Yone ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Yone ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Yone και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Yone ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Yone ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Αιχμή του Απείρου, Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά και Αθάνατο Ασπιδοβέλος, με Θεμελιώδη Ρούνο Φονικός Ρυθμός και ξόρκια Φλας και Σημάδεμα: ποσοστό νικών 42,9% σε 7 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Yone ξεκινούν με Μαχαίρι και Περικνημίδες του Μπερζέρκερ και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 54 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Yone είναι 46,3%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αιχμή του Απείρου + Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά + Αθάνατο Ασπιδοβέλος | 13,0% | 42,9% | 7 |
| Αιχμή του Απείρου + Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά + Χορός του Θανάτου | 5,6% | 33,3% | 3 |
| Παρανοϊκό Ξίφος + Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά + Αθάνατο Ασπιδοβέλος | 3,7% | 100,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αθάνατο Ασπιδοβέλος | 68,5% | 54,1% | 37 |
| Αιχμή του Απείρου | 64,8% | 45,7% | 35 |
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 63,0% | 44,1% | 34 |
| Χορός του Θανάτου | 33,3% | 50,0% | 18 |
| Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ | 20,4% | 54,5% | 11 |
| Παρανοϊκό Ξίφος | 16,7% | 66,7% | 9 |
| Αιμοδιψής | 13,0% | 57,1% | 7 |
| Τζακ'Σο, Ο Πολυμορφικός | 5,6% | 66,7% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Περικνημίδες του Μπερζέρκερ | 75,9% | 48,8% | 41 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 14,8% | 37,5% | 8 |
| Αδηφάγες Περικνημίδες | 3,7% | 50,0% | 2 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μαχαίρι + Περικνημίδες του Μπερζέρκερ | 46,3% | 40,0% | 25 |
| Μαχαίρι + Μαχαίρι + Βαμπιρικό Σκήπτρο | 14,8% | 37,5% | 8 |
| Μαχαίρι + Σφυρί του Φύλακα | 7,4% | 100,0% | 4 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 70,4% | 44,7% | 38 |
| Q > W > E | 27,8% | 53,3% | 15 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φονικός Ρυθμός | 50,0% | 51,9% | 27 |
| Κατακτητής | 38,9% | 38,1% | 21 |
| Διαρκής Επίθεση | 7,4% | 50,0% | 4 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φονικός Ρυθμός · Θρίαμβος · Θρύλος: Προθυμία · Τελειωτικό Χτύπημα · Γεύση Αίματος · Κυνηγός Θησαυρών | 38,9% | 57,1% | 21 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Σημάδεμα | 77,8% | 47,6% | 42 |
| Φλας + Φάντασμα | 11,1% | 16,7% | 6 |
Περισσότερα για Yone: Yone build · Yone counters · Yone skins
Yone: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Yone: +5% στη ζημιά που προκαλεί και -3% στη ζημιά που δέχεται. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | +5% |
| Ζημιά που δέχθηκε | -3% |
Yone στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Yone: βαθμίδα B στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 77 από τους 168 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Yone ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Yone περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 63% | 32% |
| Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ | 20% | κάτω από 4% |
| Παρανοϊκό Ξίφος | 17% | 5% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Αθάνατο Ασπιδοβέλος | 69% | 89% |
Yone: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Yone κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Yone ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Yone σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Yone αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Yone: +5% στη ζημιά που προκαλεί και -3% στη ζημιά που δέχεται. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Yone καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Yone απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Yone.
Με τι ξεκινά Yone στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Yone στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.