Smolder ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Smolder ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Smolder και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Smolder ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Smolder ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ, Δόρυ του Σοτζίν και Θεριστής Ψυχών, με Θεμελιώδη Ρούνο Σκοτεινή Σοδειά και ξόρκια Φλας και Φάντασμα: ποσοστό νικών 66,7% σε 6 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Smolder ξεκινούν με Μακρύ Σπαθί και Λαμπερό Σπαθί και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > W > E. Σε όλους τους 54 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Smolder είναι 57,4%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ + Δόρυ του Σοτζίν + Θεριστής Ψυχών | 11,1% | 66,7% | 6 |
| Φλεγόμενο Ολμοβόλο + Δόρυ του Σοτζίν + Θεριστής Ψυχών | 9,3% | 40,0% | 5 |
| Μαύρος Θεριστής + Δόρυ του Σοτζίν + Θεριστής Ψυχών | 7,4% | 75,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Θεριστής Ψυχών | 68,5% | 56,8% | 37 |
| Δόρυ του Σοτζίν | 57,4% | 51,6% | 31 |
| Φλεγόμενο Ολμοβόλο | 51,9% | 46,4% | 28 |
| Αιχμή του Απείρου | 33,3% | 55,6% | 18 |
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ | 27,8% | 66,7% | 15 |
| Δύναμη της Τριάδας | 25,9% | 64,3% | 14 |
| Μαύρος Θεριστής | 13,0% | 57,1% | 7 |
| Αιμοδιψής | 11,1% | 66,7% | 6 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ιόνιες Μπότες της Διαύγειας | 68,5% | 54,1% | 37 |
| Αδηφάγες Περικνημίδες | 9,3% | 40,0% | 5 |
| Περικνημίδες του Μπερζέρκερ | 5,6% | 100,0% | 3 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μακρύ Σπαθί + Λαμπερό Σπαθί | 35,2% | 52,6% | 19 |
| Λαμπερό Σπαθί + Δάκρυ της Θεάς | 29,6% | 56,3% | 16 |
| Μακρύ Σπαθί + Αστραφτερός Κόκκος + Λαμπερό Σπαθί | 3,7% | 50,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 85,2% | 65,2% | 46 |
| Q > E > W | 9,3% | 20,0% | 5 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά | 51,9% | 50,0% | 28 |
| Διαρκής Επίθεση | 25,9% | 57,1% | 14 |
| Άγγιγμα Θανάτου | 14,8% | 75,0% | 8 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά · Ύπουλο Χτύπημα · Αποκρουστικά Αναμνηστικά · Υπέρτατος Κυνηγός · Τελειωτικό Χτύπημα · Ευστροφία | 37,0% | 45,0% | 20 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Φάντασμα | 61,1% | 57,6% | 33 |
| Φλας + Φράγμα | 13,0% | 85,7% | 7 |
Περισσότερα για Smolder: Smolder build · Smolder counters · Smolder skins
Smolder: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Smolder: +2% στη ζημιά που δέχεται. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που δέχθηκε | +2% |
Smolder στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Smolder: βαθμίδα A στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 56 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Smolder ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Smolder περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Δόρυ του Σοτζίν | 57% | 35% |
| Δύναμη της Τριάδας | 26% | κάτω από 6% |
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ | 28% | 12% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Θεριστής Ψυχών | 69% | 94% |
| Μαύρος Θεριστής | 13% | 34% |
| Αιχμή του Απείρου | 33% | 46% |
Smolder: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Smolder κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Smolder ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Smolder σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Smolder αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Smolder: +2% στη ζημιά που δέχεται. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Smolder καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Smolder απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Smolder.
Με τι ξεκινά Smolder στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Smolder στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.