Gnar ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Gnar ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Gnar και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Gnar ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Gnar ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Δύναμη της Τριάδας, Παρανοϊκό Ξίφος και Χορός του Θανάτου, με Θεμελιώδη Ρούνο Κατακτητής και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 100,0% σε 2 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Gnar ξεκινούν με Μπότες και Φάγος και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > W > E. Σε όλους τους 35 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Gnar είναι 51,4%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Δύναμη της Τριάδας + Παρανοϊκό Ξίφος + Χορός του Θανάτου | 5,7% | 100,0% | 2 |
| Πρόκληση του Στέρακ + Μαύρος Θεριστής + Ατσαλόκαρδος | 5,7% | 50,0% | 2 |
| Μαύρος Θεριστής + Δύναμη της Τριάδας + Χορός του Θανάτου | 5,7% | 50,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Δύναμη της Τριάδας | 51,4% | 55,6% | 18 |
| Μαύρος Θεριστής | 48,6% | 47,1% | 17 |
| Χορός του Θανάτου | 37,1% | 53,8% | 13 |
| Ατσαλόκαρδος | 37,1% | 53,8% | 13 |
| Παρανοϊκό Ξίφος | 31,4% | 63,6% | 11 |
| Πρόκληση του Στέρακ | 25,7% | 33,3% | 9 |
| Αγκαθωράκιση | 14,3% | 20,0% | 5 |
| Οιωνός του Ραντουίν | 11,4% | 50,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 80,0% | 53,6% | 28 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 14,3% | 40,0% | 5 |
| Αδηφάγες Περικνημίδες | 2,9% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μπότες + Φάγος | 45,7% | 50,0% | 16 |
| Ζώνη του Γίγαντα + Ρουμπινένιος Κρύσταλλος | 20,0% | 42,9% | 7 |
| Μπότες + Κέρας του Φύλακα | 8,6% | 66,7% | 3 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 91,4% | 53,1% | 32 |
| Q > E > W | 8,6% | 33,3% | 3 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής | 54,3% | 52,6% | 19 |
| Αρπαγή του Απέθαντου | 31,4% | 36,4% | 11 |
| Γρήγοροι Ελιγμοί | 8,6% | 100,0% | 3 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής · Θρίαμβος · Θρύλος: Προθυμία · Τελειωτικό Χτύπημα · Γεύση Αίματος · Κυνηγός Θησαυρών | 42,9% | 53,3% | 15 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 91,4% | 50,0% | 32 |
| Φλας + Φράγμα | 2,9% | 100,0% | 1 |
Περισσότερα για Gnar: Gnar build · Gnar counters · Gnar skins
Gnar: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Gnar: +5% στη ζημιά που προκαλεί και -5% στη ζημιά που δέχεται. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | +5% |
| Ζημιά που δέχθηκε | -5% |
Gnar στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Gnar: βαθμίδα A στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 36 από τους 168 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Gnar ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Gnar περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Χορός του Θανάτου | 37% | κάτω από 2% |
| Ατσαλόκαρδος | 37% | κάτω από 2% |
| Παρανοϊκό Ξίφος | 31% | 12% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Δύναμη της Τριάδας | 51% | 92% |
| Οιωνός του Ραντουίν | 11% | 26% |
| Μαύρος Θεριστής | 49% | 60% |
| Πρόκληση του Στέρακ | 26% | 37% |
Gnar: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Gnar κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Gnar ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Gnar σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Gnar αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Gnar: +5% στη ζημιά που προκαλεί και -5% στη ζημιά που δέχεται. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Gnar καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Gnar απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Gnar.
Με τι ξεκινά Gnar στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Gnar στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.