K'Sante ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. K'Sante ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για K'Sante και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο K'Sante ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό K'Sante ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Ατσαλόκαρδος, Γάντι από Πάγο και Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός, με Θεμελιώδη Ρούνο Αρπαγή του Απέθαντου και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 50,0% σε 2 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με K'Sante ξεκινούν με Ζώνη του Γίγαντα και Ρουμπινένιος Κρύσταλλος και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > W > E. Σε όλους τους 17 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για K'Sante είναι 41,2%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ατσαλόκαρδος + Γάντι από Πάγο + Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός | 11,8% | 50,0% | 2 |
| Κυνικός Ρυθμός + Αγκαθωράκιση + Ατσαλόκαρδος | 11,8% | 50,0% | 2 |
| Κυνικός Ρυθμός + Γάντι από Πάγο + Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ατσαλόκαρδος | 70,6% | 41,7% | 12 |
| Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός | 52,9% | 55,6% | 9 |
| Γάντι από Πάγο | 35,3% | 66,7% | 6 |
| Αγκαθωράκιση | 35,3% | 50,0% | 6 |
| Κυνικός Ρυθμός | 23,5% | 50,0% | 4 |
| Όψη Πνευμάτων | 11,8% | 0,0% | 2 |
| Πανοπλία του Γόρμογκ | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Δύναμη της Φύσης | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 82,4% | 42,9% | 14 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 17,6% | 33,3% | 3 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ζώνη του Γίγαντα + Ρουμπινένιος Κρύσταλλος | 35,3% | 33,3% | 6 |
| Μπότες + Κέρας του Φύλακα | 29,4% | 40,0% | 5 |
| Μπότες + Ζώνη του Γίγαντα + Ρουμπινένιος Κρύσταλλος + Κρυστάλλινος Δακτύλιος | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 70,6% | 50,0% | 12 |
| Q > E > W | 23,5% | 25,0% | 4 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αρπαγή του Απέθαντου | 70,6% | 50,0% | 12 |
| Απόηχος | 23,5% | 0,0% | 4 |
| Σκοτεινή Σοδειά | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αρπαγή του Απέθαντου · Χτύπημα με Ασπίδα · Συγκέντρωση Δυνάμεων · Πλούσια Βλάστηση · Θρύλος: Επιτάχυνση · Θρίαμβος | 52,9% | 55,6% | 9 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 82,4% | 42,9% | 14 |
| Φλας + 13 | 5,9% | 100,0% | 1 |
Περισσότερα για K'Sante: K'Sante build · K'Sante counters · K'Sante skins
K'Sante: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για K'Sante: +5% στη ζημιά που προκαλεί. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | +5% |
K'Sante στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
K'Sante: βαθμίδα D στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 158 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
K'Sante ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με K'Sante περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ατσαλόκαρδος | 71% | κάτω από 6% |
| Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός | 53% | 38% |
| Αγκαθωράκιση | 35% | 21% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Γάντι από Πάγο | 35% | 73% |
| Οιωνός του Ραντουίν | 6% | 22% |
| Απέραντη Απόγνωση | 6% | 18% |
K'Sante: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με K'Sante κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο K'Sante ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με K'Sante σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει K'Sante αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για K'Sante: +5% στη ζημιά που προκαλεί. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι K'Sante καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει K'Sante απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με K'Sante.
Με τι ξεκινά K'Sante στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με K'Sante στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.