Kog'Maw ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Kog'Maw ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Kog'Maw ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Kog'Maw ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Kog'Maw ARAM build'i: Runaan'ın Kasırgası, Guinsoo'nun Hiddeti ve Mahvolmuş Kralın Kılıcı; anahtar rün Ölümcül Tempo, sihirdar büyüleri Sıçra ve Hayalet. Bu build'in 10 oyunda kazanma oranı %60,0. Kog'Maw oyuncularının çoğu Kayıp Cilt ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: W > Q > E. Bu yamada okuduğumuz 58 ARAM oyununun tamamında Kog'Maw için kazanma oranı %56,9.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Runaan'ın Kasırgası + Guinsoo'nun Hiddeti + Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %17,2 | %60,0 | 10 |
| Habaset + Liandry'nin Eziyeti + Luden'in Feryadı | %5,2 | %33,3 | 3 |
| Rabadon'un Şapkası + Habaset + Liandry'nin Eziyeti | %5,2 | %33,3 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Guinsoo'nun Hiddeti | %41,4 | %45,8 | 24 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %39,7 | %52,2 | 23 |
| Habaset | %36,2 | %61,9 | 21 |
| Runaan'ın Kasırgası | %34,5 | %60,0 | 20 |
| Gölgealev | %27,6 | %68,8 | 16 |
| Liandry'nin Eziyeti | %25,9 | %53,3 | 15 |
| Rabadon'un Şapkası | %22,4 | %53,8 | 13 |
| Son Durak | %22,4 | %46,2 | 13 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Savaşçı Çizmeleri | %41,4 | %45,8 | 24 |
| Sihirbaz Pabuçları | %36,2 | %71,4 | 21 |
| Açgözlü Çizmeleri | %5,2 | %66,7 | 3 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kayıp Cilt | %25,9 | %60,0 | 15 |
| Hançer + Savaşçı Çizmeleri | %19,0 | %54,5 | 11 |
| Safir Kristal + Kuvvet Kitabı + Işık Partikülü + Tanrıça'nın Gözyaşı | %5,2 | %66,7 | 3 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| W > Q > E | %48,3 | %53,6 | 28 |
| E > Q > W | %34,5 | %55,0 | 20 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümcül Tempo | %43,1 | %56,0 | 25 |
| Kara Hasat | %39,7 | %65,2 | 23 |
| Sihirli Yıldız | %5,2 | %33,3 | 3 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat · Kan Tadı · Acı Hatıra · Hazine Avcısı · Son Darbe · Pratik Zekâ | %34,5 | %70,0 | 20 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Hayalet | %51,7 | %60,0 | 30 |
| Sıçra + 13 | %17,2 | %50,0 | 10 |
Kog'Maw hakkında daha fazlası: Kog'Maw build · Kog'Maw counter · Kog'Maw kostümleri
Kog'Maw ARAM Denge Değişiklikleri
Kog'Maw ARAM denge değişiklikleri: -%8 verilen hasar ve +%10 alınan hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | -%8 |
| Alınan hasar | +%10 |
Kog'Maw ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Kog'Maw, ARAM'da S tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 170 şampiyon arasında sırası: 16. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Kog'Maw ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Kog'Maw oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Habaset | %36 | %9 altı |
| Liandry'nin Eziyeti | %26 | %9 altı |
| Rabadon'un Şapkası | %22 | %11 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Guinsoo'nun Hiddeti | %41 | %77 |
| Son Durak | %22 | %51 |
| Navori Tezbıçağı | %17 altı | %37 |
Kog'Maw ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Kog'Maw oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Kog'Maw ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Kog'Maw oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Kog'Maw için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Kog'Maw için: -%8 verilen hasar ve +%10 alınan hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Kog'Maw ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Kog'Maw şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Kog'Maw yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Kog'Maw ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Kog'Maw oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.