Yunara ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Yunara ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Yunara και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Yunara ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Yunara ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Αιχμή του Απείρου, Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ και Τυφώνας του Ρουνάαν, με Θεμελιώδη Ρούνο Φονικός Ρυθμός και ξόρκια Φλας και Φάντασμα: ποσοστό νικών 83,3% σε 6 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Yunara ξεκινούν με Τσεκούρι της Εστίας και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 43 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Yunara είναι 46,5%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αιχμή του Απείρου + Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ + Τυφώνας του Ρουνάαν | 14,0% | 83,3% | 6 |
| Αιχμή του Απείρου + Τυφώνας του Ρουνάαν + Σφαγέας Κράκεν | 11,6% | 20,0% | 5 |
| Τυφώνας του Ρουνάαν + Σφαγέας Κράκεν + Αθάνατο Ασπιδοβέλος | 4,7% | 100,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Τυφώνας του Ρουνάαν | 67,4% | 51,7% | 29 |
| Αιχμή του Απείρου | 48,8% | 52,4% | 21 |
| Σφαγέας Κράκεν | 48,8% | 38,1% | 21 |
| Τα Άγρια Βέλη των Γιουν Ταλ | 37,2% | 50,0% | 16 |
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ | 32,6% | 64,3% | 14 |
| Βλήματα Κυνηγού Δαιμόνων | 20,9% | 44,4% | 9 |
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 18,6% | 62,5% | 8 |
| Ο Συλλέκτης | 9,3% | 50,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Περικνημίδες του Μπερζέρκερ | 74,4% | 50,0% | 32 |
| Αδηφάγες Περικνημίδες | 7,0% | 33,3% | 3 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 7,0% | 33,3% | 3 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Τσεκούρι της Εστίας | 32,6% | 42,9% | 14 |
| Γ.Μ.Τ. Σπαθί | 27,9% | 50,0% | 12 |
| Μπότες + Σφυρί του Φύλακα | 11,6% | 60,0% | 5 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 53,5% | 56,5% | 23 |
| Q > W > E | 34,9% | 33,3% | 15 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φονικός Ρυθμός | 81,4% | 48,6% | 35 |
| Χαλάζι από Λεπίδες | 16,3% | 42,9% | 7 |
| Σκοτεινή Σοδειά | 2,3% | 0,0% | 1 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φονικός Ρυθμός · Ευστροφία · Θρύλος: Προθυμία · Τελειωτικό Χτύπημα · Γεύση Αίματος · Υπέρτατος Κυνηγός | 55,8% | 45,8% | 24 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Φάντασμα | 67,4% | 48,3% | 29 |
| Φλας + Φράγμα | 11,6% | 60,0% | 5 |
Περισσότερα για Yunara: Yunara build · Yunara counters · Yunara skins
Yunara: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Yunara: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Yunara: καμία αλλαγή εξισορρόπησης στο ARAM· ο ήρωας παίζει στο ARAM ακριβώς όπως στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Yunara στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Yunara: βαθμίδα B στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 106 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Yunara ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Yunara περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Λεπίδα του Έκπτωτου Βασιλιά | 19% | κάτω από 7% |
| Βλήματα Κυνηγού Δαιμόνων | 21% | 9% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Μαγοτεχνικά Γυαλιά C44 | κάτω από 7% | 23% |
| Αιχμή του Απείρου | 49% | 62% |
| Τυφώνας του Ρουνάαν | 67% | 79% |
Yunara: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Yunara κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Yunara ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Yunara σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Yunara αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Yunara: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Yunara καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Yunara απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Yunara.
Με τι ξεκινά Yunara στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Yunara στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.