Swain ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Swain ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Swain και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Swain ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Swain ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Όψη Πνευμάτων, Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι και Ράβδος των Αιώνων, με Θεμελιώδη Ρούνο Κατακτητής και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 60,0% σε 10 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Swain ξεκινούν με Καταλύτης των Αιώνων και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > W > E. Σε όλους τους 40 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Swain είναι 62,5%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Όψη Πνευμάτων + Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι + Ράβδος των Αιώνων | 25,0% | 60,0% | 10 |
| Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι + Το Μαρτύριο της Λιάντρι + Ράβδος των Αιώνων | 7,5% | 66,7% | 3 |
| Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι + Διχαστής + Ράβδος των Αιώνων | 7,5% | 66,7% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ράβδος των Αιώνων | 70,0% | 60,7% | 28 |
| Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι | 67,5% | 55,6% | 27 |
| Όψη Πνευμάτων | 57,5% | 52,2% | 23 |
| Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 37,5% | 53,3% | 15 |
| Κακοήθεια | 27,5% | 63,6% | 11 |
| Διχαστής | 27,5% | 63,6% | 11 |
| Αγκαθωράκιση | 15,0% | 66,7% | 6 |
| Απέραντη Απόγνωση | 12,5% | 80,0% | 5 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 57,5% | 60,9% | 23 |
| Παπούτσια Μάγου | 17,5% | 71,4% | 7 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 12,5% | 60,0% | 5 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Καταλύτης των Αιώνων | 57,5% | 65,2% | 23 |
| Χαμένο Κεφάλαιο | 20,0% | 75,0% | 8 |
| Στοιχειωμένη Μάσκα | 7,5% | 33,3% | 3 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 50,0% | 55,0% | 20 |
| Q > E > W | 30,0% | 75,0% | 12 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής | 70,0% | 64,3% | 28 |
| Σκοτεινή Σοδειά | 20,0% | 50,0% | 8 |
| Παγωμένη Ενίσχυση | 2,5% | 100,0% | 1 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής · Ευστροφία · Θρύλος: Επιτάχυνση · Ύστατη Προσπάθεια · Προετοιμασία · Πλούσια Βλάστηση | 45,0% | 72,2% | 18 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 87,5% | 60,0% | 35 |
| Φλας + Φάντασμα | 5,0% | 50,0% | 2 |
Περισσότερα για Swain: Swain build · Swain counters · Swain skins
Swain: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Swain: -5% στη ζημιά που προκαλεί, +15% στη ζημιά που δέχεται και -20% στη θεραπεία. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | -5% |
| Ζημιά που δέχθηκε | +15% |
| Θεραπεία | -20% |
Swain στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Swain: βαθμίδα S στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 10 από τους 168 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Swain ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Swain περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ράβδος των Αιώνων | 70% | κάτω από 3% |
| Όψη Πνευμάτων | 57% | 3% |
| Διχαστής | 28% | κάτω από 3% |
| Αγκαθωράκιση | 15% | κάτω από 3% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Κλεψύδρα της Ζόνια | 8% | 34% |
| Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι | 68% | 91% |
Swain: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Swain κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Swain ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Swain σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Swain αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Swain: -5% στη ζημιά που προκαλεί, +15% στη ζημιά που δέχεται και -20% στη θεραπεία. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Swain καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Swain απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Swain.
Με τι ξεκινά Swain στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Swain στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.