Nunu & Willump ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Nunu & Willump ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Nunu & Willump και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Nunu & Willump ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Nunu & Willump ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Φλόγα της Σκιάς, Ξέσπασμα Καταιγίδας και Απόηχος του Λούντεν, με Θεμελιώδη Ρούνο Σκοτεινή Σοδειά και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 33,3% σε 6 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Nunu & Willump ξεκινούν με Χαμένο Κεφάλαιο και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά W > Q > E. Σε όλους τους 33 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Nunu & Willump είναι 57,6%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλόγα της Σκιάς + Ξέσπασμα Καταιγίδας + Απόηχος του Λούντεν | 18,2% | 33,3% | 6 |
| Καπέλο του Ράμπαντον + Φλόγα της Σκιάς + Απόηχος του Λούντεν | 9,1% | 100,0% | 3 |
| Καπέλο του Ράμπαντον + Ξέσπασμα Καταιγίδας + Απόηχος του Λούντεν | 9,1% | 66,7% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Απόηχος του Λούντεν | 69,7% | 60,9% | 23 |
| Ξέσπασμα Καταιγίδας | 63,6% | 52,4% | 21 |
| Φλόγα της Σκιάς | 48,5% | 56,3% | 16 |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 36,4% | 66,7% | 12 |
| Πέπλο της Καταραμένης | 24,2% | 75,0% | 8 |
| Όψη Πνευμάτων | 12,1% | 75,0% | 4 |
| Μαγοτεχνική Ρουκετοζώνη | 12,1% | 25,0% | 4 |
| Ράβδος του Κενού | 9,1% | 66,7% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Παπούτσια Μάγου | 75,8% | 60,0% | 25 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 18,2% | 50,0% | 6 |
| Ιόνιες Μπότες της Διαύγειας | 3,0% | 0,0% | 1 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Χαμένο Κεφάλαιο | 39,4% | 76,9% | 13 |
| Μπότες + Μαγοτεχνική Γεννήτρια | 30,3% | 20,0% | 10 |
| Καταλύτης των Αιώνων | 6,1% | 50,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| W > Q > E | 63,6% | 57,1% | 21 |
| Q > W > E | 12,1% | 50,0% | 4 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά | 66,7% | 54,5% | 22 |
| Εφόρμηση των Καβαλάρηδων της Καταιγίδας | 21,2% | 57,1% | 7 |
| Απόηχος | 6,1% | 50,0% | 2 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά · Ύπουλο Χτύπημα · Αποκρουστικά Αναμνηστικά · Ανελέητος Κυνηγός · Επιτάχυνση · Φωτιά | 36,4% | 58,3% | 12 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 75,8% | 56,0% | 25 |
| Φλας + Ανάφλεξη | 9,1% | 66,7% | 3 |
Περισσότερα για Nunu & Willump: Nunu & Willump build · Nunu & Willump counters · Nunu & Willump skins
Nunu & Willump: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Nunu & Willump: +10% στη ζημιά που προκαλεί, -10% στη ζημιά που δέχεται, +10% στη θεραπεία, +20% στην προστασία με ασπίδα και +20% στην εμμονή. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | +10% |
| Ζημιά που δέχθηκε | -10% |
| Θεραπεία | +10% |
| Προστασία με Ασπίδα | +20% |
| Εμμονή | +20% |
Nunu & Willump στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Nunu & Willump: βαθμίδα A στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 32 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Nunu & Willump ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Nunu & Willump περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Απόηχος του Λούντεν | 70% | κάτω από 7% |
| Ξέσπασμα Καταιγίδας | 64% | 11% |
| Φλόγα της Σκιάς | 48% | κάτω από 7% |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 36% | κάτω από 7% |
| Πέπλο της Καταραμένης | 24% | κάτω από 7% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Το Μαρτύριο της Λιάντρι | κάτω από 6% | 61% |
| Θώρακας του Νεκρού | κάτω από 6% | 32% |
| Μαγοτεχνική Ρουκετοζώνη | 12% | 28% |
Nunu & Willump: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Nunu & Willump κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Nunu & Willump ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Nunu & Willump σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Nunu & Willump αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Nunu & Willump: +10% στη ζημιά που προκαλεί, -10% στη ζημιά που δέχεται, +10% στη θεραπεία, +20% στην προστασία με ασπίδα και +20% στην εμμονή. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Nunu & Willump καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Nunu & Willump απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Nunu & Willump.
Με τι ξεκινά Nunu & Willump στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Nunu & Willump στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.