Annie ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Annie ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Annie ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Annie ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Annie ARAM build'i: Habaset, Gölgealev ve Yıldırım Asası; anahtar rün Kara Hasat, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 3 oyunda kazanma oranı %33,3. Annie oyuncularının çoğu Kayıp Cilt ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > W > E. Bu yamada okuduğumuz 39 ARAM oyununun tamamında Annie için kazanma oranı %53,8.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Habaset + Gölgealev + Yıldırım Asası | %7,7 | %33,3 | 3 |
| Habaset + Gölgealev + Liandry'nin Eziyeti | %5,1 | %100,0 | 2 |
| Habaset + Liandry'nin Eziyeti + Luden'in Feryadı | %5,1 | %100,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Habaset | %74,4 | %55,2 | 29 |
| Gölgealev | %48,7 | %52,6 | 19 |
| Luden'in Feryadı | %41,0 | %56,3 | 16 |
| Liandry'nin Eziyeti | %28,2 | %72,7 | 11 |
| Rabadon'un Şapkası | %28,2 | %54,5 | 11 |
| Yıldırım Asası | %25,6 | %50,0 | 10 |
| Zhonya'nın Kumsaati | %17,9 | %14,3 | 7 |
| Hiçlik Değneği | %10,3 | %25,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sihirbaz Pabuçları | %87,2 | %52,9 | 34 |
| Ionia Çizmeleri | %7,7 | %33,3 | 3 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kayıp Cilt | %74,4 | %55,2 | 29 |
| Kuvvet Kitabı + Kayıp Cilt | %5,1 | %100,0 | 2 |
| İnfilak Değneği + Kuvvet Kitabı | %5,1 | %50,0 | 2 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | %74,4 | %58,6 | 29 |
| W > Q > E | %12,8 | %20,0 | 5 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat | %69,2 | %55,6 | 27 |
| Elektrik Ver | %20,5 | %50,0 | 8 |
| Ölümateşi Dokunuşu | %5,1 | %50,0 | 2 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat · Belden Aşağı · Acı Hatıra · Mükemmel Avcı · Yücelik · Yaklaşan Fırtına | %20,5 | %62,5 | 8 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %71,8 | %50,0 | 28 |
| Sıçra + Hayalet | %7,7 | %66,7 | 3 |
Annie hakkında daha fazlası: Annie build · Annie counter · Annie kostümleri
Annie ARAM Denge Değişiklikleri
Annie ARAM denge değişiklikleri: -%5 verilen hasar, +%5 alınan hasar ve -%10 kalkan gücü. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | -%5 |
| Alınan hasar | +%5 |
| Kalkan gücü | -%10 |
Annie ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Annie, ARAM'da A tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 50. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Annie ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Annie oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Luden'in Feryadı | %41 | %13 |
| Liandry'nin Eziyeti | %28 | %6 |
| Rabadon'un Şapkası | %28 | %12 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Hextech Füzekemer | %8 altı | %27 |
Annie ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Annie oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Annie ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Annie oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Annie için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Annie için: -%5 verilen hasar, +%5 alınan hasar ve -%10 kalkan gücü. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Annie ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Annie şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Annie yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Annie ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Annie oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.