Kayn ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Kayn ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Kayn και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Kayn ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Kayn ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Μαύρος Θεριστής, Χορός του Θανάτου και Έκλειψη, με Θεμελιώδη Ρούνο Κατακτητής και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 66,7% σε 3 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Kayn ξεκινούν με Μακρύ Σπαθί και Πολεμικό Σφυρί του Κόλφιλντ και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > W > E. Σε όλους τους 29 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Kayn είναι 55,2%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μαύρος Θεριστής + Χορός του Θανάτου + Έκλειψη | 10,3% | 66,7% | 3 |
| Χορός του Θανάτου + Κατεστραμμένος Ουρανός + Έκλειψη | 6,9% | 50,0% | 2 |
| Κατεστραμμένος Ουρανός + Ο Συλλέκτης + Δόντι του Ερπετού | 3,4% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Έκλειψη | 55,2% | 43,8% | 16 |
| Χορός του Θανάτου | 37,9% | 63,6% | 11 |
| Μαύρος Θεριστής | 34,5% | 70,0% | 10 |
| Αξιωματική Καμπή | 31,0% | 66,7% | 9 |
| Ο Συλλέκτης | 27,6% | 37,5% | 8 |
| Κατεστραμμένος Ουρανός | 24,1% | 57,1% | 7 |
| Ηλεκτρικό Στροφόσπαθο | 17,2% | 20,0% | 5 |
| Όψη Πνευμάτων | 13,8% | 100,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 37,9% | 54,5% | 11 |
| Ιόνιες Μπότες της Διαύγειας | 20,7% | 50,0% | 6 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 13,8% | 50,0% | 4 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μακρύ Σπαθί + Πολεμικό Σφυρί του Κόλφιλντ | 27,6% | 50,0% | 8 |
| Δάκρυ της Θεάς + Πριονωτό Μαχαίρι | 24,1% | 71,4% | 7 |
| Μακρύ Σπαθί + Πριονωτό Μαχαίρι | 20,7% | 16,7% | 6 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 93,1% | 55,6% | 27 |
| Q > E > W | 3,4% | 100,0% | 1 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής | 51,7% | 53,3% | 15 |
| Σκοτεινή Σοδειά | 48,3% | 57,1% | 14 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά · Ξαφνικό Χτύπημα · Αποκρουστικά Αναμνηστικά · Υπέρτατος Κυνηγός · Τελειωτικό Χτύπημα · Θρίαμβος | 41,4% | 50,0% | 12 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 89,7% | 57,7% | 26 |
| Φλας + Φάντασμα | 6,9% | 50,0% | 2 |
Περισσότερα για Kayn: Kayn build · Kayn counters · Kayn skins
Kayn: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Kayn: -20% στη θεραπεία και +20% στην εμμονή. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Θεραπεία | -20% |
| Εμμονή | +20% |
Kayn στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Kayn: βαθμίδα B στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 78 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Kayn ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Kayn περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Έκλειψη | 55% | κάτω από 18% |
| Χορός του Θανάτου | 38% | 18% |
| Μαύρος Θεριστής | 34% | 19% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ηλεκτρικό Στροφόσπαθο | 17% | 74% |
| Παραβίαση Προτειχίσματος | κάτω από 7% | 28% |
| Ύβρη | κάτω από 7% | 28% |
| Δόντι του Ερπετού | 7% | 21% |
| Λεπίδα της Νύχτας | κάτω από 7% | 20% |
Kayn: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Kayn κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Kayn ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Kayn σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Kayn αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Kayn: -20% στη θεραπεία και +20% στην εμμονή. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Kayn καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Kayn απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Kayn.
Με τι ξεκινά Kayn στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Kayn στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.