Ornn ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Ornn ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Ornn και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Ornn ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Ornn ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Αγκαθωράκιση, Ατσαλόκαρδος και Παγωμένη Καρδιά, με Θεμελιώδη Ρούνο Αρπαγή του Απέθαντου και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 0,0% σε 3 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Ornn ξεκινούν με Ζώνη του Γίγαντα και Ρουμπινένιος Κρύσταλλος και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > W > E. Σε όλους τους 18 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Ornn είναι 50,0%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αγκαθωράκιση + Ατσαλόκαρδος + Παγωμένη Καρδιά | 16,7% | 0,0% | 3 |
| Πανοπλία του Γόρμογκ + Ατσαλόκαρδος + Κενή Λαμπρότητα | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Όψη Πνευμάτων + Πανοπλία του Γόρμογκ + Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ατσαλόκαρδος | 94,4% | 52,9% | 17 |
| Αγκαθωράκιση | 66,7% | 58,3% | 12 |
| Πανοπλία του Γόρμογκ | 44,4% | 62,5% | 8 |
| Κυνικός Ρυθμός | 22,2% | 25,0% | 4 |
| Όψη Πνευμάτων | 16,7% | 66,7% | 3 |
| Απέραντη Απόγνωση | 16,7% | 66,7% | 3 |
| Οιωνός του Ραντουίν | 16,7% | 66,7% | 3 |
| Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός | 16,7% | 33,3% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αρματωμένα Καρφιά | 38,9% | 28,6% | 7 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 33,3% | 83,3% | 6 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ζώνη του Γίγαντα + Ρουμπινένιος Κρύσταλλος | 38,9% | 57,1% | 7 |
| Ζώνη του Γίγαντα + Δάκρυ της Θεάς | 22,2% | 75,0% | 4 |
| Κέρας του Φύλακα + Δάκρυ της Θεάς | 11,1% | 50,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 55,6% | 40,0% | 10 |
| W > Q > E | 33,3% | 83,3% | 6 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αρπαγή του Απέθαντου | 66,7% | 58,3% | 12 |
| Απόηχος | 27,8% | 40,0% | 5 |
| Χαλάζι από Λεπίδες | 5,6% | 0,0% | 1 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αρπαγή του Απέθαντου · Πηγή της Ζωής · Προετοιμασία · Πλούσια Βλάστηση · Θρύλος: Επιτάχυνση · Θρίαμβος | 55,6% | 50,0% | 10 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 100,0% | 50,0% | 18 |
Περισσότερα για Ornn: Ornn build · Ornn counters · Ornn skins
Ornn: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Ornn: -10% στη ζημιά που προκαλεί και +5% στη ζημιά που δέχεται. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | -10% |
| Ζημιά που δέχθηκε | +5% |
Ornn στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Ornn: βαθμίδα C στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 113 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Ornn ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Ornn περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ατσαλόκαρδος | 94% | κάτω από 5% |
| Αγκαθωράκιση | 67% | 22% |
| Πανοπλία του Γόρμογκ | 44% | κάτω από 5% |
| Όψη Πνευμάτων | 17% | κάτω από 5% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Αιγίδα του Ήλιου | κάτω από 11% | 35% |
| Απέραντη Απόγνωση | 17% | 35% |
| Κυνικός Ρυθμός | 22% | 37% |
Ornn: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Ornn κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Ornn ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Ornn σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Ornn αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Ornn: -10% στη ζημιά που προκαλεί και +5% στη ζημιά που δέχεται. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Ornn καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Ornn απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Ornn.
Με τι ξεκινά Ornn στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Ornn στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.