Gwen ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Gwen ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Gwen και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Gwen ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Gwen ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Δειλινό και Αυγή, Δόντι του Νάσορ και Διχαστής, με Θεμελιώδη Ρούνο Κατακτητής και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 60,0% σε 5 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Gwen ξεκινούν με Στοιχειωμένη Μάσκα και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 27 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Gwen είναι 70,4%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Δειλινό και Αυγή + Δόντι του Νάσορ + Διχαστής | 18,5% | 60,0% | 5 |
| Δειλινό και Αυγή + Διχαστής + Φλόγα της Σκιάς | 7,4% | 100,0% | 2 |
| Δόντι του Νάσορ + Κλεψύδρα της Ζόνια + Διχαστής | 3,7% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Διχαστής | 74,1% | 70,0% | 20 |
| Δειλινό και Αυγή | 70,4% | 68,4% | 19 |
| Δόντι του Νάσορ | 59,3% | 68,8% | 16 |
| Φλόγα της Σκιάς | 29,6% | 87,5% | 8 |
| Όψη Πνευμάτων | 25,9% | 85,7% | 7 |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 18,5% | 100,0% | 5 |
| Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 11,1% | 66,7% | 3 |
| Ράβδος του Κενού | 7,4% | 100,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 44,4% | 58,3% | 12 |
| Παπούτσια Μάγου | 25,9% | 85,7% | 7 |
| Αδηφάγες Περικνημίδες | 11,1% | 100,0% | 3 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Στοιχειωμένη Μάσκα | 44,4% | 66,7% | 12 |
| Εκρηκτικό Ραβδί + Ρουμπινένιος Κρύσταλλος | 11,1% | 33,3% | 3 |
| Μπότες + Εκρηκτικό Ραβδί + Μαχαίρι | 7,4% | 100,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 92,6% | 72,0% | 25 |
| Q > W > E | 3,7% | 100,0% | 1 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής | 81,5% | 72,7% | 22 |
| Εφόρμηση των Καβαλάρηδων της Καταιγίδας | 7,4% | 50,0% | 2 |
| Αρπαγή του Απέθαντου | 3,7% | 100,0% | 1 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής · Θρίαμβος · Θρύλος: Προθυμία · Τελειωτικό Χτύπημα · Γεύση Αίματος · Κυνηγός Θησαυρών | 29,6% | 62,5% | 8 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 48,1% | 69,2% | 13 |
| Φλας + Φάντασμα | 33,3% | 88,9% | 9 |
Περισσότερα για Gwen: Gwen build · Gwen counters · Gwen skins
Gwen: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Gwen: +2% στη ζημιά που προκαλεί. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | +2% |
Gwen στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Gwen: βαθμίδα S στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 19 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Gwen ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Gwen περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Διχαστής | 74% | 43% |
| Δόντι του Νάσορ | 59% | 29% |
| Όψη Πνευμάτων | 26% | κάτω από 2% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Φλόγα της Σκιάς | 30% | 50% |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 19% | 37% |
Gwen: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Gwen κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Gwen ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Gwen σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Gwen αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Gwen: +2% στη ζημιά που προκαλεί. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Gwen καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Gwen απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Gwen.
Με τι ξεκινά Gwen στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Gwen στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.