Gnar ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Gnar ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Gnar ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Gnar ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Gnar ARAM build'i: Üçlü Kuvvet, Aklın Sonu ve Ölümün Dansı; anahtar rün Yenilmez, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 2 oyunda kazanma oranı %100,0. Gnar oyuncularının çoğu Çizme ve Ağırkan ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > W > E. Bu yamada okuduğumuz 35 ARAM oyununun tamamında Gnar için kazanma oranı %51,4.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Üçlü Kuvvet + Aklın Sonu + Ölümün Dansı | %5,7 | %100,0 | 2 |
| Sterak'ın Güvencesi + Kara Balta + Çelikyürek | %5,7 | %50,0 | 2 |
| Kara Balta + Üçlü Kuvvet + Ölümün Dansı | %5,7 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Üçlü Kuvvet | %51,4 | %55,6 | 18 |
| Kara Balta | %48,6 | %47,1 | 17 |
| Ölümün Dansı | %37,1 | %53,8 | 13 |
| Çelikyürek | %37,1 | %53,8 | 13 |
| Aklın Sonu | %31,4 | %63,6 | 11 |
| Sterak'ın Güvencesi | %25,7 | %33,3 | 9 |
| Çivili Zırh | %14,3 | %20,0 | 5 |
| Randuin'in Alameti | %11,4 | %50,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %80,0 | %53,6 | 28 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %14,3 | %40,0 | 5 |
| Açgözlü Çizmeleri | %2,9 | %100,0 | 1 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çizme + Ağırkan | %45,7 | %50,0 | 16 |
| Dev Kemeri + Yakut Kristal | %20,0 | %42,9 | 7 |
| Çizme + Muhafızın Boynuzu | %8,6 | %66,7 | 3 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | %91,4 | %53,1 | 32 |
| Q > E > W | %8,6 | %33,3 | 3 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %54,3 | %52,6 | 19 |
| Hortlağın Pençesi | %31,4 | %36,4 | 11 |
| Ayağı Çabuk | %8,6 | %100,0 | 3 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez · Zafer · Efsane: Çeviklik · Son Darbe · Kan Tadı · Hazine Avcısı | %42,9 | %53,3 | 15 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %91,4 | %50,0 | 32 |
| Sıçra + Bariyer | %2,9 | %100,0 | 1 |
Gnar hakkında daha fazlası: Gnar build · Gnar counter · Gnar kostümleri
Gnar ARAM Denge Değişiklikleri
Gnar ARAM denge değişiklikleri: +%5 verilen hasar ve -%5 alınan hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%5 |
| Alınan hasar | -%5 |
Gnar ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Gnar, ARAM'da A tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 36. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Gnar ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Gnar oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Ölümün Dansı | %37 | %2 altı |
| Çelikyürek | %37 | %2 altı |
| Aklın Sonu | %31 | %12 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Üçlü Kuvvet | %51 | %92 |
| Randuin'in Alameti | %11 | %26 |
| Kara Balta | %49 | %60 |
| Sterak'ın Güvencesi | %26 | %37 |
Gnar ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Gnar oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Gnar ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Gnar oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Gnar için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Gnar için: +%5 verilen hasar ve -%5 alınan hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Gnar ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Gnar şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Gnar yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Gnar ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Gnar oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.