Jhin Build και στατιστικά
Build από τη βαθμίδα Κυρίαρχου και πάνω και στατιστικά ανά επίπεδο, Ενημέρωση 26.20. Jhin σε αριθμούς: τι χτίζουν οι παίκτες των βαθμίδων Κυρίαρχου, Επικυρίαρχου και Διεκδικητή όταν παίζουν Jhin σε αυτή την Ενημέρωση, τα στατιστικά σε κάθε επίπεδο και ένας υπολογιστής για να δοκιμάσετε οποιοδήποτε build πριν το παίξετε.
Οι πίνακες build προέρχονται από Αγώνες Κατάταξης Σόλο/Δυάδας παικτών της βαθμίδας Κυρίαρχου και πάνω στην τρέχουσα Ενημέρωση. Ο υπολογιστής ανοίγει με Jhin: φορτώστε τα πιο συχνά αντικείμενα με ένα κλικ και μετά αλλάξτε οποιοδήποτε αντικείμενο, το επίπεδο ή τα θραύσματα στατιστικών.
Ενημέρωση: Οκτώβριος 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Jhin Build: οι πιο συχνές επιλογές σε αντικείμενα, ρούνους και ξόρκια
Jhin build, θέση Κάτω
Jhin, θέση Κάτω: 73 Αγώνες Κατάταξης Σόλο/Δυάδας από τη βαθμίδα Κυρίαρχου και πάνω στην Ενημέρωση 26.20, με ποσοστό νικών 47,9%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αιχμή του Απείρου + Χορευτής Φαντασμάτων + Ύβρη | 14% | 60,0% | 10 |
| Αιχμή του Απείρου + Ο Συλλέκτης + Ύβρη | 12% | 22,2% | 9 |
| Αιχμή του Απείρου + Φλεγόμενο Ολμοβόλο + Ύβρη | 5% | 50,0% | 4 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ύβρη | 78% | 49,1% | 57 |
| Αιχμή του Απείρου | 53% | 48,7% | 39 |
| Ο Συλλέκτης | 42% | 38,7% | 31 |
| Χορευτής Φαντασμάτων | 32% | 60,9% | 23 |
| Φλεγόμενο Ολμοβόλο | 27% | 45,0% | 20 |
| Τα Χαιρετίσματα του Λόρδου Ντόμινικ | 26% | 57,9% | 19 |
| Θυελλώδης Φαλτσέτα | 12% | 44,4% | 9 |
| Αναπόφευκτος Θάνατος | 11% | 25,0% | 8 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αρματωμένα Καρφιά | 1% | 0,0% | 1 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Γρήγοροι Ελιγμοί | 63% | 47,8% | 46 |
| Άγγιγμα Θανάτου | 27% | 45,0% | 20 |
| Σκοτεινή Σοδειά | 8% | 50,0% | 6 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Γρήγοροι Ελιγμοί · Ευστροφία · Θρύλος: Δεσμοί Αίματος · Τελειωτικό Χτύπημα · Επιτάχυνση · Επερχόμενη Θύελλα · Θραύσματα: Ευέλικτη Ισχύς, Ευέλικτη Ισχύς, Αναλογική αύξηση Ζωής | 22% | 50,0% | 16 |
| Ξόρκια | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Φλας + Φράγμα | 75% | 50,9% | 55 |
| Εξάντληση + Φλας | 16% | 41,7% | 12 |
Αυτά είναι μετρήσεις, όχι συμβουλές: μια επιλογή που κάνουν πολλοί παίκτες είναι ασφαλής αφετηρία, και το ποσοστό νικών δείχνει πώς τελείωσαν αυτοί οι αγώνες. Αντικείμενα και ρούνοι που ταιριάζουν μόνο απέναντι σε ορισμένους αντιπάλους έχουν χαμηλότερο ποσοστό επιλογής, οπότε διαβάστε τα με βάση τον αγώνα που έχετε μπροστά σας.
Jhin: βασικά στατιστικά και αύξηση ανά επίπεδο
Jhin στο επίπεδο 1: 655 ζωή, 61 ζημιά επίθεσης, 24 θωράκιση και 33 αντίσταση μαγείας· στο επίπεδο 18, χωρίς αντικείμενα, 2.474 ζωή και 136 ζημιά επίθεσης. Κατάταξη στο επίπεδο 18 ανάμεσα στους 173 ήρωες (Jhin): θέση 45 σε ζωή, 15 σε ζημιά επίθεσης και 106 σε θωράκιση. Η εμβέλεια επίθεσης είναι 550 (θέση 9) και η ταχύτητα κίνησης 330 (θέση 117).
