Anivia ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Anivia ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Anivia ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Anivia ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Anivia ARAM build'i: Rylai'nin Kristal Asası, Habaset ve Liandry'nin Eziyeti; anahtar rün Kara Hasat, sihirdar büyüleri Sıçra ve 13. Bu build'in 6 oyunda kazanma oranı %66,7. Anivia oyuncularının çoğu İnfilak Değneği ve Tanrıça'nın Gözyaşı ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: E > Q > W. Bu yamada okuduğumuz 47 ARAM oyununun tamamında Anivia için kazanma oranı %51,1.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Rylai'nin Kristal Asası + Habaset + Liandry'nin Eziyeti | %12,8 | %66,7 | 6 |
| Rylai'nin Kristal Asası + Liandry'nin Eziyeti + Asırlık Sopa | %8,5 | %50,0 | 4 |
| Habaset + Liandry'nin Eziyeti + Asırlık Sopa | %8,5 | %25,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Liandry'nin Eziyeti | %74,5 | %57,1 | 35 |
| Habaset | %46,8 | %50,0 | 22 |
| Asırlık Sopa | %46,8 | %40,9 | 22 |
| Rylai'nin Kristal Asası | %25,5 | %66,7 | 12 |
| Rabadon'un Şapkası | %21,3 | %70,0 | 10 |
| Hiçlik Değneği | %14,9 | %57,1 | 7 |
| Zhonya'nın Kumsaati | %14,9 | %57,1 | 7 |
| Gölgealev | %12,8 | %50,0 | 6 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sihirbaz Pabuçları | %76,6 | %55,6 | 36 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %4,3 | %50,0 | 2 |
| Atiklik Çizmeleri | %2,1 | %100,0 | 1 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| İnfilak Değneği + Tanrıça'nın Gözyaşı | %59,6 | %53,6 | 28 |
| Kayıp Cilt | %17,0 | %50,0 | 8 |
| Antik Dönüştürücü | %6,4 | %0,0 | 3 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| E > Q > W | %66,0 | %48,4 | 31 |
| Q > E > W | %19,1 | %66,7 | 9 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat | %42,6 | %50,0 | 20 |
| Sihirli Yıldız | %27,7 | %53,8 | 13 |
| Elektrik Ver | %19,1 | %66,7 | 9 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sihirli Yıldız · Mana Akışı Yüzüğü · Yücelik · Kızart · Son Darbe · Pratik Zekâ | %25,5 | %58,3 | 12 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + 13 | %42,6 | %55,0 | 20 |
| Sıçra + Şifa | %12,8 | %50,0 | 6 |
Anivia hakkında daha fazlası: Anivia build · Anivia counter · Anivia kostümleri
Anivia ARAM Denge Değişiklikleri
Anivia ARAM denge değişiklikleri: +%5 verilen hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%5 |
Anivia ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Anivia, ARAM'da B tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 69. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Anivia ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Anivia oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Liandry'nin Eziyeti | %74 | %34 |
| Rylai'nin Kristal Asası | %26 | %1 altı |
| Rabadon'un Şapkası | %21 | %6 |
| Gölgealev | %13 | %1 altı |
| Hiçlik Değneği | %15 | %5 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Asırlık Sopa | %47 | %93 |
| Zhonya'nın Kumsaati | %15 | %40 |
Anivia ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Anivia oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Anivia ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Anivia oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Anivia için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Anivia için: +%5 verilen hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Anivia ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Anivia şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Anivia yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Anivia ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Anivia oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.