Zyra ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Zyra ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Zyra και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Zyra ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Zyra ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Πυρσός Μαύρου Πυρός, Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι και Το Μαρτύριο της Λιάντρι, με Θεμελιώδη Ρούνο Μαγικός Κομήτης και ξόρκια Εξάντληση και Φλας: ποσοστό νικών 50,0% σε 10 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Zyra ξεκινούν με Χαμένο Κεφάλαιο και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά Q > E > W. Σε όλους τους 42 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Zyra είναι 50,0%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Πυρσός Μαύρου Πυρός + Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι + Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 23,8% | 50,0% | 10 |
| Πυρσός Μαύρου Πυρός + Κακοήθεια + Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 7,1% | 100,0% | 3 |
| Πυρσός Μαύρου Πυρός + Φλόγα της Σκιάς + Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 7,1% | 33,3% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 88,1% | 48,6% | 37 |
| Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι | 76,2% | 37,5% | 32 |
| Πυρσός Μαύρου Πυρός | 61,9% | 57,7% | 26 |
| Κακοήθεια | 23,8% | 60,0% | 10 |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 19,0% | 50,0% | 8 |
| Μορελονομικόν | 19,0% | 37,5% | 8 |
| Φλόγα της Σκιάς | 14,3% | 33,3% | 6 |
| Απόηχος του Λούντεν | 11,9% | 60,0% | 5 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Παπούτσια Μάγου | 64,3% | 55,6% | 27 |
| Ιόνιες Μπότες της Διαύγειας | 19,0% | 37,5% | 8 |
| Αδηφάγες Περικνημίδες | 2,4% | 0,0% | 1 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Χαμένο Κεφάλαιο | 64,3% | 59,3% | 27 |
| Μοιραίες Στάχτες + Δάκρυ της Θεάς | 11,9% | 20,0% | 5 |
| Καταλύτης των Αιώνων | 4,8% | 100,0% | 2 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 52,4% | 54,5% | 22 |
| Q > W > E | 21,4% | 55,6% | 9 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μαγικός Κομήτης | 42,9% | 66,7% | 18 |
| Σκοτεινή Σοδειά | 35,7% | 33,3% | 15 |
| Άγγιγμα Θανάτου | 19,0% | 50,0% | 8 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Μαγικός Κομήτης · Δαχτυλίδι Ροής Μάνα · Υπέρβαση · Φωτιά · Τελειωτικό Χτύπημα · Ευστροφία | 28,6% | 66,7% | 12 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Εξάντληση + Φλας | 33,3% | 42,9% | 14 |
| Φλας + Θεραπεία | 16,7% | 42,9% | 7 |
Περισσότερα για Zyra: Zyra build · Zyra counters · Zyra skins
Zyra: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Zyra: -10% στη ζημιά που προκαλεί και +5% στη ζημιά που δέχεται. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | -10% |
| Ζημιά που δέχθηκε | +5% |
Zyra στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Zyra: βαθμίδα C στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 125 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Zyra ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Zyra περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Πυρσός Μαύρου Πυρός | 62% | 4% |
| Κρυστάλλινο Σκήπτρο της Ριλάι | 76% | 28% |
| Κακοήθεια | 24% | κάτω από 2% |
| Καπέλο του Ράμπαντον | 19% | 2% |
| Μορελονομικόν | 19% | 6% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Φλόγα της Σκιάς | 14% | 63% |
| Κλεψύδρα της Ζόνια | 10% | 46% |
| Το Μαρτύριο της Λιάντρι | 88% | 98% |
Zyra: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Zyra κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Zyra ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Zyra σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Zyra αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Zyra: -10% στη ζημιά που προκαλεί και +5% στη ζημιά που δέχεται. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Zyra καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Zyra απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Zyra.
Με τι ξεκινά Zyra στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Zyra στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.