Lulu ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Lulu ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Lulu και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Lulu ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Lulu ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Λύτρωση, Λαμπρό Θυμιατό και Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας, με Θεμελιώδη Ρούνο Επίκληση: Ίρι και ξόρκια Εξάντληση και Φλας: ποσοστό νικών 0,0% σε 5 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Lulu ξεκινούν με Δάκρυ της Θεάς και Καθρέφτης από Γυαλί του Μπαντλ και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά E > W > Q. Σε όλους τους 45 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Lulu είναι 33,3%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Λύτρωση + Λαμπρό Θυμιατό + Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 11,1% | 0,0% | 5 |
| Πολεμικό Άσμα της Σουρέλια + Λαμπρό Θυμιατό + Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 6,7% | 33,3% | 3 |
| Ευλογία του Μιχαήλ + Λαμπρό Θυμιατό + Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 4,4% | 100,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 77,8% | 31,4% | 35 |
| Λαμπρό Θυμιατό | 62,2% | 39,3% | 28 |
| Λύτρωση | 40,0% | 22,2% | 18 |
| Πολεμικό Άσμα της Σουρέλια | 26,7% | 25,0% | 12 |
| Ευλογία του Μιχαήλ | 17,8% | 50,0% | 8 |
| Έμβλημα των Σιδηρών Σολάρι | 15,6% | 57,1% | 7 |
| Το Χαρντκόρ Της Αυγής | 13,3% | 16,7% | 6 |
| Ραβδί του Τρεχούμενου Νερού | 8,9% | 25,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ιόνιες Μπότες της Διαύγειας | 71,1% | 28,1% | 32 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 6,7% | 66,7% | 3 |
| Περικνημίδες του Μπερζέρκερ | 6,7% | 33,3% | 3 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Δάκρυ της Θεάς + Καθρέφτης από Γυαλί του Μπαντλ | 53,3% | 29,2% | 24 |
| Χαμένο Κεφάλαιο | 8,9% | 50,0% | 4 |
| Ρουμπινένιος Κρύσταλλος + Δάκρυ της Θεάς + Απαγορευμένο Είδωλο | 6,7% | 33,3% | 3 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| E > W > Q | 75,6% | 35,3% | 34 |
| W > E > Q | 8,9% | 25,0% | 4 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Επίκληση: Ίρι | 77,8% | 37,1% | 35 |
| Διαρκής Επίθεση | 15,6% | 14,3% | 7 |
| Ηλεκτροπληξία | 2,2% | 100,0% | 1 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Επίκληση: Ίρι · Δαχτυλίδι Ροής Μάνα · Υπέρβαση · Φωτιά · Πηγή της Ζωής · Αναζωογόνηση | 44,4% | 40,0% | 20 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Εξάντληση + Φλας | 55,6% | 24,0% | 25 |
| Φλας + Σημάδεμα | 17,8% | 37,5% | 8 |
Περισσότερα για Lulu: Lulu build · Lulu counters · Lulu skins
Lulu: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Lulu: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Lulu: καμία αλλαγή εξισορρόπησης στο ARAM· ο ήρωας παίζει στο ARAM ακριβώς όπως στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Lulu στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Lulu: βαθμίδα D στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 168 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Lulu ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Lulu περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 78% | 49% |
| Λύτρωση | 40% | 12% |
| Το Χαρντκόρ Της Αυγής | 13% | 2% |
| Έμβλημα των Σιδηρών Σολάρι | 16% | 5% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ευλογία του Μιχαήλ | 18% | 34% |
| Λαμπρό Θυμιατό | 62% | 74% |
Lulu: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Lulu κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Lulu ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Lulu σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Lulu αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Lulu: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Lulu καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Lulu απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Lulu.
Με τι ξεκινά Lulu στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Lulu στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.