Tahm Kench ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Tahm Kench ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Tahm Kench και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Tahm Kench ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Tahm Kench ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Απέραντη Απόγνωση, Όψη Πνευμάτων και Ατσαλόκαρδος, με Θεμελιώδη Ρούνο Αρπαγή του Απέθαντου και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 62,5% σε 8 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Tahm Kench ξεκινούν με Ζώνη του Γίγαντα και Ρουμπινένιος Κρύσταλλος και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > W > E. Σε όλους τους 42 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Tahm Kench είναι 57,1%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Απέραντη Απόγνωση + Όψη Πνευμάτων + Ατσαλόκαρδος | 19,0% | 62,5% | 8 |
| Όψη Πνευμάτων + Πανοπλία του Γόρμογκ + Ατσαλόκαρδος | 9,5% | 25,0% | 4 |
| Απέραντη Απόγνωση + Αγκαθωράκιση + Ατσαλόκαρδος | 7,1% | 33,3% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ατσαλόκαρδος | 90,5% | 52,6% | 38 |
| Αγκαθωράκιση | 47,6% | 45,0% | 20 |
| Όψη Πνευμάτων | 45,2% | 57,9% | 19 |
| Απέραντη Απόγνωση | 40,5% | 58,8% | 17 |
| Πανοπλία του Γόρμογκ | 28,6% | 58,3% | 12 |
| Οιωνός του Ραντουίν | 11,9% | 60,0% | 5 |
| Δειλινό και Αυγή | 9,5% | 75,0% | 4 |
| Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός | 9,5% | 50,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 71,4% | 53,3% | 30 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 23,8% | 70,0% | 10 |
| Μπότες Γρηγοράδας | 2,4% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ζώνη του Γίγαντα + Ρουμπινένιος Κρύσταλλος | 45,2% | 52,6% | 19 |
| Ζώνη του Γίγαντα + Δάκρυ της Θεάς | 26,2% | 54,5% | 11 |
| Ρουμπινένιος Κρύσταλλος + Κέρας του Φύλακα | 9,5% | 75,0% | 4 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 57,1% | 58,3% | 24 |
| Q > E > W | 35,7% | 60,0% | 15 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αρπαγή του Απέθαντου | 85,7% | 55,6% | 36 |
| Απόηχος | 7,1% | 66,7% | 3 |
| Σκοτεινή Σοδειά | 2,4% | 100,0% | 1 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αρπαγή του Απέθαντου · Χτύπημα με Ασπίδα · Συγκέντρωση Δυνάμεων · Πλούσια Βλάστηση · Θρύλος: Επιτάχυνση · Θρίαμβος | 42,9% | 50,0% | 18 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 83,3% | 54,3% | 35 |
| Φλας + Ανάφλεξη | 4,8% | 100,0% | 2 |
Περισσότερα για Tahm Kench: Tahm Kench build · Tahm Kench counters · Tahm Kench skins
Tahm Kench: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Tahm Kench: +5% στη ζημιά που δέχεται. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που δέχθηκε | +5% |
Tahm Kench στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Tahm Kench: βαθμίδα A στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 23 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Tahm Kench ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Tahm Kench περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Απέραντη Απόγνωση | 40% | κάτω από 3% |
| Όψη Πνευμάτων | 45% | 17% |
| Αγκαθωράκιση | 48% | 20% |
| Ατσαλόκαρδος | 90% | 63% |
| Πανοπλία του Γόρμογκ | 29% | 3% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Έμβλημα των Σιδηρών Σολάρι | κάτω από 7% | 23% |
| Όρκος του Ιππότη | κάτω από 7% | 22% |
Tahm Kench: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Tahm Kench κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Tahm Kench ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Tahm Kench σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Tahm Kench αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Tahm Kench: +5% στη ζημιά που δέχεται. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Tahm Kench καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Tahm Kench απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Tahm Kench.
Με τι ξεκινά Tahm Kench στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Tahm Kench στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.