Kayle ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Kayle ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Kayle ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Kayle ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Kayle ARAM build'i: Aklın Sonu, Guinsoo'nun Hiddeti ve Mahvolmuş Kralın Kılıcı; anahtar rün Ölümcül Tempo, sihirdar büyüleri Sıçra ve Hayalet. Bu build'in 8 oyunda kazanma oranı %50,0. Kayle oyuncularının çoğu Çizme, Nişancı Yayı ve Kuvvet Kitabı ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: E > Q > W. Bu yamada okuduğumuz 56 ARAM oyununun tamamında Kayle için kazanma oranı %62,5.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Aklın Sonu + Guinsoo'nun Hiddeti + Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %14,3 | %50,0 | 8 |
| Guinsoo'nun Hiddeti + Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Kraken Katili | %10,7 | %100,0 | 6 |
| Gündüz ve Gece + Rabadon'un Şapkası + Nashor'un Dişi | %7,1 | %75,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Guinsoo'nun Hiddeti | %64,3 | %63,9 | 36 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %62,5 | %62,9 | 35 |
| Nashor'un Dişi | %44,6 | %72,0 | 25 |
| Aklın Sonu | %44,6 | %52,0 | 25 |
| Son Durak | %32,1 | %55,6 | 18 |
| Gündüz ve Gece | %30,4 | %52,9 | 17 |
| Kraken Katili | %28,6 | %68,8 | 16 |
| Rabadon'un Şapkası | %12,5 | %85,7 | 7 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Savaşçı Çizmeleri | %71,4 | %60,0 | 40 |
| Merkür'ün Adımları | %8,9 | %60,0 | 5 |
| Atiklik Çizmeleri | %7,1 | %75,0 | 4 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çizme + Nişancı Yayı + Kuvvet Kitabı | %28,6 | %37,5 | 16 |
| Hançer + Savaşçı Çizmeleri | %25,0 | %85,7 | 14 |
| Ocakbağlı Baltası | %7,1 | %25,0 | 4 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| E > Q > W | %78,6 | %61,4 | 44 |
| Q > E > W | %10,7 | %33,3 | 6 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo | %73,2 | %70,7 | 41 |
| Saldırıya Devam | %25,0 | %42,9 | 14 |
| Ayağı Çabuk | %1,8 | %0,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo · Zafer · Efsane: Çeviklik · Son Darbe · Kan Tadı · Hazine Avcısı | %60,7 | %73,5 | 34 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Hayalet | %76,8 | %60,5 | 43 |
| Sıçra + Tuttur | %7,1 | %50,0 | 4 |
Kayle hakkında daha fazlası: Kayle build · Kayle counter · Kayle kostümleri
Kayle ARAM Denge Değişiklikleri
Kayle ARAM denge değişiklikleri: -%5 verilen hasar ve +%10 alınan hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | -%5 |
| Alınan hasar | +%10 |
Kayle ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Kayle, ARAM'da S+ tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 4. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Kayle ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Kayle oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %63 | %4 |
| Guinsoo'nun Hiddeti | %64 | %7 |
| Aklın Sonu | %45 | %4 altı |
| Kraken Katili | %29 | %4 altı |
| Son Durak | %32 | %12 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Nashor'un Dişi | %45 | %91 |
| Rabadon'un Şapkası | %13 | %48 |
| Gündüz ve Gece | %30 | %62 |
| Gölgealev | %7 altı | %21 |
Kayle ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Kayle oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Kayle ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Kayle oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Kayle için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Kayle için: -%5 verilen hasar ve +%10 alınan hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Kayle ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Kayle şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Kayle yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Kayle ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Kayle oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.