Pantheon ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Pantheon ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Pantheon και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Pantheon ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Pantheon ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Χορός του Θανάτου, Κατεστραμμένος Ουρανός και Έκλειψη, με Θεμελιώδη Ρούνο Κατακτητής και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 28,6% σε 7 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Pantheon ξεκινούν με Μπότες και Πολεμικό Σφυρί του Κόλφιλντ και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 43 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Pantheon είναι 37,2%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Χορός του Θανάτου + Κατεστραμμένος Ουρανός + Έκλειψη | 16,3% | 28,6% | 7 |
| Μαύρος Θεριστής + Κατεστραμμένος Ουρανός + Έκλειψη | 9,3% | 75,0% | 4 |
| Χορός του Θανάτου + Ο Συλλέκτης + Έκλειψη | 7,0% | 33,3% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Έκλειψη | 67,4% | 34,5% | 29 |
| Κατεστραμμένος Ουρανός | 60,5% | 38,5% | 26 |
| Χορός του Θανάτου | 41,9% | 44,4% | 18 |
| Ο Συλλέκτης | 32,6% | 42,9% | 14 |
| Μαύρος Θεριστής | 27,9% | 50,0% | 12 |
| Τα Σαγόνια του Μαλμόρτιους | 11,6% | 100,0% | 5 |
| Δόρυ του Σοτζίν | 9,3% | 50,0% | 4 |
| Ατσαλόκαρδος | 7,0% | 33,3% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 74,4% | 43,8% | 32 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 7,0% | 33,3% | 3 |
| Αδηφάγες Περικνημίδες | 7,0% | 0,0% | 3 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μπότες + Πολεμικό Σφυρί του Κόλφιλντ | 27,9% | 33,3% | 12 |
| Μακρύ Σπαθί + Πολεμικό Σφυρί του Κόλφιλντ | 20,9% | 22,2% | 9 |
| Μακρύ Σπαθί + Αξίνα | 9,3% | 25,0% | 4 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 55,8% | 45,8% | 24 |
| Q > W > E | 41,9% | 27,8% | 18 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής | 60,5% | 42,3% | 26 |
| Σκοτεινή Σοδειά | 20,9% | 33,3% | 9 |
| Διαρκής Επίθεση | 11,6% | 20,0% | 5 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής · Θρίαμβος · Θρύλος: Επιτάχυνση · Τελειωτικό Χτύπημα · Γεύση Αίματος · Κυνηγός Θησαυρών | 46,5% | 40,0% | 20 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 86,0% | 35,1% | 37 |
| Φλας + Φάντασμα | 4,7% | 50,0% | 2 |
Περισσότερα για Pantheon: Pantheon build · Pantheon counters · Pantheon skins
Pantheon: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Pantheon: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Pantheon: καμία αλλαγή εξισορρόπησης στο ARAM· ο ήρωας παίζει στο ARAM ακριβώς όπως στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Pantheon στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Pantheon: βαθμίδα D στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 149 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Pantheon ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Pantheon περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Κατεστραμμένος Ουρανός | 60% | 17% |
| Χορός του Θανάτου | 42% | 9% |
| Έκλειψη | 67% | 35% |
| Ο Συλλέκτης | 33% | κάτω από 7% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ηλεκτρικό Στροφόσπαθο | 7% | 33% |
| Παραβίαση Προτειχίσματος | κάτω από 5% | 26% |
| Μαύρος Θεριστής | 28% | 47% |
| Δόντι του Ερπετού | 5% | 15% |
Pantheon: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Pantheon κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Pantheon ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Pantheon σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Pantheon αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Pantheon: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Pantheon καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Pantheon απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Pantheon.
Με τι ξεκινά Pantheon στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Pantheon στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.