Quinn ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Quinn ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Quinn και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Quinn ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Quinn ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Αιχμή του Απείρου, Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά και Ο Συλλέκτης, με Θεμελιώδη Ρούνο Διαρκής Επίθεση και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 50,0% σε 4 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Quinn ξεκινούν με Μπότες και Πριονωτό Μαχαίρι και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 36 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Quinn είναι 41,7%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αιχμή του Απείρου + Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά + Ο Συλλέκτης | 11,1% | 50,0% | 4 |
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ + Στιλέτο Στατικού Ηλεκτρισμού + Ο Συλλέκτης | 5,6% | 50,0% | 2 |
| Αιχμή του Απείρου + Ο Συλλέκτης + Ηλεκτρικό Στροφόσπαθο | 5,6% | 0,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ο Συλλέκτης | 69,4% | 36,0% | 25 |
| Αιχμή του Απείρου | 63,9% | 43,5% | 23 |
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 36,1% | 38,5% | 13 |
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ | 27,8% | 50,0% | 10 |
| Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ | 25,0% | 44,4% | 9 |
| Στιλέτο Στατικού Ηλεκτρισμού | 22,2% | 25,0% | 8 |
| Ηλεκτρικό Στροφόσπαθο | 13,9% | 0,0% | 5 |
| Φλεγόμενο Ολμοβόλο | 11,1% | 50,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Περικνημίδες του Μπερζέρκερ | 72,2% | 42,3% | 26 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 11,1% | 0,0% | 4 |
| Αδηφάγες Περικνημίδες | 8,3% | 33,3% | 3 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μπότες + Πριονωτό Μαχαίρι | 50,0% | 44,4% | 18 |
| Γ.Μ.Τ. Σπαθί | 22,2% | 50,0% | 8 |
| Σφεντόνα του Ανιχνευτή + Διαφεντεύτρα | 5,6% | 0,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 69,4% | 36,0% | 25 |
| Q > W > E | 13,9% | 40,0% | 5 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Διαρκής Επίθεση | 72,2% | 34,6% | 26 |
| Γρήγοροι Ελιγμοί | 11,1% | 25,0% | 4 |
| Φονικός Ρυθμός | 8,3% | 100,0% | 3 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Διαρκής Επίθεση · Θρίαμβος · Θρύλος: Προθυμία · Τελειωτικό Χτύπημα · Γεύση Αίματος · Κυνηγός Θησαυρών | 38,9% | 28,6% | 14 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 36,1% | 38,5% | 13 |
| Φλας + Θεραπεία | 30,6% | 36,4% | 11 |
Περισσότερα για Quinn: Quinn build · Quinn counters · Quinn skins
Quinn: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Quinn: +10% στη ζημιά που προκαλεί, -10% στη ζημιά που δέχεται και +20% στην εμμονή. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | +10% |
| Ζημιά που δέχθηκε | -10% |
| Εμμονή | +20% |
Quinn στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Quinn: βαθμίδα C στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 131 από τους 168 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Quinn ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Quinn περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Αιχμή του Απείρου | 64% | 29% |
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 36% | κάτω από 6% |
| Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ | 25% | κάτω από 6% |
| Στιλέτο Στατικού Ηλεκτρισμού | 22% | κάτω από 6% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ύβρη | κάτω από 8% | 74% |
| Λεπίδα της Νύχτας | 8% | 53% |
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ | 28% | 56% |
Quinn: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Quinn κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Quinn ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Quinn σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Quinn αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Quinn: +10% στη ζημιά που προκαλεί, -10% στη ζημιά που δέχεται και +20% στην εμμονή. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Quinn καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Quinn απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Quinn.
Με τι ξεκινά Quinn στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Quinn στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.