Viktor ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Viktor ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Viktor και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Viktor ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Viktor ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Κλεψύδρα της Ζόνια, Φλόγα της Σκιάς και Απόηχος του Λούντεν, με Θεμελιώδη Ρούνο Σκοτεινή Σοδειά και ξόρκια Φλας και Φάντασμα: ποσοστό νικών 71,4% σε 7 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Viktor ξεκινούν με Χαμένο Κεφάλαιο και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά E > Q > W. Σε όλους τους 65 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Viktor είναι 56,9%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κλεψύδρα της Ζόνια + Φλόγα της Σκιάς + Απόηχος του Λούντεν | 10,8% | 71,4% | 7 |
| Όλεθρος των Απέθαντων + Φλόγα της Σκιάς + Απόηχος του Λούντεν | 6,2% | 50,0% | 4 |
| Πυρσός Μαύρου Πυρός + Ράβδος του Κενού + Φλόγα της Σκιάς | 4,6% | 100,0% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλόγα της Σκιάς | 72,3% | 55,3% | 47 |
| Απόηχος του Λούντεν | 61,5% | 50,0% | 40 |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 38,5% | 48,0% | 25 |
| Πυρσός Μαύρου Πυρός | 33,8% | 72,7% | 22 |
| Όλεθρος των Απέθαντων | 27,7% | 55,6% | 18 |
| Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 23,1% | 60,0% | 15 |
| Ράβδος του Κενού | 21,5% | 50,0% | 14 |
| Ξέσπασμα Καταιγίδας | 21,5% | 50,0% | 14 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Παπούτσια Μάγου | 83,1% | 53,7% | 54 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 4,6% | 66,7% | 3 |
| Μπότες Γρηγοράδας | 3,1% | 100,0% | 2 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Χαμένο Κεφάλαιο | 81,5% | 58,5% | 53 |
| Καταλύτης των Αιώνων | 3,1% | 0,0% | 2 |
| Μπότες + Λαμπερό Σπαθί | 1,5% | 100,0% | 1 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| E > Q > W | 92,3% | 58,3% | 60 |
| W > E > Q | 3,1% | 50,0% | 2 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά | 58,5% | 55,3% | 38 |
| Μαγικός Κομήτης | 27,7% | 55,6% | 18 |
| Πρώτο Χτύπημα | 6,2% | 50,0% | 4 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Σκοτεινή Σοδειά · Γεύση Αίματος · Αποκρουστικά Αναμνηστικά · Κυνηγός Θησαυρών · Τελειωτικό Χτύπημα · Ευστροφία | 44,6% | 44,8% | 29 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Φάντασμα | 67,7% | 47,7% | 44 |
| Φλας + Σημάδεμα | 7,7% | 40,0% | 5 |
Περισσότερα για Viktor: Viktor build · Viktor counters · Viktor skins
Viktor: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Viktor: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Viktor: καμία αλλαγή εξισορρόπησης στο ARAM· ο ήρωας παίζει στο ARAM ακριβώς όπως στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Viktor στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Viktor: βαθμίδα A στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 55 από τους 168 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Viktor ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Viktor περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Απόηχος του Λούντεν | 62% | 11% |
| Φλόγα της Σκιάς | 72% | 27% |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 38% | 20% |
| Ξέσπασμα Καταιγίδας | 22% | κάτω από 5% |
| Ράβδος του Κενού | 22% | 9% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Πυρσός Μαύρου Πυρός | 34% | 83% |
| Κλεψύδρα της Ζόνια | 18% | 33% |
Viktor: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Viktor κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Viktor ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Viktor σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Viktor αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Viktor: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Viktor καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Viktor απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Viktor.
Με τι ξεκινά Viktor στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Viktor στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.