Illaoi ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Illaoi ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Illaoi ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Illaoi ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Illaoi ARAM build'i: Ruh Gömleği, Yarık Gökyüzü ve Buzdoğan Eldiven; anahtar rün Yenilmez, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 4 oyunda kazanma oranı %100,0. Illaoi oyuncularının çoğu Muhafızın Boynuzu ve Tanrıça'nın Gözyaşı ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: E > Q > W. Bu yamada okuduğumuz 30 ARAM oyununun tamamında Illaoi için kazanma oranı %53,3.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ruh Gömleği + Yarık Gökyüzü + Buzdoğan Eldiven | %13,3 | %100,0 | 4 |
| Ölümün Dansı + Yarık Gökyüzü + Buzdoğan Eldiven | %10,0 | %100,0 | 3 |
| Ruh Gömleği + Kara Balta + Buzdoğan Eldiven | %3,3 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yarık Gökyüzü | %60,0 | %61,1 | 18 |
| Buzdoğan Eldiven | %60,0 | %61,1 | 18 |
| Ruh Gömleği | %56,7 | %58,8 | 17 |
| Ölümün Dansı | %23,3 | %85,7 | 7 |
| Çivili Zırh | %20,0 | %66,7 | 6 |
| Kara Balta | %20,0 | %50,0 | 6 |
| Çelikyürek | %20,0 | %33,3 | 6 |
| Sterak'ın Güvencesi | %13,3 | %50,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %63,3 | %36,8 | 19 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %20,0 | %83,3 | 6 |
| Açgözlü Çizmeleri | %10,0 | %100,0 | 3 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Muhafızın Boynuzu + Tanrıça'nın Gözyaşı | %16,7 | %20,0 | 5 |
| Yakut Kristal + Pırıltı | %13,3 | %100,0 | 4 |
| Tünelci + Işık Partikülü | %13,3 | %50,0 | 4 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| E > Q > W | %70,0 | %61,9 | 21 |
| Q > E > W | %10,0 | %100,0 | 3 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %56,7 | %52,9 | 17 |
| Hortlağın Pençesi | %43,3 | %53,8 | 13 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hortlağın Pençesi · Tahrip · Kondisyon · Aşırı Büyüme · Efsane: Hız · Zafer | %30,0 | %55,6 | 9 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %83,3 | %52,0 | 25 |
| Sıçra + Hayalet | %10,0 | %33,3 | 3 |
Illaoi hakkında daha fazlası: Illaoi build · Illaoi counter · Illaoi kostümleri
Illaoi ARAM Denge Değişiklikleri
Illaoi ARAM denge değişiklikleri: -%5 verilen hasar, +%5 alınan hasar ve -%20 iyileştirme. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | -%5 |
| Alınan hasar | +%5 |
| İyileştirme | -%20 |
Illaoi ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Illaoi, ARAM'da C tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 117. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Illaoi ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Illaoi oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Yarık Gökyüzü | %60 | %19 |
| Ruh Gömleği | %57 | %24 |
| Buzdoğan Eldiven | %60 | %44 |
| Çelikyürek | %20 | %4 altı |
| Çivili Zırh | %20 | %9 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Kara Balta | %20 | %66 |
| Sterak'ın Güvencesi | %13 | %46 |
Illaoi ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Illaoi oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Illaoi ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Illaoi oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Illaoi için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Illaoi için: -%5 verilen hasar, +%5 alınan hasar ve -%20 iyileştirme. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Illaoi ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Illaoi şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Illaoi yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Illaoi ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Illaoi oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.