Jarvan IV Build και στατιστικά
Build από τη βαθμίδα Κυρίαρχου και πάνω και στατιστικά ανά επίπεδο, Ενημέρωση 26.20. Jarvan IV σε αριθμούς: τι χτίζουν οι παίκτες των βαθμίδων Κυρίαρχου, Επικυρίαρχου και Διεκδικητή όταν παίζουν Jarvan IV σε αυτή την Ενημέρωση, τα στατιστικά σε κάθε επίπεδο και ένας υπολογιστής για να δοκιμάσετε οποιοδήποτε build πριν το παίξετε.
Οι πίνακες build προέρχονται από Αγώνες Κατάταξης Σόλο/Δυάδας παικτών της βαθμίδας Κυρίαρχου και πάνω στην τρέχουσα Ενημέρωση. Ο υπολογιστής ανοίγει με Jarvan IV: φορτώστε τα πιο συχνά αντικείμενα με ένα κλικ και μετά αλλάξτε οποιοδήποτε αντικείμενο, το επίπεδο ή τα θραύσματα στατιστικών.
Ενημέρωση: Οκτώβριος 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Jarvan IV Build: οι πιο συχνές επιλογές σε αντικείμενα, ρούνους και ξόρκια
Jarvan IV build, θέση Ζούγκλα
Jarvan IV, θέση Ζούγκλα: 24 Αγώνες Κατάταξης Σόλο/Δυάδας από τη βαθμίδα Κυρίαρχου και πάνω στην Ενημέρωση 26.20, με ποσοστό νικών 58,3%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Λεπίδα της Νύχτας + Καταχθόνια Ύδρα + Ηλεκτρικό Στροφόσπαθο | 17% | 75,0% | 4 |
| Μαύρος Θεριστής + Τα Σαγόνια του Μαλμόρτιους + Κατεστραμμένος Ουρανός | 4% | 100,0% | 1 |
| Μαύρος Θεριστής + Χορός του Θανάτου + Καταχθόνια Ύδρα | 4% | 100,0% | 1 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Καταχθόνια Ύδρα | 75% | 61,1% | 18 |
| Ηλεκτρικό Στροφόσπαθο | 46% | 36,4% | 11 |
| Αξιωματική Καμπή | 33% | 62,5% | 8 |
| Χορός του Θανάτου | 29% | 85,7% | 7 |
| Μαύρος Θεριστής | 25% | 66,7% | 6 |
| Λεπίδα της Νύχτας | 21% | 80,0% | 5 |
| Τα Σαγόνια του Μαλμόρτιους | 13% | 100,0% | 3 |
| Παραβίαση Προτειχίσματος | 13% | 100,0% | 3 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αρματωμένα Καρφιά | 33% | 50,0% | 8 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 29% | 85,7% | 7 |
| Ιόνιες Μπότες της Διαύγειας | 13% | 66,7% | 3 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής | 92% | 59,1% | 22 |
| Ηλεκτροπληξία | 8% | 50,0% | 2 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Κατακτητής · Θρίαμβος · Θρύλος: Προθυμία · Τελειωτικό Χτύπημα · Κοσμική Γνώση · Μαγικά Παπούτσια · Θραύσματα: Ταχύτητα Επίθεσης, Ευέλικτη Ισχύς, Αναλογική αύξηση Ζωής | 46% | 54,5% | 11 |
| Ξόρκια | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Πλήγμα | 100% | 58,3% | 24 |
Αυτά είναι μετρήσεις, όχι συμβουλές: μια επιλογή που κάνουν πολλοί παίκτες είναι ασφαλής αφετηρία, και το ποσοστό νικών δείχνει πώς τελείωσαν αυτοί οι αγώνες. Αντικείμενα και ρούνοι που ταιριάζουν μόνο απέναντι σε ορισμένους αντιπάλους έχουν χαμηλότερο ποσοστό επιλογής, οπότε διαβάστε τα με βάση τον αγώνα που έχετε μπροστά σας.
