Rengar ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Rengar ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Rengar και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Rengar ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Rengar ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Αιχμή του Απείρου, Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ και Ο Συλλέκτης, με Θεμελιώδη Ρούνο Σκοτεινή Σοδειά και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 50,0% σε 2 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Rengar ξεκινούν με Μακρύ Σπαθί και Πριονωτό Μαχαίρι και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > W > E. Σε όλους τους 21 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Rengar είναι 33,3%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αιχμή του Απείρου + Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ + Ο Συλλέκτης | 9,5% | 50,0% | 2 |
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ + Ο Συλλέκτης + Ηλεκτρικό Στροφόσπαθο | 4,8% | 100,0% | 1 |
| Αιχμή του Απείρου + Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ + Αδηφάγος Ύδρα | 4,8% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ο Συλλέκτης | 66,7% | 21,4% | 14 |
| Ηλεκτρικό Στροφόσπαθο | 47,6% | 40,0% | 10 |
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ | 38,1% | 50,0% | 8 |
| Αιχμή του Απείρου | 38,1% | 37,5% | 8 |
| Αδηφάγος Ύδρα | 19,0% | 75,0% | 4 |
| Λεπίδα της Νύχτας | 19,0% | 50,0% | 4 |
| Καταχθόνια Ύδρα | 19,0% | 25,0% | 4 |
| Αναπόφευκτος Θάνατος | 9,5% | 50,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ιόνιες Μπότες της Διαύγειας | 38,1% | 37,5% | 8 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 28,6% | 0,0% | 6 |
| Αδηφάγες Περικνημίδες | 9,5% | 50,0% | 2 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μακρύ Σπαθί + Πριονωτό Μαχαίρι | 47,6% | 30,0% | 10 |
| Μπότες + Πριονωτό Μαχαίρι | 19,0% | 50,0% | 4 |
| Μακρύ Σπαθί + Πολεμικό Σφυρί του Κόλφιλντ | 9,5% | 0,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 52,4% | 27,3% | 11 |
| Q > E > W | 42,9% | 44,4% | 9 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά | 66,7% | 35,7% | 14 |
| Κατακτητής | 14,3% | 33,3% | 3 |
| Ηλεκτροπληξία | 9,5% | 0,0% | 2 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά · Ξαφνικό Χτύπημα · Αποκρουστικά Αναμνηστικά · Κυνηγός Θησαυρών · Τελειωτικό Χτύπημα · Θρίαμβος | 52,4% | 27,3% | 11 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 61,9% | 38,5% | 13 |
| Φλας + Φάντασμα | 14,3% | 66,7% | 3 |
Περισσότερα για Rengar: Rengar build · Rengar counters · Rengar skins
Rengar: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Rengar: +5% στη ζημιά που προκαλεί, -8% στη ζημιά που δέχεται και +20% στην εμμονή. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | +5% |
| Ζημιά που δέχθηκε | -8% |
| Εμμονή | +20% |
Rengar στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Rengar: βαθμίδα C στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 143 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Rengar ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Rengar περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ο Συλλέκτης | 67% | κάτω από 4% |
| Ηλεκτρικό Στροφόσπαθο | 48% | 21% |
| Αιχμή του Απείρου | 38% | 13% |
| Αδηφάγος Ύδρα | 19% | κάτω από 4% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Σπαθί των Σκιών | κάτω από 10% | 80% |
| Καταχθόνια Ύδρα | 19% | 64% |
| Λεπίδα της Νύχτας | 19% | 43% |
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ | 38% | 49% |
| Δόντι του Ερπετού | κάτω από 10% | 20% |
Rengar: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Rengar κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Rengar ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Rengar σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Rengar αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Rengar: +5% στη ζημιά που προκαλεί, -8% στη ζημιά που δέχεται και +20% στην εμμονή. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Rengar καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Rengar απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Rengar.
Με τι ξεκινά Rengar στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Rengar στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.