Zed build en stats
Master+ builds en stats per level, patch 26.20. Wat Master-, Grandmaster- en Challenger-spelers deze patch op Zed bouwen, de stats van Zed op elk level en een calculator om elke build te testen voordat je hem speelt.
De buildtabellen komen uit ranked Solo/Duo-games van Master+ spelers op de huidige patch. De calculator opent met Zed: laad met één klik de meest gebouwde items erin en verander daarna elk item, het level of de rune shards.
Bijgewerkt: oktober 2026 · Door LOLValue-team
Meest gebouwde items, runes en spells op Zed
Zed Mid build
34 ranked Solo/Duo-games van Zed als Mid in Master+ lobby's op patch 26.20, met een win rate van 55,9%.
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Bastionbreaker + Lord Dominik's Regards + Voltaic Cyclosword | 12% | 75,0% | 4 |
| Bastionbreaker + Axiom Arc + Voltaic Cyclosword | 12% | 50,0% | 4 |
| Bastionbreaker + Serylda's Grudge + Voltaic Cyclosword | 9% | 33,3% | 3 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Voltaic Cyclosword | 91% | 54,8% | 31 |
| Bastionbreaker | 65% | 54,5% | 22 |
| Serylda's Grudge | 29% | 60,0% | 10 |
| Axiom Arc | 26% | 66,7% | 9 |
| Edge of Night | 26% | 55,6% | 9 |
| Lord Dominik's Regards | 24% | 75,0% | 8 |
| Serpent's Fang | 24% | 25,0% | 8 |
| Eclipse | 21% | 71,4% | 7 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Crimson Lucidity | 74% | 56,0% | 25 |
| Immortal Path | 15% | 80,0% | 5 |
| Chainlaced Crushers | 12% | 25,0% | 4 |
| Keystone | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| First Strike | 71% | 58,3% | 24 |
| Electrocute | 15% | 20,0% | 5 |
| Conqueror | 12% | 75,0% | 4 |
| Runes | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| First Strike · Cash Back · Triple Tonic · Jack Of All Trades · Cut Down · Legend: Haste · Shards: Adaptive Force, Adaptive Force, Health Scaling | 24% | 87,5% | 8 |
| Spells | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Flash + Ignite | 85% | 55,2% | 29 |
| Flash + Teleport | 15% | 60,0% | 5 |
Dit zijn tellingen, geen advies: een keuze die veel spelers maken is een veilig startpunt, en de win rate laat zien hoe die games afliepen. Items en runes die maar bij sommige matchups passen, hebben een lagere pick rate, dus bekijk ze met de game die je voor je hebt.
Base stats en groei van Zed
Zed begint met 654 health, 63 attack damage, 32 armor en 29 magic resist, en heeft op level 18 zonder items 2.337 health en 121 attack damage. Met die health op level 18 staat Zed op plek 115 van 173 champions, met attack damage op plek 51 en met armor op plek 54. De attack range is 125 (plek 129) en de move speed 345 (plek 9).
| Stat | Level 1 | Level 18 | Per level | Plek op level 18 |
|---|---|---|---|---|
| Health | 654 | 2.337 | 99 | 115 van 173 |
| Attack damage | 63 | 121 | 3,4 | 51 van 173 |
| Armor | 32 | 112 | 4,7 | 54 van 173 |
| Magic resist | 29 | 64 | 2,05 | 77 van 173 |
| Attack speed | 0,651 | 1,016 | 3,3% | |
| Health regen per 5 s | 7,0 | 18,0 | 0,65 | |
| Attack range | 125 | 125 | 0 | 129 van 173 |
| Move speed | 345 | 345 | 0 | 9 van 173 |
Stats van Zed op elk level (1 tot 18)
Stats groeien niet in een rechte lijn: elk level voegt iets meer toe dan het vorige, volgens de formule van Riot basis + groei × (level - 1) × (0,7025 + 0,0175 × (level - 1)). De tabel geeft de stats van Zed op elk level, zonder items, runes en de kit.