Jarvan IV: βασικά στατιστικά και αύξηση ανά επίπεδο
Jarvan IV στο επίπεδο 1: 640 ζωή, 64 ζημιά επίθεσης, 36 θωράκιση και 32 αντίσταση μαγείας· στο επίπεδο 18, χωρίς αντικείμενα, 2.408 ζωή και 115 ζημιά επίθεσης. Κατάταξη στο επίπεδο 18 ανάμεσα στους 173 ήρωες (Jarvan IV): θέση 79 σε ζωή, 69 σε ζημιά επίθεσης και 39 σε θωράκιση. Η εμβέλεια επίθεσης είναι 175 (θέση 87) και η ταχύτητα κίνησης 340 (θέση 37).
| Στατιστικό | Επίπεδο 1 | Επίπεδο 18 | Ανά επίπεδο | Κατάταξη στο επίπεδο 18 |
|---|---|---|---|---|
| Ζωή | 640 | 2.408 | 104 | 79 από 173 |
| Μάνα | 300 | 1.235 | 55 | |
| Ζημιά επίθεσης | 64 | 115 | 3 | 69 από 173 |
| Θωράκιση | 36 | 114 | 4,6 | 39 από 173 |
| Αντίσταση μαγείας | 32 | 67 | 2,05 | 5 από 173 |
| Ταχύτητα επίθεσης | 0,658 | 0,938 | 2,5% | |
| Αναπλήρωση ζωής ανά 5 δευτ. | 8,0 | 19,9 | 0,7 | |
| Εμβέλεια επίθεσης | 175 | 175 | 0 | 87 από 173 |
| Ταχύτητα κίνησης | 340 | 340 | 0 | 37 από 173 |
Jarvan IV: στατιστικά σε κάθε επίπεδο (1 έως 18)
Τα στατιστικά δεν αυξάνονται γραμμικά: κάθε επίπεδο προσθέτει λίγο περισσότερο από το προηγούμενο, σύμφωνα με τον τύπο της Riot βασική τιμή + αύξηση × (επίπεδο - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (επίπεδο - 1)). Ο πίνακας δίνει τα στατιστικά σε κάθε επίπεδο για Jarvan IV, πριν από αντικείμενα, ρούνους και ικανότητες.
| Επίπεδο | Ζωή | Μάνα | Ζημιά επίθεσης | Θωράκιση | Αντίσταση μαγείας | Ταχύτητα επίθεσης | Αναπλήρωση ζωής ανά 5 δευτ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 640 | 300 | 64 | 36 | 32 | 0,658 | 8,0 |
| 2 | 715 | 340 | 66 | 39 | 33 | 0,670 | 8,5 |
| 3 | 793 | 381 | 68 | 43 | 35 | 0,682 | 9,0 |
| 4 | 876 | 425 | 71 | 46 | 37 | 0,695 | 9,6 |
| 5 | 961 | 470 | 73 | 50 | 38 | 0,709 | 10,2 |
| 6 | 1.051 | 517 | 76 | 54 | 40 | 0,723 | 10,8 |
| 7 | 1.144 | 566 | 79 | 58 | 42 | 0,738 | 11,4 |
| 8 | 1.241 | 618 | 81 | 63 | 44 | 0,753 | 12,0 |
| 9 | 1.341 | 671 | 84 | 67 | 46 | 0,769 | 12,7 |
| 10 | 1.445 | 726 | 87 | 72 | 48 | 0,785 | 13,4 |
| 11 | 1.553 | 783 | 90 | 76 | 50 | 0,802 | 14,1 |
| 12 | 1.664 | 841 | 94 | 81 | 52 | 0,820 | 14,9 |
| 13 | 1.779 | 902 | 97 | 86 | 54 | 0,838 | 15,7 |
| 14 | 1.897 | 965 | 100 | 92 | 57 | 0,857 | 16,5 |
| 15 | 2.020 | 1.030 | 104 | 97 | 59 | 0,876 | 17,3 |
| 16 | 2.145 | 1.096 | 107 | 103 | 62 | 0,896 | 18,1 |
| 17 | 2.275 | 1.165 | 111 | 108 | 64 | 0,917 | 19,0 |
| 18 | 2.408 | 1.235 | 115 | 114 | 67 | 0,938 | 19,9 |
