Karma ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Karma ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Karma και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Karma ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Karma ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Κακοήθεια, Φλόγα της Σκιάς και Απόηχος του Λούντεν, με Θεμελιώδη Ρούνο Σκοτεινή Σοδειά και ξόρκια Εξάντληση και Φλας: ποσοστό νικών 33,3% σε 9 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Karma ξεκινούν με Χαμένο Κεφάλαιο και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 69 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Karma είναι 44,9%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κακοήθεια + Φλόγα της Σκιάς + Απόηχος του Λούντεν | 13,0% | 33,3% | 9 |
| Καπέλο του Ράμπαντον + Κακοήθεια + Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 5,8% | 25,0% | 4 |
| Κακοήθεια + Ξέσπασμα Καταιγίδας + Απόηχος του Λούντεν | 4,3% | 33,3% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κακοήθεια | 68,1% | 38,3% | 47 |
| Απόηχος του Λούντεν | 49,3% | 41,2% | 34 |
| Φλόγα της Σκιάς | 36,2% | 32,0% | 25 |
| Ξέσπασμα Καταιγίδας | 29,0% | 35,0% | 20 |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 24,6% | 41,2% | 17 |
| Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 24,6% | 35,3% | 17 |
| Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 20,3% | 71,4% | 14 |
| Ράβδος του Κενού | 10,1% | 57,1% | 7 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Παπούτσια Μάγου | 50,7% | 31,4% | 35 |
| Ιόνιες Μπότες της Διαύγειας | 30,4% | 61,9% | 21 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 2,9% | 0,0% | 2 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Χαμένο Κεφάλαιο | 79,7% | 40,0% | 55 |
| Δάκρυ της Θεάς + Καθρέφτης από Γυαλί του Μπαντλ | 4,3% | 100,0% | 3 |
| Δάκρυ της Θεάς + Σφαίρα του Φύλακα | 2,9% | 50,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 79,7% | 38,2% | 55 |
| E > Q > W | 13,0% | 88,9% | 9 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά | 52,2% | 44,4% | 36 |
| Μαγικός Κομήτης | 33,3% | 39,1% | 23 |
| Επίκληση: Ίρι | 10,1% | 71,4% | 7 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά · Ύπουλο Χτύπημα · Αποκρουστικά Αναμνηστικά · Υπέρτατος Κυνηγός · Τελειωτικό Χτύπημα · Ευστροφία | 39,1% | 44,4% | 27 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Εξάντληση + Φλας | 40,6% | 42,9% | 28 |
| Φλας + Θεραπεία | 11,6% | 50,0% | 8 |
Περισσότερα για Karma: Karma build · Karma counters · Karma skins
Karma: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Karma: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Karma: καμία αλλαγή εξισορρόπησης στο ARAM· ο ήρωας παίζει στο ARAM ακριβώς όπως στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Karma στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Karma: βαθμίδα C στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 138 από τους 168 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Karma ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Karma περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Κακοήθεια | 68% | 7% |
| Απόηχος του Λούντεν | 49% | κάτω από 2% |
| Φλόγα της Σκιάς | 36% | κάτω από 2% |
| Ξέσπασμα Καταιγίδας | 29% | κάτω από 2% |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 25% | κάτω από 2% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 20% | 69% |
| Απόηχοι της Έλια | κάτω από 7% | 54% |
| Ευλογία του Μιχαήλ | κάτω από 7% | 25% |
| Λύτρωση | κάτω από 7% | 24% |
Karma: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Karma κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Karma ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Karma σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Karma αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Karma: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Karma καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Karma απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Karma.
Με τι ξεκινά Karma στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Karma στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.