Warwick ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Warwick ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Warwick και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Warwick ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Warwick ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Όψη Πνευμάτων, Αγκαθωράκιση και Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά, με Θεμελιώδη Ρούνο Κατακτητής και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 50,0% σε 2 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Warwick ξεκινούν με Τιάματ και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 17 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Warwick είναι 58,8%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Όψη Πνευμάτων + Αγκαθωράκιση + Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 11,8% | 50,0% | 2 |
| Όψη Πνευμάτων + Αγκαθωράκιση + Κολοσσιαία Ύδρα | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Όψη Πνευμάτων + Αγκαθωράκιση + Κατεστραμμένος Ουρανός | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 70,6% | 75,0% | 12 |
| Όψη Πνευμάτων | 58,8% | 90,0% | 10 |
| Αγκαθωράκιση | 47,1% | 62,5% | 8 |
| Ατσαλόκαρδος | 29,4% | 80,0% | 5 |
| Κατεστραμμένος Ουρανός | 29,4% | 60,0% | 5 |
| Χορός του Θανάτου | 17,6% | 66,7% | 3 |
| Αδηφάγος Ύδρα | 11,8% | 50,0% | 2 |
| Κολοσσιαία Ύδρα | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Οι Μπότες του Ερμή | 70,6% | 41,7% | 12 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 17,6% | 100,0% | 3 |
| Μπότες Γρηγοράδας | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Τιάματ | 17,6% | 33,3% | 3 |
| Ζώνη του Γίγαντα + Ρουμπινένιος Κρύσταλλος | 11,8% | 100,0% | 2 |
| Διοχετευτής + Αστραφτερός Κόκκος | 11,8% | 50,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 88,2% | 60,0% | 15 |
| Q > W > E | 11,8% | 50,0% | 2 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής | 52,9% | 44,4% | 9 |
| Αρπαγή του Απέθαντου | 29,4% | 80,0% | 5 |
| Διαρκής Επίθεση | 11,8% | 50,0% | 2 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αρπαγή του Απέθαντου · Πηγή της Ζωής · Προετοιμασία · Πλούσια Βλάστηση · Θρύλος: Επιτάχυνση · Θρίαμβος | 29,4% | 80,0% | 5 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 88,2% | 53,3% | 15 |
| Φλας + Φάντασμα | 5,9% | 100,0% | 1 |
Περισσότερα για Warwick: Warwick build · Warwick counters · Warwick skins
Warwick: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Warwick: +5% στη ζημιά που προκαλεί και -5% στη ζημιά που δέχεται. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | +5% |
| Ζημιά που δέχθηκε | -5% |
Warwick στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Warwick: βαθμίδα A στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 52 από τους 168 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Warwick ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Warwick περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Αγκαθωράκιση | 47% | 7% |
| Όψη Πνευμάτων | 59% | 19% |
| Ατσαλόκαρδος | 29% | κάτω από 5% |
| Κατεστραμμένος Ουρανός | 29% | κάτω από 5% |
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 71% | 60% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Δρασκελοθραύστης | κάτω από 6% | 57% |
| Χορός του Θανάτου | 18% | 34% |
| Σφαγέας Κράκεν | κάτω από 6% | 22% |
Warwick: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Warwick κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Warwick ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Warwick σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Warwick αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Warwick: +5% στη ζημιά που προκαλεί και -5% στη ζημιά που δέχεται. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Warwick καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Warwick απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Warwick.
Με τι ξεκινά Warwick στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Warwick στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.