτιους + Χορός του Θανάτου | 7,1% | 50,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Δύναμη της Τριάδας | 89,3% | 68,0% | 25 |
| Χορός του Θανάτου | 64,3% | 72,2% | 18 |
| Αδηφάγος Ύδρα | 39,3% | 81,8% | 11 |
| Κατεστραμμένος Ουρανός | 25,0% | 28,6% | 7 |
| Πρόκληση του Στέρακ | 21,4% | 83,3% | 6 |
| Τα Σαγόνια του Μαλμόρτιους | 17,9% | 60,0% | 5 |
| Ατσαλόκαρδος | 14,3% | 75,0% | 4 |
| Όψη Πνευμάτων | 10,7% | 66,7% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 53,6% | 53,3% | 15 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 28,6% | 75,0% | 8 |
| Αδηφάγες Περικνημίδες | 7,1% | 50,0% | 2 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μακρύ Σπαθί + Λαμπερό Σπαθί | 46,4% | 61,5% | 13 |
| Ρουμπινένιος Κρύσταλλος + Ρουμπινένιος Κρύσταλλος + Λαμπερό Σπαθί | 3,6% | 100,0% | 1 |
| Μπότες + Μακρύ Σπαθί + Λαμπερό Σπαθί | 3,6% | 100,0% | 1 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 78,6% | 63,6% | 22 |
| Q > W > E | 14,3% | 50,0% | 4 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής | 53,6% | 73,3% | 15 |
| Αρπαγή του Απέθαντου | 28,6% | 50,0% | 8 |
| Διαρκής Επίθεση | 7,1% | 50,0% | 2 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής · Θρίαμβος · Θρύλος: Προθυμία · Τελειωτικό Χτύπημα · Πλούσια Βλάστηση · Χτύπημα με Ασπίδα | 32,1% | 55,6% | 9 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 92,9% | 61,5% | 26 |
| Εξάντληση + Φλας | 3,6% | 100,0% | 1 |
Περισσότερα για Camille: Camille build · Camille counters · Camille skins
Camille: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Camille: +5% στη ζημιά που προκαλεί, -5% στη ζημιά που δέχεται, +20% στη θεραπεία, +10% στην προστασία με ασπίδα και +10 επιτάχυνση ικανότητας. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | +5% |
| Ζημιά που δέχθηκε | -5% |
| Θεραπεία | +20% |
| Προστασία με Ασπίδα | +10% |
| Επιτάχυνση Ικανότητας | +10 |
Camille στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Camille: βαθμίδα A στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 40 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Camille ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Camille περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Χορός του Θανάτου | 64% | 28% |
| Κατεστραμμένος Ουρανός | 25% | κάτω από 0% |
| Ατσαλόκαρδος | 14% | κάτω από 0% |
| Πρόκληση του Στέρακ | 21% | 9% |
| Τα Σαγόνια του Μαλμόρτιους | 18% | 5% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Αδηφάγος Ύδρα | 39% | 82% |
| Δόρυ του Σοτζίν | κάτω από 4% | 15% |
Camille: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Camille κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Camille ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Camille σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Camille αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Camille: +5% στη ζημιά που προκαλεί, -5% στη ζημιά που δέχεται, +20% στη θεραπεία, +10% στην προστασία με ασπίδα και +10 επιτάχυνση ικανότητας. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Camille καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Camille απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Camille.
Με τι ξεκινά Camille στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Camille στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.