Illaoi ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Illaoi ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Illaoi και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Illaoi ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Illaoi ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Όψη Πνευμάτων, Κατεστραμμένος Ουρανός και Γάντι από Πάγο, με Θεμελιώδη Ρούνο Κατακτητής και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 100,0% σε 4 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Illaoi ξεκινούν με Κέρας του Φύλακα και Δάκρυ της Θεάς και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά E > Q > W. Σε όλους τους 30 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Illaoi είναι 53,3%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Όψη Πνευμάτων + Κατεστραμμένος Ουρανός + Γάντι από Πάγο | 13,3% | 100,0% | 4 |
| Χορός του Θανάτου + Κατεστραμμένος Ουρανός + Γάντι από Πάγο | 10,0% | 100,0% | 3 |
| Όψη Πνευμάτων + Μαύρος Θεριστής + Γάντι από Πάγο | 3,3% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατεστραμμένος Ουρανός | 60,0% | 61,1% | 18 |
| Γάντι από Πάγο | 60,0% | 61,1% | 18 |
| Όψη Πνευμάτων | 56,7% | 58,8% | 17 |
| Χορός του Θανάτου | 23,3% | 85,7% | 7 |
| Αγκαθωράκιση | 20,0% | 66,7% | 6 |
| Μαύρος Θεριστής | 20,0% | 50,0% | 6 |
| Ατσαλόκαρδος | 20,0% | 33,3% | 6 |
| Πρόκληση του Στέρακ | 13,3% | 50,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 63,3% | 36,8% | 19 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 20,0% | 83,3% | 6 |
| Αδηφάγες Περικνημίδες | 10,0% | 100,0% | 3 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κέρας του Φύλακα + Δάκρυ της Θεάς | 16,7% | 20,0% | 5 |
| Ρουμπινένιος Κρύσταλλος + Λαμπερό Σπαθί | 13,3% | 100,0% | 4 |
| Διοχετευτής + Αστραφτερός Κόκκος | 13,3% | 50,0% | 4 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| E > Q > W | 70,0% | 61,9% | 21 |
| Q > E > W | 10,0% | 100,0% | 3 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής | 56,7% | 52,9% | 17 |
| Αρπαγή του Απέθαντου | 43,3% | 53,8% | 13 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αρπαγή του Απέθαντου · Κατεδάφιση · Προετοιμασία · Πλούσια Βλάστηση · Θρύλος: Επιτάχυνση · Θρίαμβος | 30,0% | 55,6% | 9 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 83,3% | 52,0% | 25 |
| Φλας + Φάντασμα | 10,0% | 33,3% | 3 |
Περισσότερα για Illaoi: Illaoi build · Illaoi counters · Illaoi skins
Illaoi: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Illaoi: -5% στη ζημιά που προκαλεί, +5% στη ζημιά που δέχεται και -20% στη θεραπεία. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | -5% |
| Ζημιά που δέχθηκε | +5% |
| Θεραπεία | -20% |
Illaoi στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Illaoi: βαθμίδα C στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 115 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Illaoi ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Illaoi περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Κατεστραμμένος Ουρανός | 60% | 19% |
| Όψη Πνευμάτων | 57% | 24% |
| Γάντι από Πάγο | 60% | 44% |
| Ατσαλόκαρδος | 20% | κάτω από 4% |
| Αγκαθωράκιση | 20% | 9% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Μαύρος Θεριστής | 20% | 66% |
| Πρόκληση του Στέρακ | 13% | 46% |
Illaoi: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Illaoi κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Illaoi ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Illaoi σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Illaoi αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Illaoi: -5% στη ζημιά που προκαλεί, +5% στη ζημιά που δέχεται και -20% στη θεραπεία. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Illaoi καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Illaoi απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Illaoi.
Με τι ξεκινά Illaoi στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Illaoi στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.