| Στατιστικό | Επίπεδο 1 | Επίπεδο 18 | Ανά επίπεδο | Κατάταξη στο επίπεδο 18 |
|---|---|---|---|---|
| Ζωή | 655 | 2.474 | 107 | 45 από 173 |
| Μάνα | 300 | 1.150 | 50 | |
| Ζημιά επίθεσης | 61 | 136 | 4,4 | 15 από 173 |
| Θωράκιση | 24 | 104 | 4,7 | 106 από 173 |
| Αντίσταση μαγείας | 33 | 52 | 1,1 | 141 από 173 |
| Ταχύτητα επίθεσης | 0,625 | 0,625 | 0% | |
| Αναπλήρωση ζωής ανά 5 δευτ. | 3,8 | 13,1 | 0,55 | |
| Εμβέλεια επίθεσης | 550 | 550 | 0 | 9 από 173 |
| Ταχύτητα κίνησης | 330 | 330 | 0 | 117 από 173 |
Jhin: στατιστικά σε κάθε επίπεδο (1 έως 18)
Τα στατιστικά δεν αυξάνονται γραμμικά: κάθε επίπεδο προσθέτει λίγο περισσότερο από το προηγούμενο, σύμφωνα με τον τύπο της Riot βασική τιμή + αύξηση × (επίπεδο - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (επίπεδο - 1)). Ο πίνακας δίνει τα στατιστικά σε κάθε επίπεδο για Jhin, πριν από αντικείμενα, ρούνους και ικανότητες.
| Επίπεδο | Ζωή | Μάνα | Ζημιά επίθεσης | Θωράκιση | Αντίσταση μαγείας | Ταχύτητα επίθεσης | Αναπλήρωση ζωής ανά 5 δευτ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 655 | 300 | 61 | 24 | 33 | 0,625 | 3,8 |
| 2 | 732 | 336 | 64 | 27 | 34 | 0,625 | 4,1 |
| 3 | 813 | 374 | 67 | 31 | 35 | 0,625 | 4,6 |
| 4 | 897 | 413 | 71 | 35 | 35 | 0,625 | 5,0 |
| 5 | 986 | 455 | 75 | 39 | 36 | 0,625 | 5,4 |
| 6 | 1.078 | 498 | 78 | 43 | 37 | 0,625 | 5,9 |
| 7 | 1.173 | 542 | 82 | 47 | 38 | 0,625 | 6,4 |
| 8 | 1.273 | 589 | 86 | 51 | 39 | 0,625 | 6,9 |
| 9 | 1.376 | 637 | 91 | 56 | 40 | 0,625 | 7,5 |
| 10 | 1.483 | 687 | 95 | 60 | 42 | 0,625 | 8,0 |
| 11 | 1.594 | 739 | 100 | 65 | 43 | 0,625 | 8,6 |
| 12 | 1.708 | 792 | 104 | 70 | 44 | 0,625 | 9,2 |
| 13 | 1.827 | 848 | 109 | 75 | 45 | 0,625 | 9,8 |
| 14 | 1.949 | 905 | 114 | 81 | 46 | 0,625 | 10,4 |
| 15 | 2.074 | 963 | 119 | 86 | 48 | 0,625 | 11,0 |
| 16 | 2.204 | 1.024 | 125 | 92 | 49 | 0,625 | 11,7 |
| 17 | 2.337 | 1.086 | 130 | 98 | 50 | 0,625 | 12,4 |
| 18 | 2.474 | 1.150 | 136 | 104 | 52 | 0,625 | 13,1 |
Jhin: ταχύτητα επίθεσης και πραγματική ζωή
Jhin: 0,625 επιθέσεις το δευτερόλεπτο στο επίπεδο 1 και 0,625 στο επίπεδο 18 χωρίς αντικείμενα, με 0% μπόνους ταχύτητα επίθεσης ανά επίπεδο. Η μπόνους ταχύτητα επίθεσης πολλαπλασιάζεται με τον συντελεστή ταχύτητας επίθεσης (Jhin: 0,625), οπότε στο επίπεδο 18 χρειάζεστε περίπου 380% μπόνους ταχύτητα επίθεσης από αντικείμενα και ρούνους για να φτάσετε με Jhin στο ανώτατο όριο των 3,003 επιθέσεων το δευτερόλεπτο.
Jhin στο επίπεδο 18, με 2.474 ζωή και 104 θωράκιση: χρειάζονται 5.044 σωματική ζημιά για να σκοτωθεί (πραγματική ζωή), ή 3.753 μαγική ζημιά με 52 αντίσταση μαγείας. Κάθε αντικείμενο που προσθέτει ζωή, θωράκιση ή αντίσταση μαγείας ανεβάζει αυτούς τους αριθμούς στον υπολογιστή παραπάνω.
Jhin Build: πώς να χρησιμοποιήσετε τον υπολογιστή
- Πατήστε «Φόρτωση αυτού του build στον υπολογιστή» κάτω από τους πίνακες μιας θέσης για να ξεκινήσετε από τα πιο συχνά αντικείμενα, ή γεμίστε μόνοι σας τις έξι θέσεις αντικειμένων.
- Μετακινήστε τον ρυθμιστή επιπέδου: Jhin σε οποιοδήποτε επίπεδο από το 1 έως το 18.
- Διαλέξτε ένα θραύσμα στατιστικών σε κάθε σειρά· η ευέλικτη ισχύς γίνεται ζημιά επίθεσης ή ισχύς ικανότητας ανάλογα με τα αντικείμενά σας.
- Περάστε στο Build B για να συγκρίνετε δύο build· ο πίνακας στατιστικών δείχνει και τα δύο και τη διαφορά τους.
