Mordekaiser ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Mordekaiser ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Mordekaiser και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Mordekaiser ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Mordekaiser ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Όψη Πνευμάτων, Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι και Διχαστής, με Θεμελιώδη Ρούνο Κατακτητής και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 87,5% σε 8 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Mordekaiser ξεκινούν με Στοιχειωμένη Μάσκα και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 48 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Mordekaiser είναι 60,4%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Όψη Πνευμάτων + Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι + Διχαστής | 16,7% | 87,5% | 8 |
| Αγκαθωράκιση + Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι + Διχαστής | 10,4% | 80,0% | 5 |
| Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι + Διχαστής + Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 8,3% | 50,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι | 75,0% | 66,7% | 36 |
| Διχαστής | 70,8% | 61,8% | 34 |
| Όψη Πνευμάτων | 47,9% | 69,6% | 23 |
| Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 37,5% | 50,0% | 18 |
| Αγκαθωράκιση | 22,9% | 63,6% | 11 |
| Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός | 12,5% | 66,7% | 6 |
| Δειλινό και Αυγή | 10,4% | 80,0% | 5 |
| Πειραματική Μαγοτεχνική Πανοπλία | 10,4% | 80,0% | 5 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 66,7% | 68,8% | 32 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 18,8% | 55,6% | 9 |
| Παπούτσια Μάγου | 2,1% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Στοιχειωμένη Μάσκα | 45,8% | 50,0% | 22 |
| Εκρηκτικό Ραβδί + Ρουμπινένιος Κρύσταλλος | 22,9% | 63,6% | 11 |
| Μπότες + Ζώνη του Γίγαντα | 4,2% | 100,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 68,8% | 69,7% | 33 |
| Q > W > E | 29,2% | 35,7% | 14 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής | 85,4% | 63,4% | 41 |
| Μαγικός Κομήτης | 8,3% | 50,0% | 4 |
| Φονικός Ρυθμός | 2,1% | 100,0% | 1 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής · Θρίαμβος · Θρύλος: Επιτάχυνση · Ύστατη Προσπάθεια · Προετοιμασία · Αναζωογόνηση | 54,2% | 61,5% | 26 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 79,2% | 60,5% | 38 |
| Φλας + Ανάφλεξη | 6,3% | 33,3% | 3 |
Περισσότερα για Mordekaiser: Mordekaiser build · Mordekaiser counters · Mordekaiser skins
Mordekaiser: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Mordekaiser: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Mordekaiser: καμία αλλαγή εξισορρόπησης στο ARAM· ο ήρωας παίζει στο ARAM ακριβώς όπως στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Mordekaiser στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Mordekaiser: βαθμίδα S+ στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 5 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Mordekaiser ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Mordekaiser περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Όψη Πνευμάτων | 48% | 12% |
| Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 38% | 25% |
| Αγκαθωράκιση | 23% | 12% |
Mordekaiser: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Mordekaiser κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Mordekaiser ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Mordekaiser σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Mordekaiser αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Mordekaiser: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Mordekaiser καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Mordekaiser απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Mordekaiser.
Με τι ξεκινά Mordekaiser στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Mordekaiser στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.