| Level | Health | Attack damage | Armor | Magic resist | Attack speed | Health regen per 5 s |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 654 | 63 | 32 | 29 | 0,651 | 7,0 |
| 2 | 725 | 65 | 35 | 30 | 0,666 | 7,5 |
| 3 | 800 | 68 | 39 | 32 | 0,683 | 8,0 |
| 4 | 878 | 71 | 43 | 34 | 0,700 | 8,5 |
| 5 | 960 | 74 | 47 | 35 | 0,717 | 9,0 |
| 6 | 1.045 | 76 | 51 | 37 | 0,736 | 9,6 |
| 7 | 1.134 | 79 | 55 | 39 | 0,755 | 10,1 |
| 8 | 1.226 | 83 | 59 | 41 | 0,775 | 10,8 |
| 9 | 1.321 | 86 | 64 | 43 | 0,796 | 11,4 |
| 10 | 1.420 | 89 | 68 | 45 | 0,817 | 12,0 |
| 11 | 1.523 | 93 | 73 | 47 | 0,840 | 12,7 |
| 12 | 1.629 | 96 | 78 | 49 | 0,863 | 13,4 |
| 13 | 1.738 | 100 | 83 | 51 | 0,886 | 14,1 |
| 14 | 1.851 | 104 | 89 | 54 | 0,911 | 14,9 |
| 15 | 1.967 | 108 | 94 | 56 | 0,936 | 15,6 |
| 16 | 2.087 | 112 | 100 | 59 | 0,962 | 16,4 |
| 17 | 2.210 | 116 | 106 | 61 | 0,989 | 17,2 |
| 18 | 2.337 | 121 | 112 | 64 | 1,016 | 18,0 |
Attack speed en effective health van Zed
Zed doet 0,651 attacks per seconde op level 1 en 1,016 op level 18 zonder items, met 3,3% bonus attack speed per level. Bonus attack speed wordt vermenigvuldigd met de attack speed ratio van Zed, 0,651, dus Zed heeft op level 18 ongeveer 305% bonus attack speed uit items en runes nodig om de cap van 3,003 attacks per seconde te halen.
Met 2.337 health en 112 armor op level 18 is er 4.952 physical damage nodig om Zed te doden (effective health), en 3.829 magic damage met 64 magic resist. Elk item dat health, armor of magic resist toevoegt, verhoogt deze getallen in de calculator hierboven.
Zo gebruik je de Zed buildcalculator
- Klik op "Laad deze build in de calculator" onder de tabellen van een positie om met de meest gebouwde items te beginnen, of vul de zes slots zelf.
- Schuif de levelslider om Zed op elk level van 1 tot 18 te zien.
- Kies één rune shard per rij; adaptive force wordt attack damage of ability power, afhankelijk van je items.
- Schakel naar Build B om twee builds te vergelijken; de stats tonen dan allebei en het verschil.
- Kopieer de link om de build te delen: hij opent deze pagina met dezelfde items, hetzelfde level en dezelfde shards.
De calculator telt de stats op die items en shards geven. Item passives, stacks en de eigen abilities van Zed tellen niet mee, dus de getallen in de game kunnen hoger zijn. De gids van de LoL item builder legt armor, penetration, ability haste en gold efficiency uit.
Waar de builddata van Zed vandaan komen
Elke minuut lezen we via de Riot Games API de ranked Solo/Duo-matchhistorie van een willekeurige Master-, Grandmaster- of Challenger-speler, om de beurt op de 15 servers, en bewaren we waarmee elk van de tien spelers de game eindigde: final items, boots, runes, summoner spells, positie en uitslag. Remakes en vroege surrenders tellen niet mee.
- Finished items tellen één keer per game; de core van drie items zijn de eerste drie finished items in de inventory van de speler.
- Pick rate is het aandeel van de games van Zed op die positie met die keuze; win rate is het aandeel van die games dat gewonnen is.
- Games worden per patch gegroepeerd: een nieuwe patch start een nieuwe telling, en oudere patches vallen na vier weken weg.
- Het zijn lobby's van Master+ spelers, dus de meeste van de andere negen spelers zitten in high Diamond of hoger.
Veelgestelde vragen
Wat is de meest gebouwde build op Zed?
In Master+ games als Mid op patch 26.20 is de meest gebouwde core op Zed Bastionbreaker, Lord Dominik's Regards en Voltaic Cyclosword (12% van de games), met Crimson Lucidity, de keystone First Strike en Flash en Ignite.
Wat zijn de base stats van Zed?
Op level 1 heeft Zed 654 health, 63 attack damage, 32 armor, 29 magic resist, 0,651 attack speed, 125 attack range en 345 move speed.
Hoeveel health heeft Zed op level 18?
2.337 health op level 18 zonder items, gemiddeld 99 meer per level, plek 115 van 173 champions.
Hoeveel attack speed heeft Zed nodig om de cap te halen?
Ongeveer 305% bonus attack speed op level 18. De attack speed ratio van Zed is 0,651 en de cap is 3,003 attacks per seconde.
Is deze Zed build bijgewerkt voor de huidige patch?
Ja. De buildtabellen tellen alleen games van de huidige patch, en de stats komen uit de gamedata van patch 26.20.
Buildcalculator voor elke champion · Elk LoL-item met stats en goldwaarde · Zed skins en hun prijzen · LoL randomizer
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds komen uit een steekproef van ranked Solo/Duo-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de championstats komen uit de databestanden van de game en de itemdata uit Data Dragon van Riot.