Malzahar build en stats

Master+ builds en stats per level, patch 26.20. Wat Master-, Grandmaster- en Challenger-spelers deze patch op Malzahar bouwen, de stats van Malzahar op elk level en een calculator om elke build te testen voordat je hem speelt.

De buildtabellen komen uit ranked Solo/Duo-games van Master+ spelers op de huidige patch. De calculator opent met Malzahar: laad met één klik de meest gebouwde items erin en verander daarna elk item, het level of de rune shards.

Bijgewerkt: oktober 2026 · Door LOLValue-team

Meest gebouwde items, runes en spells op Malzahar

We verzamelen nog games van Malzahar voor patch 26.20. De buildtabellen verschijnen zodra er 20 games van Malzahar op één positie gelezen zijn; tot dan werken de stats hieronder en de calculator gewoon.

Dit zijn tellingen, geen advies: een keuze die veel spelers maken is een veilig startpunt, en de win rate laat zien hoe die games afliepen. Items en runes die maar bij sommige matchups passen, hebben een lagere pick rate, dus bekijk ze met de game die je voor je hebt.

Base stats en groei van Malzahar

Malzahar begint met 580 health, 55 attack damage, 18 armor en 30 magic resist, en heeft op level 18 zonder items 2.297 health en 106 attack damage. Met die health op level 18 staat Malzahar op plek 134 van 173 champions, met attack damage op plek 116 en met armor op plek 141. De attack range is 500 (plek 64) en de move speed 335 (plek 74).

Base stats en groei van Malzahar op patch 26.20
StatLevel 1Level 18Per levelPlek op level 18
Health5802.297101134 van 173
Mana37585128
Attack damage551063116 van 173
Armor18984,7141 van 173
Magic resist30521,397 van 173
Attack speed0,6250,7841,5%
Health regen per 5 s6,016,20,6
Attack range500500064 van 173
Move speed335335074 van 173

Stats van Malzahar op elk level (1 tot 18)

Stats groeien niet in een rechte lijn: elk level voegt iets meer toe dan het vorige, volgens de formule van Riot basis + groei × (level - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (level - 1)). De tabel geeft de stats van Malzahar op elk level, zonder items, runes en de kit.

Stats van Malzahar op elk level, zonder items
LevelHealthManaAttack damageArmorMagic resistAttack speedHealth regen per 5 s
15803755518300,6256,0
26533955721310,6326,4
37294165925320,6396,9
48094386229330,6467,4
58924626433340,6547,9
69794866737350,6628,4
71.0695117041360,6708,9
81.1635377245380,6799,5
91.2615647550390,68810,0
101.3625927854400,69810,6
111.4666218159410,70711,3
121.5746518564430,71711,9
131.6866828869440,72812,6
141.8017149175460,73813,3
151.9207469580470,74914,0
162.0427809886490,76114,7
172.16881510292500,77215,4
182.29785110698520,78416,2

Attack speed en effective health van Malzahar

Malzahar doet 0,625 attacks per seconde op level 1 en 0,784 op level 18 zonder items, met 1,5% bonus attack speed per level. Bonus attack speed wordt vermenigvuldigd met de attack speed ratio van Malzahar, 0,625, dus Malzahar heeft op level 18 ongeveer 355% bonus attack speed uit items en runes nodig om de cap van 3,003 attacks per seconde te halen.

Met 2.297 health en 98 armor op level 18 is er 4.546 physical damage nodig om Malzahar te doden (effective health), en 3.494 magic damage met 52 magic resist. Elk item dat health, armor of magic resist toevoegt, verhoogt deze getallen in de calculator hierboven.

Zo gebruik je de Malzahar buildcalculator

  1. Klik op "Laad deze build in de calculator" onder de tabellen van een positie om met de meest gebouwde items te beginnen, of vul de zes slots zelf.
  2. Schuif de levelslider om Malzahar op elk level van 1 tot 18 te zien.
  3. Kies één rune shard per rij; adaptive force wordt attack damage of ability power, afhankelijk van je items.
  4. Schakel naar Build B om twee builds te vergelijken; de stats tonen dan allebei en het verschil.
  5. Kopieer de link om de build te delen: hij opent deze pagina met dezelfde items, hetzelfde level en dezelfde shards.

De calculator telt de stats op die items en shards geven. Item passives, stacks en de eigen abilities van Malzahar tellen niet mee, dus de getallen in de game kunnen hoger zijn. De gids van de LoL item builder legt armor, penetration, ability haste en gold efficiency uit.

Waar de builddata van Malzahar vandaan komen

Elke minuut lezen we via de Riot Games API de ranked Solo/Duo-matchhistorie van een willekeurige Master-, Grandmaster- of Challenger-speler, om de beurt op de 15 servers, en bewaren we waarmee elk van de tien spelers de game eindigde: final items, boots, runes, summoner spells, positie en uitslag. Remakes en vroege surrenders tellen niet mee.

  • Finished items tellen één keer per game; de core van drie items zijn de eerste drie finished items in de inventory van de speler.
  • Pick rate is het aandeel van de games van Malzahar op die positie met die keuze; win rate is het aandeel van die games dat gewonnen is.
  • Games worden per patch gegroepeerd: een nieuwe patch start een nieuwe telling, en oudere patches vallen na vier weken weg.
  • Het zijn lobby's van Master+ spelers, dus de meeste van de andere negen spelers zitten in high Diamond of hoger.

Veelgestelde vragen

Wat is de meest gebouwde build op Malzahar?

De builddata voor Malzahar op patch 26.20 worden nog verzameld. Tot de buildtabellen verschijnen, toont de calculator op deze pagina de stats van Malzahar met de items die je kiest.

Wat zijn de base stats van Malzahar?

Op level 1 heeft Malzahar 580 health, 55 attack damage, 18 armor, 30 magic resist, 0,625 attack speed, 500 attack range en 335 move speed.

Hoeveel health heeft Malzahar op level 18?

2.297 health op level 18 zonder items, gemiddeld 101 meer per level, plek 134 van 173 champions.

Hoeveel attack speed heeft Malzahar nodig om de cap te halen?

Ongeveer 355% bonus attack speed op level 18. De attack speed ratio van Malzahar is 0,625 en de cap is 3,003 attacks per seconde.

Is deze Malzahar build bijgewerkt voor de huidige patch?

Ja. De buildtabellen tellen alleen games van de huidige patch, en de stats komen uit de gamedata van patch 26.20.

Buildcalculator voor elke champion · Elk LoL-item met stats en goldwaarde · Malzahar skins en hun prijzen · LoL randomizer

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds komen uit een steekproef van ranked Solo/Duo-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de championstats komen uit de databestanden van de game en de itemdata uit Data Dragon van Riot.