Jarvan IV: ταχύτητα επίθεσης και πραγματική ζωή
Jarvan IV: 0,658 επιθέσεις το δευτερόλεπτο στο επίπεδο 1 και 0,938 στο επίπεδο 18 χωρίς αντικείμενα, με 2,5% μπόνους ταχύτητα επίθεσης ανά επίπεδο. Η μπόνους ταχύτητα επίθεσης πολλαπλασιάζεται με τον συντελεστή ταχύτητας επίθεσης (Jarvan IV: 0,658), οπότε στο επίπεδο 18 χρειάζεστε περίπου 314% μπόνους ταχύτητα επίθεσης από αντικείμενα και ρούνους για να φτάσετε με Jarvan IV στο ανώτατο όριο των 3,003 επιθέσεων το δευτερόλεπτο.
Jarvan IV στο επίπεδο 18, με 2.408 ζωή και 114 θωράκιση: χρειάζονται 5.158 σωματική ζημιά για να σκοτωθεί (πραγματική ζωή), ή 4.018 μαγική ζημιά με 67 αντίσταση μαγείας. Κάθε αντικείμενο που προσθέτει ζωή, θωράκιση ή αντίσταση μαγείας ανεβάζει αυτούς τους αριθμούς στον υπολογιστή παραπάνω.
Jarvan IV Build: πώς να χρησιμοποιήσετε τον υπολογιστή
- Πατήστε «Φόρτωση αυτού του build στον υπολογιστή» κάτω από τους πίνακες μιας θέσης για να ξεκινήσετε από τα πιο συχνά αντικείμενα, ή γεμίστε μόνοι σας τις έξι θέσεις αντικειμένων.
- Μετακινήστε τον ρυθμιστή επιπέδου: Jarvan IV σε οποιοδήποτε επίπεδο από το 1 έως το 18.
- Διαλέξτε ένα θραύσμα στατιστικών σε κάθε σειρά· η ευέλικτη ισχύς γίνεται ζημιά επίθεσης ή ισχύς ικανότητας ανάλογα με τα αντικείμενά σας.
- Περάστε στο Build B για να συγκρίνετε δύο build· ο πίνακας στατιστικών δείχνει και τα δύο και τη διαφορά τους.
- Αντιγράψτε τον σύνδεσμο για να μοιραστείτε το build: ανοίγει σε αυτή τη σελίδα με τα ίδια αντικείμενα, το ίδιο επίπεδο και τα ίδια θραύσματα.
Ο υπολογιστής προσθέτει τα στατιστικά που δίνουν τα αντικείμενα και τα θραύσματα. Οι παθητικές ικανότητες των αντικειμένων, οι στοίβες (stacks) και οι ικανότητες του ήρωα δεν μετράνε, οπότε όταν παίζετε Jarvan IV οι αριθμοί μέσα στο παιχνίδι μπορεί να είναι υψηλότεροι. Ο οδηγός του LoL item builder εξηγεί τη θωράκιση, τη διείσδυση, την επιτάχυνση ικανότητας και την αποδοτικότητα χρυσού.
Jarvan IV Build: από πού προέρχονται τα δεδομένα
Κάθε λεπτό διαβάζουμε μέσω του Riot Games API το ιστορικό Αγώνων Κατάταξης Σόλο/Δυάδας ενός τυχαίου παίκτη της βαθμίδας Κυρίαρχου, Επικυρίαρχου ή Διεκδικητή, εναλλάσσοντας τους 15 servers, και κρατάμε με τι τελείωσε τον αγώνα καθένας από τους δέκα παίκτες: τελικά αντικείμενα, μπότες, ρούνους, ξόρκια επικαλεστή, θέση και αποτέλεσμα. Οι αγώνες που ξαναξεκίνησαν (remake) και οι πρόωρες παραδόσεις δεν μετράνε.
