Alistar ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Alistar ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Alistar ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Alistar ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Alistar ARAM build'i: Çivili Zırh, Warmog'un Zırhı ve Çelikyürek; anahtar rün Artçı Şok, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 2 oyunda kazanma oranı %50,0. Alistar oyuncularının çoğu Dev Kemeri ve Tanrıça'nın Gözyaşı ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > W > E. Bu yamada okuduğumuz 36 ARAM oyununun tamamında Alistar için kazanma oranı %47,2.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çivili Zırh + Warmog'un Zırhı + Çelikyürek | %5,6 | %50,0 | 2 |
| Sonsuz Çaresizlik + Çivili Zırh + Çelikyürek | %5,6 | %50,0 | 2 |
| Günateşi Kalkanı + Çivili Zırh + Çelikyürek | %2,8 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çelikyürek | %61,1 | %54,5 | 22 |
| Çivili Zırh | %41,7 | %53,3 | 15 |
| Sonsuz Çaresizlik | %36,1 | %46,2 | 13 |
| Warmog'un Zırhı | %22,2 | %62,5 | 8 |
| Şahbaz Jak'Sho | %22,2 | %37,5 | 8 |
| Ruh Gömleği | %16,7 | %50,0 | 6 |
| Kutluyas Rukern | %13,9 | %40,0 | 5 |
| Şövalyenin Adağı | %5,6 | %100,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %66,7 | %54,2 | 24 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %16,7 | %33,3 | 6 |
| Atiklik Çizmeleri | %2,8 | %100,0 | 1 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Dev Kemeri + Tanrıça'nın Gözyaşı | %33,3 | %50,0 | 12 |
| Dev Kemeri + Yakut Kristal | %25,0 | %66,7 | 9 |
| Muhafızın Boynuzu + Tanrıça'nın Gözyaşı | %16,7 | %16,7 | 6 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | %63,9 | %52,2 | 23 |
| W > Q > E | %22,2 | %37,5 | 8 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Artçı Şok | %69,4 | %48,0 | 25 |
| Hortlağın Pençesi | %19,4 | %57,1 | 7 |
| Buzul Takviyesi | %2,8 | %100,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Artçı Şok · Yaşam Kaynağı · Kemik Zırh · Aşırı Büyüme · Efsane: Hız · Zafer | %30,6 | %54,5 | 11 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %77,8 | %53,6 | 28 |
| Hayalet + Tuttur | %5,6 | %50,0 | 2 |
Alistar hakkında daha fazlası: Alistar build · Alistar counter · Alistar kostümleri
Alistar ARAM Denge Değişiklikleri
Alistar ARAM denge değişiklikleri: -%5 verilen hasar, +%5 alınan hasar ve -%20 iyileştirme. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | -%5 |
| Alınan hasar | +%5 |
| İyileştirme | -%20 |
Alistar ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Alistar, ARAM'da B tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 80. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Alistar ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Alistar oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Çelikyürek | %61 | %1 altı |
| Çivili Zırh | %42 | %3 |
| Sonsuz Çaresizlik | %36 | %1 altı |
| Warmog'un Zırhı | %22 | %1 altı |
| Şahbaz Jak'Sho | %22 | %1 altı |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Zeke'nin Ahengi | %6 altı | %63 |
| Demir Solari'nin Broşu | %6 altı | %59 |
| Şövalyenin Adağı | %6 | %38 |
Alistar ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Alistar oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Alistar ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Alistar oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Alistar için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Alistar için: -%5 verilen hasar, +%5 alınan hasar ve -%20 iyileştirme. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Alistar ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Alistar şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Alistar yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Alistar ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Alistar oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.