Yuumi ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Yuumi ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Yuumi και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Yuumi ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Yuumi ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Καπέλο του Ράμπαντον, Συγκέντρωση στον Ορίζοντα και Απόηχος του Λούντεν, με Θεμελιώδη Ρούνο Μαγικός Κομήτης και ξόρκια Εξάντληση και 13: ποσοστό νικών 0,0% σε 2 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Yuumi ξεκινούν με Χαμένο Κεφάλαιο και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 18 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Yuumi είναι 50,0%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Καπέλο του Ράμπαντον + Συγκέντρωση στον Ορίζοντα + Απόηχος του Λούντεν | 11,1% | 0,0% | 2 |
| Ευλογία του Μιχαήλ + Λαμπρό Θυμιατό + Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Πολεμικό Άσμα της Σουρέλια + Ευλογία του Μιχαήλ + Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Απόηχος του Λούντεν | 61,1% | 45,5% | 11 |
| Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 55,6% | 50,0% | 10 |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 38,9% | 28,6% | 7 |
| Ευλογία του Μιχαήλ | 27,8% | 80,0% | 5 |
| Φλόγα της Σκιάς | 22,2% | 75,0% | 4 |
| Συγκέντρωση στον Ορίζοντα | 22,2% | 25,0% | 4 |
| Λαμπρό Θυμιατό | 16,7% | 66,7% | 3 |
| Ξέσπασμα Καταιγίδας | 16,7% | 66,7% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ιόνιες Μπότες της Διαύγειας | 5,6% | 0,0% | 1 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Χαμένο Κεφάλαιο | 55,6% | 60,0% | 10 |
| Δάκρυ της Θεάς + Καθρέφτης από Γυαλί του Μπαντλ | 33,3% | 33,3% | 6 |
| Ρουμπινένιος Κρύσταλλος + Δάκρυ της Θεάς + Απαγορευμένο Είδωλο | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 77,8% | 57,1% | 14 |
| E > Q > W | 16,7% | 33,3% | 3 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μαγικός Κομήτης | 38,9% | 57,1% | 7 |
| Σκοτεινή Σοδειά | 33,3% | 33,3% | 6 |
| Επίκληση: Ίρι | 27,8% | 60,0% | 5 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μαγικός Κομήτης · Δαχτυλίδι Ροής Μάνα · Υπέρβαση · Φωτιά · Φονική Λεπίδα · Ευστροφία | 33,3% | 50,0% | 6 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Εξάντληση + 13 | 33,3% | 50,0% | 6 |
| Εξάντληση + Θεραπεία | 27,8% | 40,0% | 5 |
Περισσότερα για Yuumi: Yuumi build · Yuumi counters · Yuumi skins
Yuumi: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Yuumi: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Yuumi: καμία αλλαγή εξισορρόπησης στο ARAM· ο ήρωας παίζει στο ARAM ακριβώς όπως στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
Yuumi στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Yuumi: βαθμίδα C στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 128 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Yuumi ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Yuumi περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Απόηχος του Λούντεν | 61% | 2% |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 39% | κάτω από 2% |
| Φλόγα της Σκιάς | 22% | κάτω από 2% |
| Συγκέντρωση στον Ορίζοντα | 22% | κάτω από 2% |
| Ξέσπασμα Καταιγίδας | 17% | κάτω από 2% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Λαμπρό Θυμιατό | 17% | 54% |
| Ευλογία του Μιχαήλ | 28% | 52% |
Yuumi: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Yuumi κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Yuumi ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Yuumi σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Yuumi αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Yuumi: καμία αλλαγή εξισορρόπησης. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Yuumi καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Yuumi απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Yuumi.
Με τι ξεκινά Yuumi στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Yuumi στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.