Ezreal ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Ezreal ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Ezreal ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Ezreal ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Ezreal ARAM build'i: Üçlü Kuvvet, Shojin'in Mızrağı ve Serylda'nın Garezi; anahtar rün Yenilmez, sihirdar büyüleri Sıçra ve Şifa. Bu build'in 11 oyunda kazanma oranı %63,6. Ezreal oyuncularının çoğu Pırıltı ve Tanrıça'nın Gözyaşı ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 109 ARAM oyununun tamamında Ezreal için kazanma oranı %52,3.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Üçlü Kuvvet + Shojin'in Mızrağı + Serylda'nın Garezi | %10,1 | %63,6 | 11 |
| Üçlü Kuvvet + Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Serylda'nın Garezi | %4,6 | %80,0 | 5 |
| Üçlü Kuvvet + Shojin'in Mızrağı + Tahsildar | %4,6 | %40,0 | 5 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Üçlü Kuvvet | %72,5 | %51,9 | 79 |
| Shojin'in Mızrağı | %47,7 | %50,0 | 52 |
| Serylda'nın Garezi | %36,7 | %57,5 | 40 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %19,3 | %57,1 | 21 |
| Tahsildar | %18,3 | %30,0 | 20 |
| Canbiçen | %12,8 | %57,1 | 14 |
| Ebedi Açlık | %12,8 | %42,9 | 14 |
| Malmortius'un Ağzı | %7,3 | %25,0 | 8 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ionia Çizmeleri | %62,4 | %45,6 | 68 |
| Merkür'ün Adımları | %18,3 | %70,0 | 20 |
| Açgözlü Çizmeleri | %7,3 | %75,0 | 8 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Pırıltı + Tanrıça'nın Gözyaşı | %61,5 | %53,7 | 67 |
| Çizme + Uzun Kılıç + Uzun Kılıç + Tanrıça'nın Gözyaşı | %10,1 | %45,5 | 11 |
| Uzun Kılıç + Pırıltı | %5,5 | %83,3 | 6 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %72,5 | %51,9 | 79 |
| Q > W > E | %25,7 | %53,6 | 28 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %42,2 | %52,2 | 46 |
| Kara Hasat | %34,9 | %50,0 | 38 |
| Ölümcül Tempo | %20,2 | %59,1 | 22 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat · Kan Tadı · Acı Hatıra · Mükemmel Avcı · Son Darbe · Pratik Zekâ | %28,4 | %48,4 | 31 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Şifa | %41,3 | %51,1 | 45 |
| Sıçra + Hayalet | %19,3 | %47,6 | 21 |
Ezreal hakkında daha fazlası: Ezreal build · Ezreal counter · Ezreal kostümleri
Ezreal ARAM Denge Değişiklikleri
Ezreal ARAM denge değişiklikleri: denge değişikliği yok. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
Ezreal için ARAM denge değişikliği yok: ARAM'da tam olarak Sihirdar Vadisi'ndeki gibi oynar.
Ezreal ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Ezreal, ARAM'da A tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 32. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Ezreal ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Ezreal oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %19 | %2 altı |
| Tahsildar | %18 | %2 altı |
| Serylda'nın Garezi | %37 | %26 |
| Canbiçen | %13 | %3 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Ebedi Açlık | %13 | %38 |
| Üçlü Kuvvet | %72 | %97 |
Ezreal ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Ezreal oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Ezreal ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Ezreal oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Ezreal için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Ezreal için: denge değişikliği yok. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Ezreal ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Ezreal şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Ezreal yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Ezreal ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Ezreal oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.