Bel'Veth ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Bel'Veth ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Bel'Veth ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Bel'Veth ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Bel'Veth ARAM build'i: Aklın Sonu, Mahvolmuş Kralın Kılıcı ve Kraken Katili; anahtar rün Ölümcül Tempo, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 3 oyunda kazanma oranı %33,3. Bel'Veth oyuncularının çoğu Ocakbağlı Baltası ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 22 ARAM oyununun tamamında Bel'Veth için kazanma oranı %45,5.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Aklın Sonu + Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Kraken Katili | %13,6 | %33,3 | 3 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Kraken Katili + Ölümsüz Kalkanyay | %9,1 | %0,0 | 2 |
| Aklın Sonu + Kraken Katili + Ölümsüz Kalkanyay | %9,1 | %0,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kraken Katili | %77,3 | %35,3 | 17 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %68,2 | %53,3 | 15 |
| Aklın Sonu | %40,9 | %44,4 | 9 |
| Ölümsüz Kalkanyay | %27,3 | %33,3 | 6 |
| Ölümün Dansı | %18,2 | %100,0 | 4 |
| Çelikyürek | %13,6 | %100,0 | 3 |
| Son Durak | %13,6 | %66,7 | 3 |
| Ruh Gömleği | %9,1 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %45,5 | %30,0 | 10 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %13,6 | %33,3 | 3 |
| Savaşçı Çizmeleri | %9,1 | %100,0 | 2 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ocakbağlı Baltası | %22,7 | %20,0 | 5 |
| Çizme + Muhafızın Kılıcı | %9,1 | %0,0 | 2 |
| Yakut Kristal + Kristal Kolluk | %4,5 | %100,0 | 1 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %50,0 | %45,5 | 11 |
| E > Q > W | %18,2 | %50,0 | 4 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo | %45,5 | %50,0 | 10 |
| Yenilmez | %40,9 | %33,3 | 9 |
| Saldırıya Devam | %9,1 | %50,0 | 2 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez · Zafer · Efsane: Çeviklik · Son Darbe · Kan Tadı · Hazine Avcısı | %27,3 | %16,7 | 6 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %90,9 | %45,0 | 20 |
| Bitkinlik + Sıçra | %4,5 | %100,0 | 1 |
Bel'Veth hakkında daha fazlası: Bel'Veth build · Bel'Veth counter · Bel'Veth kostümleri
Bel'Veth ARAM Denge Değişiklikleri
Bel'Veth ARAM denge değişiklikleri: +%5 verilen hasar, -%5 alınan hasar ve +%20 sıvışma. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%5 |
| Alınan hasar | -%5 |
| Sıvışma | +%20 |
Bel'Veth ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Bel'Veth, ARAM'da B tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 103. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Bel'Veth ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Bel'Veth oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Aklın Sonu | %41 | %12 |
| Ölümsüz Kalkanyay | %27 | %5 altı |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %68 | %51 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Guinsoo'nun Hiddeti | %5 altı | %37 |
| Ölümün Dansı | %18 | %36 |
| Son Durak | %14 | %30 |
| Kraken Katili | %77 | %91 |
Bel'Veth ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Bel'Veth oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Bel'Veth ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Bel'Veth oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Bel'Veth için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Bel'Veth için: +%5 verilen hasar, -%5 alınan hasar ve +%20 sıvışma. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Bel'Veth ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Bel'Veth şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Bel'Veth yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Bel'Veth ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Bel'Veth oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.