Tryndamere ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Tryndamere ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Tryndamere και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Tryndamere ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Tryndamere ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Χορευτής Φαντασμάτων, Ατσαλόκαρδος και Οιωνός του Ραντουίν, με Θεμελιώδη Ρούνο Διαρκής Επίθεση και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 100,0% σε 1 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Tryndamere ξεκινούν με Μαχαίρι και Περικνημίδες του Μπερζέρκερ και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 17 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Tryndamere είναι 52,9%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Χορευτής Φαντασμάτων + Ατσαλόκαρδος + Οιωνός του Ραντουίν | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Αιχμή του Απείρου + Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά + Δρασκελοθραύστης | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Αιχμή του Απείρου + Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ + Αδηφάγος Ύδρα | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 58,8% | 50,0% | 10 |
| Χορευτής Φαντασμάτων | 52,9% | 66,7% | 9 |
| Αιχμή του Απείρου | 52,9% | 66,7% | 9 |
| Σφαγέας Κράκεν | 23,5% | 25,0% | 4 |
| Ατσαλόκαρδος | 23,5% | 25,0% | 4 |
| Τρεμολεπίδα των Ναβόρι | 23,5% | 25,0% | 4 |
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ | 17,6% | 66,7% | 3 |
| Ο Συλλέκτης | 17,6% | 33,3% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Περικνημίδες του Μπερζέρκερ | 58,8% | 60,0% | 10 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 11,8% | 50,0% | 2 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 11,8% | 0,0% | 2 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μαχαίρι + Περικνημίδες του Μπερζέρκερ | 29,4% | 60,0% | 5 |
| Ζώνη του Γίγαντα + Ρουμπινένιος Κρύσταλλος | 23,5% | 25,0% | 4 |
| Μαχαίρι + Μαχαίρι + Βαμπιρικό Σκήπτρο | 11,8% | 100,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 64,7% | 72,7% | 11 |
| E > Q > W | 29,4% | 20,0% | 5 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Διαρκής Επίθεση | 58,8% | 60,0% | 10 |
| Φονικός Ρυθμός | 17,6% | 66,7% | 3 |
| Χαλάζι από Λεπίδες | 11,8% | 50,0% | 2 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Διαρκής Επίθεση · Θρίαμβος · Θρύλος: Προθυμία · Ύστατη Προσπάθεια · Ξαφνικό Χτύπημα · Υπέρτατος Κυνηγός | 47,1% | 50,0% | 8 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 70,6% | 50,0% | 12 |
| Φλας + Φάντασμα | 11,8% | 50,0% | 2 |
Περισσότερα για Tryndamere: Tryndamere build · Tryndamere counters · Tryndamere skins
Tryndamere: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Tryndamere: +10% στη ζημιά που προκαλεί, -10% στη ζημιά που δέχεται και +20% στη θεραπεία. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | +10% |
| Ζημιά που δέχθηκε | -10% |
| Θεραπεία | +20% |
Tryndamere στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Tryndamere: βαθμίδα A στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 52 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Tryndamere ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Tryndamere περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 59% | 9% |
| Χορευτής Φαντασμάτων | 53% | 18% |
| Αιχμή του Απείρου | 53% | 26% |
| Σφαγέας Κράκεν | 24% | κάτω από 9% |
| Ατσαλόκαρδος | 24% | κάτω από 9% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Αδηφάγος Ύδρα | 12% | 58% |
| Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ | κάτω από 12% | 53% |
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ | 18% | 36% |
Tryndamere: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Tryndamere κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Tryndamere ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Tryndamere σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Tryndamere αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Tryndamere: +10% στη ζημιά που προκαλεί, -10% στη ζημιά που δέχεται και +20% στη θεραπεία. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Tryndamere καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Tryndamere απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Tryndamere.
Με τι ξεκινά Tryndamere στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Tryndamere στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.