Irelia ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Irelia ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Irelia και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Irelia ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Irelia ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Παρανοϊκό Ξίφος, Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά και Χορός του Θανάτου, με Θεμελιώδη Ρούνο Κατακτητής και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 100,0% σε 4 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Irelia ξεκινούν με Μπότες και Βαμπιρικό Σκήπτρο και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 26 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Irelia είναι 61,5%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Παρανοϊκό Ξίφος + Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά + Χορός του Θανάτου | 15,4% | 100,0% | 4 |
| Παρανοϊκό Ξίφος + Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά + Κατεστραμμένος Ουρανός | 11,5% | 66,7% | 3 |
| Δύναμη της Τριάδας + Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά + Χορός του Θανάτου | 7,7% | 100,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 92,3% | 66,7% | 24 |
| Χορός του Θανάτου | 53,8% | 71,4% | 14 |
| Παρανοϊκό Ξίφος | 46,2% | 75,0% | 12 |
| Κατεστραμμένος Ουρανός | 42,3% | 63,6% | 11 |
| Πρόκληση του Στέρακ | 26,9% | 57,1% | 7 |
| Δύναμη της Τριάδας | 19,2% | 80,0% | 5 |
| Όψη Πνευμάτων | 11,5% | 66,7% | 3 |
| Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός | 11,5% | 33,3% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 69,2% | 61,1% | 18 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 19,2% | 80,0% | 5 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μπότες + Βαμπιρικό Σκήπτρο | 42,3% | 72,7% | 11 |
| Μακρύ Σπαθί + Αξίνα | 15,4% | 25,0% | 4 |
| Μπότες + Μαχαίρι + Βαμπιρικό Σκήπτρο | 11,5% | 66,7% | 3 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 84,6% | 59,1% | 22 |
| Q > W > E | 15,4% | 75,0% | 4 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής | 92,3% | 58,3% | 24 |
| Διαρκής Επίθεση | 7,7% | 100,0% | 2 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής · Θρίαμβος · Θρύλος: Δεσμοί Αίματος · Ύστατη Προσπάθεια · Ξαφνικό Χτύπημα · Κυνηγός Θησαυρών | 53,8% | 57,1% | 14 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 92,3% | 62,5% | 24 |
| Φλας + Φάντασμα | 3,8% | 100,0% | 1 |
Περισσότερα για Irelia: Irelia build · Irelia counters · Irelia skins
Irelia: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Irelia: +5% στη ζημιά που προκαλεί και +20 επιτάχυνση ικανότητας. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | +5% |
| Επιτάχυνση Ικανότητας | +20 |
Irelia στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Irelia: βαθμίδα S στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 17 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Irelia ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Irelia περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Κατεστραμμένος Ουρανός | 42% | κάτω από 3% |
| Πρόκληση του Στέρακ | 27% | 5% |
| Χορός του Θανάτου | 54% | 33% |
| Δύναμη της Τριάδας | 19% | κάτω από 3% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Διεμβολισμός | κάτω από 8% | 53% |
| Σφαγέας Κράκεν | κάτω από 8% | 24% |
Irelia: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Irelia κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Irelia ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Irelia σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Irelia αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Irelia: +5% στη ζημιά που προκαλεί και +20 επιτάχυνση ικανότητας. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Irelia καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Irelia απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Irelia.
Με τι ξεκινά Irelia στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Irelia στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.