Jinx ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Jinx ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Jinx και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Jinx ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Jinx ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Αιχμή του Απείρου, Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ και Τυφώνας του Ρουνάαν, με Θεμελιώδη Ρούνο Φονικός Ρυθμός και ξόρκια Φλας και Φάντασμα: ποσοστό νικών 58,3% σε 12 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Jinx ξεκινούν με Γ.Μ.Τ. Σπαθί και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > W > E. Σε όλους τους 64 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Jinx είναι 56,3%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αιχμή του Απείρου + Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ + Τυφώνας του Ρουνάαν | 18,8% | 58,3% | 12 |
| Μαγοτεχνικά Γυαλιά C44 + Αιχμή του Απείρου + Τυφώνας του Ρουνάαν | 10,9% | 57,1% | 7 |
| Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ + Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ + Τυφώνας του Ρουνάαν | 6,3% | 75,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Τυφώνας του Ρουνάαν | 71,9% | 58,7% | 46 |
| Αιχμή του Απείρου | 68,8% | 52,3% | 44 |
| Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ | 46,9% | 66,7% | 30 |
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ | 42,2% | 59,3% | 27 |
| Μαγοτεχνικά Γυαλιά C44 | 21,9% | 57,1% | 14 |
| Ο Συλλέκτης | 20,3% | 69,2% | 13 |
| Αιμοδιψής | 20,3% | 53,8% | 13 |
| Αναπόφευκτος Θάνατος | 12,5% | 62,5% | 8 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Περικνημίδες του Μπερζέρκερ | 87,5% | 58,9% | 56 |
| Ιόνιες Μπότες της Διαύγειας | 1,6% | 100,0% | 1 |
| Μπότες Γρηγοράδας | 1,6% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Γ.Μ.Τ. Σπαθί | 40,6% | 57,7% | 26 |
| Μαχαίρι + Περικνημίδες του Μπερζέρκερ | 14,1% | 33,3% | 9 |
| Μακρύ Σπαθί + Αξίνα | 6,3% | 75,0% | 4 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 89,1% | 57,9% | 57 |
| W > Q > E | 7,8% | 60,0% | 5 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φονικός Ρυθμός | 68,8% | 61,4% | 44 |
| Διαρκής Επίθεση | 20,3% | 46,2% | 13 |
| Σκοτεινή Σοδειά | 9,4% | 50,0% | 6 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φονικός Ρυθμός · Ευστροφία · Θρύλος: Δεσμοί Αίματος · Τελειωτικό Χτύπημα · Γεύση Αίματος · Κυνηγός Θησαυρών | 51,6% | 63,6% | 33 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Φάντασμα | 67,2% | 55,8% | 43 |
| Φλας + Σημάδεμα | 7,8% | 60,0% | 5 |
Περισσότερα για Jinx: Jinx build · Jinx counters · Jinx skins
Jinx: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Jinx: -10% στη ζημιά που προκαλεί και +5% στη ζημιά που δέχεται. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | -10% |
| Ζημιά που δέχθηκε | +5% |
Jinx στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Jinx: βαθμίδα A στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 46 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Jinx ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Jinx περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ | 47% | 18% |
| Ο Συλλέκτης | 20% | κάτω από 6% |
| Αιμοδιψής | 20% | 6% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Μαγοτεχνικά Γυαλιά C44 | 22% | 76% |
Jinx: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Jinx κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Jinx ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Jinx σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Jinx αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Jinx: -10% στη ζημιά που προκαλεί και +5% στη ζημιά που δέχεται. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Jinx καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Jinx απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Jinx.
Με τι ξεκινά Jinx στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Jinx στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.