Rell ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Rell ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Rell και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Rell ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Rell ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Απέραντη Απόγνωση, Αγκαθωράκιση και Ατσαλόκαρδος, με Θεμελιώδη Ρούνο Απόηχος και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 0,0% σε 2 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Rell ξεκινούν με Ζώνη του Γίγαντα και Ρουμπινένιος Κρύσταλλος και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά W > E > Q. Σε όλους τους 21 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Rell είναι 42,9%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Απέραντη Απόγνωση + Αγκαθωράκιση + Ατσαλόκαρδος | 9,5% | 0,0% | 2 |
| Σύγκλιση του Ζέκε + Πανοπλία του Γόρμογκ + Όρκος του Ιππότη | 4,8% | 100,0% | 1 |
| Απέραντη Απόγνωση + Κυνικός Ρυθμός + Ατσαλόκαρδος | 4,8% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ατσαλόκαρδος | 57,1% | 50,0% | 12 |
| Σύγκλιση του Ζέκε | 52,4% | 63,6% | 11 |
| Αγκαθωράκιση | 47,6% | 30,0% | 10 |
| Κυνικός Ρυθμός | 38,1% | 75,0% | 8 |
| Απέραντη Απόγνωση | 23,8% | 40,0% | 5 |
| Πανοπλία του Γόρμογκ | 19,0% | 25,0% | 4 |
| Οιωνός του Ραντουίν | 19,0% | 25,0% | 4 |
| Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός | 14,3% | 66,7% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 71,4% | 40,0% | 15 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 14,3% | 33,3% | 3 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ζώνη του Γίγαντα + Ρουμπινένιος Κρύσταλλος | 38,1% | 50,0% | 8 |
| Ζώνη του Γίγαντα + Δάκρυ της Θεάς | 28,6% | 50,0% | 6 |
| Κέρας του Φύλακα + Δάκρυ της Θεάς | 14,3% | 33,3% | 3 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| W > E > Q | 57,1% | 41,7% | 12 |
| Q > W > E | 19,0% | 50,0% | 4 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Απόηχος | 81,0% | 52,9% | 17 |
| Αρπαγή του Απέθαντου | 19,0% | 0,0% | 4 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Απόηχος · Πηγή της Ζωής · Προετοιμασία · Πλούσια Βλάστηση · Θρύλος: Επιτάχυνση · Θρίαμβος | 42,9% | 55,6% | 9 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 85,7% | 44,4% | 18 |
| Εξάντληση + Σημάδεμα | 4,8% | 100,0% | 1 |
Περισσότερα για Rell: Rell build · Rell counters · Rell skins
Rell: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Rell: -5% στη ζημιά που προκαλεί και -10% στην προστασία με ασπίδα. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | -5% |
| Προστασία με Ασπίδα | -10% |
Rell στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Rell: βαθμίδα C στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 141 από τους 168 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Rell ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Rell περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ατσαλόκαρδος | 57% | κάτω από 2% |
| Αγκαθωράκιση | 48% | 8% |
| Κυνικός Ρυθμός | 38% | κάτω από 2% |
| Απέραντη Απόγνωση | 24% | κάτω από 2% |
| Πανοπλία του Γόρμογκ | 19% | κάτω από 2% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Έμβλημα των Σιδηρών Σολάρι | κάτω από 10% | 52% |
| Όρκος του Ιππότη | 10% | 39% |
| Σύγκλιση του Ζέκε | 52% | 76% |
Rell: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Rell κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Rell ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Rell σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Rell αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Rell: -5% στη ζημιά που προκαλεί και -10% στην προστασία με ασπίδα. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Rell καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Rell απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Rell.
Με τι ξεκινά Rell στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Rell στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.