- Τα ολοκληρωμένα αντικείμενα μετράνε μία φορά ανά αγώνα· ο πυρήνας τριών αντικειμένων είναι τα τρία πρώτα ολοκληρωμένα αντικείμενα στις θέσεις αντικειμένων του παίκτη.
- Ποσοστό επιλογής είναι το μερίδιο των αγώνων με Jarvan IV σε αυτή τη θέση που έχουν την επιλογή· ποσοστό νικών είναι το μερίδιο αυτών των αγώνων που κερδήθηκαν.
- Οι αγώνες ομαδοποιούνται ανά Ενημέρωση: μια νέα Ενημέρωση ξεκινά νέα μέτρηση και οι παλαιότερες Ενημερώσεις αφαιρούνται μετά από τέσσερις εβδομάδες.
- Οι αγώνες προέρχονται από παίκτες της βαθμίδας Κυρίαρχου και πάνω, οπότε οι περισσότεροι από τους άλλους εννέα παίκτες είναι στις υψηλές κατηγορίες της Αδαμάντινης ή πιο πάνω.
Συχνές ερωτήσεις
Jarvan IV: ποιο build χτίζεται πιο συχνά;
Jarvan IV, θέση Ζούγκλα, Ενημέρωση 26.20: σε αγώνες της βαθμίδας Κυρίαρχου και πάνω ο πιο συχνός πυρήνας αντικειμένων είναι Λεπίδα της Νύχτας, Καταχθόνια Ύδρα και Ηλεκτρικό Στροφόσπαθο (17% των αγώνων), με Αρματωμένα Καρφιά, Θεμελιώδη Ρούνο Κατακτητής και ξόρκια Φλας και Πλήγμα.
Jarvan IV: ποια είναι τα βασικά στατιστικά;
Jarvan IV στο επίπεδο 1: 640 ζωή, 64 ζημιά επίθεσης, 36 θωράκιση, 32 αντίσταση μαγείας, 0,658 ταχύτητα επίθεσης, 175 εμβέλεια επίθεσης και 340 ταχύτητα κίνησης.
Jarvan IV: πόση ζωή στο επίπεδο 18;
2.408 ζωή στο επίπεδο 18 χωρίς αντικείμενα, κατά μέσο όρο 104 περισσότερη ανά επίπεδο, θέση 79 από τους 173 ήρωες.
Jarvan IV: πόση ταχύτητα επίθεσης χρειάζεται για το ανώτατο όριο;
Περίπου 314% μπόνους ταχύτητα επίθεσης στο επίπεδο 18. Συντελεστής ταχύτητας επίθεσης για Jarvan IV: 0,658· το ανώτατο όριο είναι 3,003 επιθέσεις το δευτερόλεπτο.
Είναι αυτό το Jarvan IV build ενημερωμένο για την τρέχουσα Ενημέρωση;
Ναι. Οι πίνακες build μετράνε μόνο αγώνες της τρέχουσας Ενημέρωσης και τα στατιστικά προέρχονται από τα δεδομένα του παιχνιδιού της Ενημέρωσης 26.20.
Υπολογιστής build για κάθε ήρωα · LoL items: όλα τα αντικείμενα με στατιστικά και αξία σε χρυσό · Jarvan IV skins και οι τιμές τους · LoL randomizer
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build προέρχονται από δείγμα Αγώνων Κατάταξης Σόλο/Δυάδας που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· τα στατιστικά των ηρώων προέρχονται από τα αρχεία δεδομένων του παιχνιδιού και τα δεδομένα των αντικειμένων από το Data Dragon της Riot.