- Αντιγράψτε τον σύνδεσμο για να μοιραστείτε το build: ανοίγει σε αυτή τη σελίδα με τα ίδια αντικείμενα, το ίδιο επίπεδο και τα ίδια θραύσματα.
Ο υπολογιστής προσθέτει τα στατιστικά που δίνουν τα αντικείμενα και τα θραύσματα. Οι παθητικές ικανότητες των αντικειμένων, οι στοίβες (stacks) και οι ικανότητες του ήρωα δεν μετράνε, οπότε όταν παίζετε Jhin οι αριθμοί μέσα στο παιχνίδι μπορεί να είναι υψηλότεροι. Ο οδηγός του LoL item builder εξηγεί τη θωράκιση, τη διείσδυση, την επιτάχυνση ικανότητας και την αποδοτικότητα χρυσού.
Jhin Build: από πού προέρχονται τα δεδομένα
Κάθε λεπτό διαβάζουμε μέσω του Riot Games API το ιστορικό Αγώνων Κατάταξης Σόλο/Δυάδας ενός τυχαίου παίκτη της βαθμίδας Κυρίαρχου, Επικυρίαρχου ή Διεκδικητή, εναλλάσσοντας τους 15 servers, και κρατάμε με τι τελείωσε τον αγώνα καθένας από τους δέκα παίκτες: τελικά αντικείμενα, μπότες, ρούνους, ξόρκια επικαλεστή, θέση και αποτέλεσμα. Οι αγώνες που ξαναξεκίνησαν (remake) και οι πρόωρες παραδόσεις δεν μετράνε.
- Τα ολοκληρωμένα αντικείμενα μετράνε μία φορά ανά αγώνα· ο πυρήνας τριών αντικειμένων είναι τα τρία πρώτα ολοκληρωμένα αντικείμενα στις θέσεις αντικειμένων του παίκτη.
- Ποσοστό επιλογής είναι το μερίδιο των αγώνων με Jhin σε αυτή τη θέση που έχουν την επιλογή· ποσοστό νικών είναι το μερίδιο αυτών των αγώνων που κερδήθηκαν.
- Οι αγώνες ομαδοποιούνται ανά Ενημέρωση: μια νέα Ενημέρωση ξεκινά νέα μέτρηση και οι παλαιότερες Ενημερώσεις αφαιρούνται μετά από τέσσερις εβδομάδες.
- Οι αγώνες προέρχονται από παίκτες της βαθμίδας Κυρίαρχου και πάνω, οπότε οι περισσότεροι από τους άλλους εννέα παίκτες είναι στις υψηλές κατηγορίες της Αδαμάντινης ή πιο πάνω.
Συχνές ερωτήσεις
Jhin: ποιο build χτίζεται πιο συχνά;
Jhin, θέση Κάτω, Ενημέρωση 26.20: σε αγώνες της βαθμίδας Κυρίαρχου και πάνω ο πιο συχνός πυρήνας αντικειμένων είναι Αιχμή του Απείρου, Χορευτής Φαντασμάτων και Ύβρη (14% των αγώνων), με Αρματωμένα Καρφιά, Θεμελιώδη Ρούνο Γρήγοροι Ελιγμοί και ξόρκια Φλας και Φράγμα.
Jhin: ποια είναι τα βασικά στατιστικά;
Jhin στο επίπεδο 1: 655 ζωή, 61 ζημιά επίθεσης, 24 θωράκιση, 33 αντίσταση μαγείας, 0,625 ταχύτητα επίθεσης, 550 εμβέλεια επίθεσης και 330 ταχύτητα κίνησης.
Jhin: πόση ζωή στο επίπεδο 18;
2.474 ζωή στο επίπεδο 18 χωρίς αντικείμενα, κατά μέσο όρο 107 περισσότερη ανά επίπεδο, θέση 45 από τους 173 ήρωες.
Jhin: πόση ταχύτητα επίθεσης χρειάζεται για το ανώτατο όριο;
Περίπου 380% μπόνους ταχύτητα επίθεσης στο επίπεδο 18. Συντελεστής ταχύτητας επίθεσης για Jhin: 0,625· το ανώτατο όριο είναι 3,003 επιθέσεις το δευτερόλεπτο.
Είναι αυτό το Jhin build ενημερωμένο για την τρέχουσα Ενημέρωση;
Ναι. Οι πίνακες build μετράνε μόνο αγώνες της τρέχουσας Ενημέρωσης και τα στατιστικά προέρχονται από τα δεδομένα του παιχνιδιού της Ενημέρωσης 26.20.
Υπολογιστής build για κάθε ήρωα · LoL items: όλα τα αντικείμενα με στατιστικά και αξία σε χρυσό · Jhin skins και οι τιμές τους · LoL randomizer
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build προέρχονται από δείγμα Αγώνων Κατάταξης Σόλο/Δυάδας που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· τα στατιστικά των ηρώων προέρχονται από τα αρχεία δεδομένων του παιχνιδιού και τα δεδομένα των αντικειμένων από το Data Dragon της Riot.