Urgot ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Urgot ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Urgot και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Urgot ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Urgot ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Μαύρος Θεριστής, Ατσαλόκαρδος και Κολοσσιαία Ύδρα, με Θεμελιώδη Ρούνο Κατακτητής και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 25,0% σε 4 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Urgot ξεκινούν με Ζώνη του Γίγαντα και Ρουμπινένιος Κρύσταλλος και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά W > E > Q. Σε όλους τους 33 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Urgot είναι 39,4%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μαύρος Θεριστής + Ατσαλόκαρδος + Κολοσσιαία Ύδρα | 12,1% | 25,0% | 4 |
| Ατσαλόκαρδος + Κολοσσιαία Ύδρα + Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός | 9,1% | 0,0% | 3 |
| Απέραντη Απόγνωση + Αγκαθωράκιση + Ατσαλόκαρδος | 6,1% | 50,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ατσαλόκαρδος | 72,7% | 33,3% | 24 |
| Μαύρος Θεριστής | 63,6% | 33,3% | 21 |
| Κολοσσιαία Ύδρα | 39,4% | 30,8% | 13 |
| Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός | 33,3% | 18,2% | 11 |
| Αγκαθωράκιση | 21,2% | 42,9% | 7 |
| Πανοπλία του Γόρμογκ | 18,2% | 50,0% | 6 |
| Κυνικός Ρυθμός | 15,2% | 20,0% | 5 |
| Πρόκληση του Στέρακ | 12,1% | 75,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 69,7% | 30,4% | 23 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 18,2% | 66,7% | 6 |
| Μπότες Γρηγοράδας | 3,0% | 0,0% | 1 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ζώνη του Γίγαντα + Ρουμπινένιος Κρύσταλλος | 48,5% | 31,3% | 16 |
| Ρουμπινένιος Κρύσταλλος + Κρυστάλλινος Δακτύλιος | 6,1% | 50,0% | 2 |
| Ζώνη του Γίγαντα + Δάκρυ της Θεάς | 6,1% | 50,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| W > E > Q | 51,5% | 35,3% | 17 |
| W > Q > E | 36,4% | 58,3% | 12 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής | 66,7% | 31,8% | 22 |
| Διαρκής Επίθεση | 21,2% | 71,4% | 7 |
| Αρπαγή του Απέθαντου | 9,1% | 0,0% | 3 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής · Θρίαμβος · Θρύλος: Επιτάχυνση · Ύστατη Προσπάθεια · Προετοιμασία · Πλούσια Βλάστηση | 30,3% | 30,0% | 10 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 90,9% | 40,0% | 30 |
| Φλας + Θεραπεία | 3,0% | 100,0% | 1 |
Περισσότερα για Urgot: Urgot build · Urgot counters · Urgot skins
Urgot: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Urgot: +5% στη ζημιά που δέχεται. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που δέχθηκε | +5% |
Urgot στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Urgot: βαθμίδα C στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 135 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Urgot ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Urgot περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ατσαλόκαρδος | 73% | κάτω από 6% |
| Κολοσσιαία Ύδρα | 39% | κάτω από 6% |
| Αγκαθωράκιση | 21% | κάτω από 6% |
| Πανοπλία του Γόρμογκ | 18% | κάτω από 6% |
| Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός | 33% | 23% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Πρόκληση του Στέρακ | 12% | 75% |
| Μαύρος Θεριστής | 64% | 96% |
Urgot: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Urgot κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Urgot ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Urgot σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Urgot αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Urgot: +5% στη ζημιά που δέχεται. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Urgot καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Urgot απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Urgot.
Με τι ξεκινά Urgot στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Urgot στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.