Veigar ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Veigar ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Veigar και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Veigar ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Veigar ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Φλόγα της Σκιάς, Ξέσπασμα Καταιγίδας και Απόηχος του Λούντεν, με Θεμελιώδη Ρούνο Σκοτεινή Σοδειά και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 44,4% σε 9 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Veigar ξεκινούν με Χαμένο Κεφάλαιο και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > W > E. Σε όλους τους 77 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Veigar είναι 41,6%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλόγα της Σκιάς + Ξέσπασμα Καταιγίδας + Απόηχος του Λούντεν | 11,7% | 44,4% | 9 |
| Καπέλο του Ράμπαντον + Ράβδος του Κενού + Απόηχος του Λούντεν | 11,7% | 22,2% | 9 |
| Καπέλο του Ράμπαντον + Φλόγα της Σκιάς + Απόηχος του Λούντεν | 9,1% | 42,9% | 7 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Απόηχος του Λούντεν | 77,9% | 45,0% | 60 |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 57,1% | 36,4% | 44 |
| Φλόγα της Σκιάς | 55,8% | 51,2% | 43 |
| Ξέσπασμα Καταιγίδας | 37,7% | 48,3% | 29 |
| Ράβδος του Κενού | 37,7% | 37,9% | 29 |
| Ράβδος των Αιώνων | 24,7% | 42,1% | 19 |
| Κλεψύδρα της Ζόνια | 15,6% | 33,3% | 12 |
| Πανοπλία του Γόρμογκ | 10,4% | 62,5% | 8 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Παπούτσια Μάγου | 75,3% | 37,9% | 58 |
| Ιόνιες Μπότες της Διαύγειας | 14,3% | 54,5% | 11 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 3,9% | 0,0% | 3 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Χαμένο Κεφάλαιο | 62,3% | 41,7% | 48 |
| Εκρηκτικό Ραβδί + Δάκρυ της Θεάς | 18,2% | 50,0% | 14 |
| Καταλύτης των Αιώνων | 7,8% | 33,3% | 6 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 72,7% | 46,4% | 56 |
| Q > E > W | 13,0% | 30,0% | 10 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά | 63,6% | 42,9% | 49 |
| Μαγικός Κομήτης | 29,9% | 43,5% | 23 |
| Εφόρμηση των Καβαλάρηδων της Καταιγίδας | 2,6% | 50,0% | 2 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά · Ύπουλο Χτύπημα · Αποκρουστικά Αναμνηστικά · Υπέρτατος Κυνηγός · Δαχτυλίδι Ροής Μάνα · Υπέρβαση | 28,6% | 50,0% | 22 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 37,7% | 41,4% | 29 |
| Φλας + 13 | 14,3% | 36,4% | 11 |
Περισσότερα για Veigar: Veigar build · Veigar counters · Veigar skins
Veigar: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Veigar: -7% στη ζημιά που προκαλεί και +10% στη ζημιά που δέχεται. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | -7% |
| Ζημιά που δέχθηκε | +10% |
Veigar στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Veigar: βαθμίδα B στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 91 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Veigar ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Veigar περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Απόηχος του Λούντεν | 78% | 28% |
| Φλόγα της Σκιάς | 56% | 18% |
| Ράβδος του Κενού | 38% | 12% |
| Ξέσπασμα Καταιγίδας | 38% | 19% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Ράβδος των Αιώνων | 25% | 57% |
Veigar: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Veigar κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Veigar ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Veigar σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Veigar αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Veigar: -7% στη ζημιά που προκαλεί και +10% στη ζημιά που δέχεται. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Veigar καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Veigar απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Veigar.
Με τι ξεκινά Veigar στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Veigar στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.