Kassadin ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Kassadin ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Kassadin και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Kassadin ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Kassadin ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Κακοήθεια, Ράβδος του Κενού και Ράβδος των Αιώνων, με Θεμελιώδη Ρούνο Σκοτεινή Σοδειά και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 50,0% σε 2 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Kassadin ξεκινούν με Εκρηκτικό Ραβδί και Δάκρυ της Θεάς και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά E > Q > W. Σε όλους τους 18 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Kassadin είναι 38,9%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κακοήθεια + Ράβδος του Κενού + Ράβδος των Αιώνων | 11,1% | 50,0% | 2 |
| Παγωμένη Καρδιά + Κακοήθεια + Ράβδος των Αιώνων | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Όλεθρος των Απέθαντων + Κακοήθεια + Μάσκα της Αβύσσου | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ράβδος των Αιώνων | 83,3% | 46,7% | 15 |
| Κακοήθεια | 61,1% | 54,5% | 11 |
| Ράβδος του Κενού | 22,2% | 25,0% | 4 |
| Παγωμένη Καρδιά | 22,2% | 25,0% | 4 |
| Όλεθρος των Απέθαντων | 22,2% | 25,0% | 4 |
| Φλόγα της Σκιάς | 16,7% | 66,7% | 3 |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 11,1% | 100,0% | 2 |
| Μάσκα της Αβύσσου | 11,1% | 100,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Παπούτσια Μάγου | 50,0% | 33,3% | 9 |
| Αδηφάγες Περικνημίδες | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 5,6% | 0,0% | 1 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Εκρηκτικό Ραβδί + Δάκρυ της Θεάς | 50,0% | 22,2% | 9 |
| Καταλύτης των Αιώνων | 16,7% | 66,7% | 3 |
| Εκρηκτικό Ραβδί + Ρουμπινένιος Κρύσταλλος | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| E > Q > W | 61,1% | 63,6% | 11 |
| Q > E > W | 22,2% | 0,0% | 4 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά | 55,6% | 50,0% | 10 |
| Κατακτητής | 22,2% | 50,0% | 4 |
| Ηλεκτροπληξία | 16,7% | 0,0% | 3 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά · Ξαφνικό Χτύπημα · Αποκρουστικά Αναμνηστικά · Κυνηγός Θησαυρών · Τελειωτικό Χτύπημα · Ευστροφία | 33,3% | 66,7% | 6 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 88,9% | 43,8% | 16 |
| Φλας + 13 | 5,6% | 0,0% | 1 |
Περισσότερα για Kassadin: Kassadin build · Kassadin counters · Kassadin skins
Kassadin: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Kassadin: -5% στη ζημιά που δέχεται. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που δέχθηκε | -5% |
Kassadin στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Kassadin: βαθμίδα D στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 146 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Kassadin ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Kassadin περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ράβδος των Αιώνων | 83% | 66% |
| Όλεθρος των Απέθαντων | 22% | 6% |
| Φλόγα της Σκιάς | 17% | κάτω από 2% |
| Παγωμένη Καρδιά | 22% | 8% |
| Ράβδος του Κενού | 22% | 9% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Κλεψύδρα της Ζόνια | 11% | 23% |
Kassadin: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Kassadin κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Kassadin ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Kassadin σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Kassadin αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Kassadin: -5% στη ζημιά που δέχεται. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Kassadin καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Kassadin απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Kassadin.
Με τι ξεκινά Kassadin στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Kassadin στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.