Milio ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Milio ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Milio και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Milio ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Milio ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Φλόγα της Σκιάς, Ξέσπασμα Καταιγίδας και Απόηχος του Λούντεν, με Θεμελιώδη Ρούνο Επίκληση: Ίρι και ξόρκια Εξάντληση και Φλας: ποσοστό νικών 50,0% σε 2 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Milio ξεκινούν με Δάκρυ της Θεάς και Καθρέφτης από Γυαλί του Μπαντλ και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > W > E. Σε όλους τους 26 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Milio είναι 50,0%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλόγα της Σκιάς + Ξέσπασμα Καταιγίδας + Απόηχος του Λούντεν | 7,7% | 50,0% | 2 |
| Πολεμικό Άσμα της Σουρέλια + Λαμπρό Θυμιατό + Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 7,7% | 50,0% | 2 |
| Λαμπρό Θυμιατό + Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας + Απόηχοι της Έλια | 7,7% | 50,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Λαμπρό Θυμιατό | 50,0% | 61,5% | 13 |
| Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 50,0% | 53,8% | 13 |
| Απόηχος του Λούντεν | 46,2% | 41,7% | 12 |
| Ξέσπασμα Καταιγίδας | 26,9% | 42,9% | 7 |
| Απόηχοι της Έλια | 23,1% | 66,7% | 6 |
| Λύτρωση | 15,4% | 50,0% | 4 |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 15,4% | 50,0% | 4 |
| Ραβδί του Τρεχούμενου Νερού | 11,5% | 66,7% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ιόνιες Μπότες της Διαύγειας | 61,5% | 50,0% | 16 |
| Παπούτσια Μάγου | 23,1% | 50,0% | 6 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 3,8% | 0,0% | 1 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Δάκρυ της Θεάς + Καθρέφτης από Γυαλί του Μπαντλ | 42,3% | 54,5% | 11 |
| Χαμένο Κεφάλαιο | 38,5% | 40,0% | 10 |
| Μπότες + Καθρέφτης από Γυαλί του Μπαντλ | 7,7% | 0,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 42,3% | 45,5% | 11 |
| W > E > Q | 30,8% | 62,5% | 8 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Επίκληση: Ίρι | 53,8% | 50,0% | 14 |
| Μαγικός Κομήτης | 42,3% | 45,5% | 11 |
| Εφόρμηση των Καβαλάρηδων της Καταιγίδας | 3,8% | 100,0% | 1 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μαγικός Κομήτης · Δαχτυλίδι Ροής Μάνα · Υπέρβαση · Φωτιά · Τελειωτικό Χτύπημα · Ευστροφία | 30,8% | 50,0% | 8 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Εξάντληση + Φλας | 61,5% | 56,3% | 16 |
| Φλας + 13 | 15,4% | 50,0% | 4 |
Περισσότερα για Milio: Milio build · Milio counters · Milio skins
Milio: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Milio: -5% στη θεραπεία και -10% στην προστασία με ασπίδα. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Θεραπεία | -5% |
| Προστασία με Ασπίδα | -10% |
Milio στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Milio: βαθμίδα B στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 74 από τους 168 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Milio ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Milio περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Απόηχος του Λούντεν | 46% | κάτω από 3% |
| Ξέσπασμα Καταιγίδας | 27% | κάτω από 3% |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 15% | κάτω από 3% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Απόηχοι της Έλια | 23% | 51% |
| Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 50% | 62% |
Milio: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Milio κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Milio ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Milio σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Milio αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Milio: -5% στη θεραπεία και -10% στην προστασία με ασπίδα. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Milio καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Milio απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Milio.
Με τι ξεκινά Milio στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Milio στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.