Nilah ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Nilah ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Nilah και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Nilah ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Nilah ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Αιχμή του Απείρου, Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ και Τρεμολεπίδα των Ναβόρι, με Θεμελιώδη Ρούνο Κατακτητής και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 66,7% σε 3 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Nilah ξεκινούν με Μπότες και Πριονωτό Μαχαίρι και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 18 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Nilah είναι 50,0%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αιχμή του Απείρου + Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ + Τρεμολεπίδα των Ναβόρι | 16,7% | 66,7% | 3 |
| Αιχμή του Απείρου + Τρεμολεπίδα των Ναβόρι + Ο Συλλέκτης | 11,1% | 50,0% | 2 |
| Αιχμή του Απείρου + Αθάνατο Ασπιδοβέλος + Ο Συλλέκτης | 11,1% | 50,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ο Συλλέκτης | 72,2% | 46,2% | 13 |
| Αιχμή του Απείρου | 72,2% | 46,2% | 13 |
| Τρεμολεπίδα των Ναβόρι | 50,0% | 55,6% | 9 |
| Αθάνατο Ασπιδοβέλος | 44,4% | 62,5% | 8 |
| Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ | 38,9% | 42,9% | 7 |
| Αιμοδιψής | 27,8% | 60,0% | 5 |
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ | 27,8% | 60,0% | 5 |
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 22,2% | 25,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Περικνημίδες του Μπερζέρκερ | 72,2% | 46,2% | 13 |
| Αδηφάγες Περικνημίδες | 11,1% | 50,0% | 2 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μπότες + Πριονωτό Μαχαίρι | 33,3% | 50,0% | 6 |
| Γ.Μ.Τ. Σπαθί | 27,8% | 40,0% | 5 |
| Μπότες + Βαμπιρικό Σκήπτρο | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 83,3% | 53,3% | 15 |
| Q > W > E | 16,7% | 33,3% | 3 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής | 77,8% | 64,3% | 14 |
| Διαρκής Επίθεση | 16,7% | 0,0% | 3 |
| Σκοτεινή Σοδειά | 5,6% | 0,0% | 1 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής · Θρίαμβος · Θρύλος: Δεσμοί Αίματος · Τελειωτικό Χτύπημα · Γεύση Αίματος · Κυνηγός Θησαυρών | 33,3% | 50,0% | 6 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 83,3% | 60,0% | 15 |
| Φλας + Θεραπεία | 5,6% | 0,0% | 1 |
Περισσότερα για Nilah: Nilah build · Nilah counters · Nilah skins
Nilah: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Nilah: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Nilah: καμία αλλαγή εξισορρόπησης στο ARAM· ο ήρωας παίζει στο ARAM ακριβώς όπως στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Nilah στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Nilah: βαθμίδα B στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 94 από τους 168 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Nilah ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Nilah περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Τρεμολεπίδα των Ναβόρι | 50% | κάτω από 3% |
| Αιμοδιψής | 28% | κάτω από 3% |
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 22% | 3% |
| Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ | 39% | 27% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Χορός του Θανάτου | κάτω από 6% | 24% |
| Αιχμή του Απείρου | 72% | 88% |
| Αναπόφευκτος Θάνατος | κάτω από 6% | 21% |
| Ο Συλλέκτης | 72% | 85% |
Nilah: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Nilah κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Nilah ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Nilah σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Nilah αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Nilah: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Nilah καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Nilah απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Nilah.
Με τι ξεκινά Nilah στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Nilah στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.